Sēlijas ģerbonis
Sēlijas ģerbonis
Publicitātes foto

Sēlijas jaunajā ģerbonī – sudraba staltbriedis 0

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Ilūkstē vakar notika Valsts heraldikas komisijas izbraukuma sēde, kurā atklāja Sēlijas vēsturiskās zemes jaunizveidoto ģerboni.

Reklāma
Reklāma
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Lasīt citas ziņas

Sēlijas ģerboņa vizuālā attēla mākslinieks Edgars Sims norāda, ka ģerbonis veido vienotu ansambli ar pārējiem Latvijas novadu ģerboņiem. Tas veidots, uz sarkana lauka attēlojot pretēji pagrieztu ejošu sudraba staltbriedi. Tā arī esot unikālā īpašība, kas ģerboni atšķir no citiem, – uz tā dzīvnieks attēlots kustībā.

Sēdi atklāja Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis. “Ir pagājis gads, kopš Saeima apstiprināja likumu par latviešu vēsturiskajām zemēm. Likums bija pamats kopīgas valsts politikas izveidei, lai nostiprinātu latviskumu, atzītu tā daudzveidību, sekmētu latviskuma tālāko attīstību un tā saglabāšanu. Blakus esošajām vēsturiskajām zemēm – Vidzemei, Latgalei, Kurzemei un Zemgalei – uz Latvijas kartes ir parādījusies Sēlija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Varam teikt, ka akadēmiķa Jāņa Stradiņa un viņa domubiedru savulaik sāktais Sēlijas godināšanas, attīstīšanas, popularizēšanas process ir noslēdzies. Sēlija ir ieguvusi savu statusu kā vēsturiskā zeme,” sacīja A. Teikmanis. Runājot par ģerboņa attēlu, A. Teikmanis teica: “Šis staltbriedis gan heraldiski parāda Sēlijas vēsturisko saikni ar Kurzemes–Zemgales hercogisti, gan harmoniski iederas esošo vēsturisko zemju ģerboņu līnijā, gan parāda Sēlijas stāstu – tās unikalitāti, identitāti un vēsturi. Staltbriedis ir lepns dzīvnieks – tikpat lepns un augsti paceltu galvu kā sēļi.”

Jaunais Sēlijas ģerbonis vēl jāapstiprina Saeimā.

Valsts heraldikas komisija pērn saņēmusi četrus oficiālus ģerboņa priekšlikumus – no kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas”, Stendera biedrības, Lauku partnerības “Sēlija”, kā arī no bijušās Latvijas Pašvaldību savienības struktūrvienības “Sēlijas novadu apvienība”. Tāpat komisija sekojusi līdzi publikācijām plašsaziņas līdzekļos un viedokļiem sociālajos medijos. Iepriekš arī bija izskanējušas idejas Sēlijas ģerbonī izmantot Zemgales ģerbonī attēloto alni, citi rosināja attēlot lauvu, tādējādi uzsverot Sēlijas vēsturisko saikni ar Kurzemi. Kopienu līderu starpā bija izskanējis arī jauns ģerboņa variants – vilks.

SAISTĪTIE RAKSTI