Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: PEXELS

VSAA reģionos turpmāk konsultēs attālināti 0

Regīna Olševska, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Ja nepieciešama padziļināta konsultācija par slimības vai vecāku pabalstu, invaliditātes vai vecuma pensiju, daudziem Latvijas reģionu iedzīvotājiem vairs nav jāmēro ceļš uz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiālēm.

Vairākos valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros speciālistu konsultācijas šobrīd var saņemt attālināti – video formātā aģentūras speciālisti izskaidro, kā pieprasīt un saņemt pensiju vai pabalstu, veic provizoriskos aprēķinus, kā arī izskaidro aģentūras pieņemtos lēmumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja nepieciešama konsultācija par tiesībām uz vecuma vai invaliditātes pensiju, speciālisti izvērtēs arī klienta dokumentus, kas nepieciešami darba stāža noteikšanai (darba grāmatiņa, kolhoznieka darba grāmatiņa, arhīva izziņas, kara klausības apliecība, izglītības dokumenti), nepieciešamības gadījumā norādot trūkstošo stāža informāciju un dokumentus, ar kuriem to var pierādīt.

Pateicoties pilotprojektam “Attālinātais ierēdnis”, kuru aģentūra īsteno sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un pašvaldībām, šādu iespēju var izmantot Olaines, Viļakas, Ilūkstes, Višķu, Rubenes, Viesītes, Pededzes, Drustu, Gaujienas, Variņu un Stopiņu apkalpošanas centru apmeklētāji.

Lai saņemtu VSAA speciālistu attālināto konsultāciju, iepriekš jāsazinās ar kādu no minētajiem centriem un jāpierakstās uz konsultāciju, norādot interesējošo jautājumu. Pēc tam noteiktajā laikā ar personu apliecinošu dokumentu jāierodas centrā, kur tiek nodrošināta videokonsultācija, kuras laikā speciālists un klients var viens otru redzēt, dzirdēt un pilnvērtīgi sarunāties.

Latvijas pašvaldībās ir 128 vienotie klientu apkalpošanas centri, bet līdz 2023. gadam plānots paplašināt to skaitu līdz 592.

SAISTĪTIE RAKSTI