Foto: Unsplash

“Krāpšana bija šantāža no manas puses!” Atklāti sieviešu stāsti par neuzticību 0

Esam pieraduši daudz runāt par vīriešu “dabisko poligāmiju” un viņu neuzticības iemesliem. Kā ir ar sievietēm? Sievietes stāsta, kāpēc viņas nolēma “iet pa kreisi”. Mēģināsim izprast sievietes nodevības būtību. Kāpēc tādi stāsti izklausās parasti, ja par to runā vīrieši, bet šokējoši, kad par to runā meitenes? Un vai ir iespējams novērst laulības pārkāpšanu?

Anastasija: “Krāpšana tikai uzlaboja manas attiecības ar vīru”

LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Cilvēki jau sāks mirt uz trepēm, ko tad darīs?”: mediķi un zinātnieki ceļ trauksmi – “lokdauns” jāievieš nekavējoties 69
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vai patiešām banānus? Noskaidrots, pēc kā garajās rindās “Lidl” veikalos Latvijā stāvējuši pircēji 74
18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Spridzeklis kultūras namā, jāevakuējas!”: Ivo Fomina koncerts Tukumā noslēdzas neplānoti. Aizdomas par apzinātu kaitniecību 30
15 stundas
Lasīt citas ziņas

“Bez šīs neuzticības es nebūtu es pati, šī kaislība daudzējādā ziņā mani izveidoja, lai gan arī pirms laulībām jaunība bija vētraina. Taču tā jau bija pieaugušo, nevis studentu versija. Es to ne tikai nenožēloju, tas bija brīnišķīgs notikums manā dzīvē, pēc kura es pat pārtraucu baidīties no nāves.

Jā, tas izklausās, iespējams, pārspīlēti, bet pēc šīs aizliegtās mīlestības es sapratu, ka varētu arī mirt ar tīru sirdsapziņu par pieredzētajiem iespaidiem un emocijām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Es apprecējos 23 gados, 29 gados man bija divi bērni. Nebija nekādas kaisles. Bija mājīgi, ģimeniski, plānos – trešais bērns. Es pametu darbu, jo vīra karjeras dēļ mums nācās doties uz citu pilsētu. Ejot prom no darba, nosūtīju vēstuli kolēģiem, ka es priecātos nepazaudēt sakarus un kādreiz iedzert kafiju neformālā vidē.

Pēkšņi viens no viņiem, kurš bija precējies un darbā izturējies tikai lietišķi un formāli, uzrakstīja, ka viņam nav iebildumu pret kafiju. Un nosauca konkrētu laiku. Protams, es biju pārsteigta. Viņš man bija interesants kā talantīgs, radošs cilvēks, un es zināju, par ko es ar viņu runāšu.

Sākumā man bija tikai “izzinoša” interese par viņu, man bija interesanti, kā viņš dzīvo, par ko domā, kā notiek jaunrade, jo viņa rezultāti darbā mani vienmēr valdzināja.

Izrādījās, ka viņš pirms mēneša bija izšķīries ar mīļoto sievu, jo tā viņu piekrāpa. Un tad sākās.

Mēs satikāmies dažas nedēļas no rīta, kad mani bērni bija bērnudārzā. Viesnīcās, dabā, automašīnā, jebkurā vietā.

Mums abiem mājās pat vienā laikā saplīsa lampiņas: laikam no mums nāca tāda enerģija, ka tehnika neizturēja. Tad mana ģimene pārcēlās uz citu pilsētu, un viņš sāka braukt pie manis. Pārējā laikā rakstījām viens otram papīra vēstules.

Kā tas ietekmēja manu ģimenes dzīvi? Tikai uz labo pusi: es biju uzmanīga pret vīru un bērniem, manas “baterijas” bija pilnībā uzlādētas, es biju spēka un emociju pārpilna. Vīrs bija aizņemts darbā un priecājās, ka mums viss ir kārtībā.

Viss turpinājās divus gadus. Tad lēnām izsīka – gludi, nesāpīgi, pats no sevis. Jā, protams, pastāvēja risks, ka noslēpums var atklāties un mana ģimene tiktu iznīcināta. Bet es joprojām domāju, ka tas bija tā vērts.”

Alise: “Puisis pats mani virzīja uz nodevību ar savu draugu”

“Tā bija mana pirmā mīlestība. Viņš studēja programmēšanu, bija romantisks un mīļš. Bet diemžēl lietoja narkotikas. Es iebildu, bet nevarēju ietekmēt. Pēc kāda laika attiecības zaudēja dzirksteli, kļuva garlaicīgas.

Tieši tajā laikā viņš iepazīstināja mani ar savu draugu, un mēs pavadījām daudz laika trijatā. Mani pārņēma dīvaina sajūta, it kā mans draugs neapzināti virzītu mani uz krāpšanu. Viņš bieži pameta mani kopā ar draugu, un tas notika.

Kāpēc es to izdarīju?

Mans puisis man bija pirmais un vienīgais, man vienkārši bija interesanti izmēģināt seksu ar citu.

Turklāt mūsu attiecības jau bija gandrīz beigušās, bet draugs bija ļoti skaists, asprātīgs, seksīgs un ar lielu pieredzi. Man trūka emociju un apziņas, ka esmu pievilcīga. Pēc nodevības man nebija nekādas vainas sajūtas.”

Marija: “Es neuzskatu, ka sekss ne ar vīru ir krāpšana”

“Esmu precējusies trešo reizi. Šajā laulībā ir mīlestība, nav nepieciešamības meklēt kādu no malas. Ar otru vīru bija ļoti nesaprotamas attiecības, viņš visu laiku bija greizsirdīgs, turklāt nepamatoti, tad nu es beidzot pāris reizes viņu piekrāpu. Tikai lai justos brīva un pierādītu (kam – es nezinu), ka viņš ne tur meklējis. Arī lai redzētu, kas tad nu notiks. Nekas nenotika.

Tagad es neuzskatu seksu ar kādu citu par krāpšanu, dzīvē visādi gadās.

Vienkārši, ja attiecības ir ilgas un viss apmierina, kaisle neizbēgami noplok, tad kāpēc neizmantot situāciju, ja ir iespēja?

Visi esam dzīvi cilvēki.”

Anna: “Krāpšana bija šantāža no manas puses”

“Pirmo reizi nopietni sastrīdējos ar nākamo vīru, devos uz citu pilsētu un jutos kā brīva meitene. Draudzene iepazīstināja ar puisi, sākās vētrains romāns. Visu pastāstīju vīram, faktiski, tagad es saprotu, ka tā bija šantāža – vai nu kaut ko maini, vai arī es palikšu pie cita.

Mīļākajam pastāstīju vēlāk, viņš negribēja būt trešais. Vēl krāpu vīru ar savu bijušo, bet ar viņu motivācija citāda – satriecošs sekss un emocionālā tuvība. Varētu teikt, ka no viņa guvu siltumu un maigumu, kad ar vīru viss juka un bruka.

Krāpšana man bija vajadzīga arī tāpēc, lai atsvaidzinātu sajūtas, sajustos dzīva.

Nodevībai nebija nekādu seku, vīrs apvainojās, bet ļāva nojaust, ka, ja viņš par to neuzzina, varu turpināt. Es atbalstu ideju, ka neviens nevienam nepieder, un tādēļ nevar izlemt, ar ko gulēt. Es esmu par krāpšanu, jo reizēm tas ir vienīgais veids, kā atsvaidzināt un dažādot seksuālo dzīvi.”

Dana: “Viņš bija mana tipa vīrietis”

“Tobrīd jau trīs gadus dzīvojām kopā neprecējušies. Jūtas apdzisušas, sekss kļuvis par pienākumu un rets, vīrs aizņemts darbā, kļuva garlaicīgi. Te sociālajos tīklos atrakstīja viņš: desmit gadus vecāks, bijušais militārists, interesants vīrietis, seksīgs.

Tūlīt satikāmies, ārēji pilnīgi mana tipa vīrietis. Pēc divām nedēļām pastāvīgas komunikācijas tiešsaistē, bija lielisks sekss. Piecus gadus ilgušas kaislības, draudzība, tikšanās, vienkāršas sarunas. Bija pārtraukumi sešus mēnešus, bet atkal vilka vienam pie otra – tā ir aizraušanās.

Ar vīru turpinājās gludas un ērtas attiecības. Bet tad es uzzināju, ka viņš – mans mīļākais – ir precējies un tas mani apskaidroja. Saņēmu sevi rokās un pārtraucu.

Apprecējos, sagaidīju bērnu. Šis romāns iemācīja mani cienīt cilvēku blakus un strādāt pie attiecībām.”

Situācijas komentē psiholoģe Jevgeņija Krjučkova

“Cilvēki kļūst neuzticīgi dažādu iemeslu dēļ. Visbiežāk – tas ir kaut kā trūkums, neapmierinātas vajadzības, kuras ir sarežģīti (vai nu neiespējami vai vienkārši negribas) apmierināt pašreizējās attiecībās. Īsumā – deficīts.

Sievieti var “piesaistīt” cits partneris, ja viņa jūt sekojošus “deficītus”:
• Uzmanības trūkums. Krāpšana kā iespēja justies iekārotai, tādai, kuru apbrīno un iekaro.

• Cieņas, labas izturēšanās trūkums. Krāpšana kā atriebība, kā atbilde uz rupju attieksmi, partnera necieņu vai nodevību.

• Seksa trūkums. Krāpšana kā iespēja kompensēt seksa trūkumu. Piemēram, ja partneriem ir dažāds seksuālais temperaments, seksuālā gaume.

• Iespaidu trūkums. Krāpšana kā iespēja kliedēt garlaicību: tieksme pēc jaunām emocijām, piedzīvojumiem, daudzveidības meklējumi.

• Jēgas trūkums. Krāpšana kā viegla izklaide, “neko nenozīmē” notikums. Piemēram, ja ideja par “uzticību partnerim” neietilpst vērtību sistēmā, vai vērtību sistēma nav izveidojusies.

• Resursu trūkums. Krāpšana kā iespēja iegūt kādus labumus: amatu, dāvanas, ceļojumu, papildu materiālo atbalstu.

SAISTĪTIE RAKSTI

Gadās arī kūrortu romāni; krāpšana dzērumā; pēc ilgas piespiedu šķiršanās; ja pēkšņi iemīlies un “zaudē galvu”…

Ja runājam par dzimumu atšķirībām, tad nav iespējams neņemt vērā to, ka sievietēm un vīriešiem ir atšķirīgas seksuālās uzvedības stratēģijas, atšķirīga attieksme pret īslaicīgām seksuālām attiecībām. Protams, ir daudz izņēmumu, taču kopumā vīrieši vieglāk attiecas pret saviem “kreisajiem soļiem”, vieglāk pārdzīvo tādu attiecību sekas.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
“Šī ir dubultslodze, kas situāciju ļoti sarežģī”: Stradiņa slimnīcas ārsti paredz ļoti smagu nākamo nedēļu 27
12 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte: “Jā, es “iebliezu” to poti!… Biju “antivakseru” statusā” 76
16 stundas
LE
LETA
Veselam
“Mēs apzināmies, ka pašreizējā situācijā lielākās valsts slimnīcas tiek noslogotas ar Covid-19 pacientu ārstēšanu”: VCA pauž gatavību iesaistīties plānveida operāciju nodrošināšanā 9
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Katru gadu aptuveni 1200 sievietēm Latvijā diagnosticē krūts vēzi, bet skrīningu veic tikai katra trešā paciente
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Cilvēki jau sāks mirt uz trepēm, ko tad darīs?”: mediķi un zinātnieki ceļ trauksmi – “lokdauns” jāievieš nekavējoties 69
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vai patiešām banānus? Noskaidrots, pēc kā garajās rindās “Lidl” veikalos Latvijā stāvējuši pircēji 74
18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Spridzeklis kultūras namā, jāevakuējas!”: Ivo Fomina koncerts Tukumā noslēdzas neplānoti. Aizdomas par apzinātu kaitniecību 30
15 stundas
LK
Linda Krāģe
Kokteilis
Gaidāma diezgan nemierīga nedēļa. Horoskopi no 18. līdz 24. oktobrim
15 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
“Latvenergo” finanšu direktors Guntars Baļčūns: “Latvijas patērētajiem šobrīd ir izdevīgāk veļu mazgāt brīvdienās un naktīs”
Intervija 10 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA
Veselam
Farmaceita konsultācija „Mēness aptiekā” visā Latvijā pieejama arī brīvdienās 2
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 7
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
VCA gatava iesaistīties papildus plānveida operāciju nodrošināšanā 3
3 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Vajadzība pēc farmaceita padoma ārkārtējā situācijā ir pieaugusi
4 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Visbiežāk iedzīvotāji atbalsta sejas aizsargmasku nēsāšanu sabiedriskās vietās 3
8. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Cik nopietna rudens kaite ir noķerta? 3
7. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bez magnija nav iespējamas vairāk nekā 300 bioķīmiskas reakcijas organismā 1
6. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi – lai imunitāte ir tavas veselības miesassargs 11
4. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” – mīlētākais zīmols farmācijā trešo gadu pēc kārtas 4
30. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Monas Lizas pieskāriens sievietes intīmajai veselībai 3
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vidusjūras diēta un C vitamīns un locītavu veselības ābecē 2
20. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Sāpju vietā jaunas locītavas 3
17. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šogad gripas sezona varētu būt smaga, tai jāsagatavojas 8
15. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Lieldraugs “Mēness aptieka” sveic Aigaru Apini ar panākumiem Tokijā 5
1. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” maratonā īpaši atbalsta aktīvos seniorus 3
30. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Paralimpieši saņem iedvesmojošus sveicienus pirms startiem Tokijā 1
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ja skrienot atgadās trauma
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bērns un viedierīces: kā pasargāt acu veselību? 3
25. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais 21
24. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā diabēts spēj izraisīt sāpes cīpslās? 2
17. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1
10. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja pārslogots vai sasists sāp plecs 1
10. augusts, 2021
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kustību amplitūdas nozīme un citi padomi locītavu veselībai 2
6. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā un kāpēc veidojumi uz ādas ir jāpieskata 3
4. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kamēr lokans, tikmēr jauns – atgādinājums rūpēm par locītavām un muskuļiem 1
3. augusts, 2021
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā asinsspiedienu regulāri mēra vien trešdaļa iedzīvotāju 6
23. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!” 29
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Iedzīvotājiem piedāvā valsts apmaksātas psihologa konsultācijas 11
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 7
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
“Tās noteikti ir izglābušas dzīvības”. Vai varam gaidīt zāles, kas pasargās no Covid-19? 34
3 dienas
LE
LETA
Veselam
Valdība piešķir 1,57 miljonus eiro pretgripas vakcīnu iegādei 18
5 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Iveta Ķelle: “Cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem jau skolas vecumā jābūt regulārām nodarbībām par seksuālo un reproduktīvo veselību.” 10
5 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Speciālists skaidro, kāpēc šobrīd tik strauji pieaug gāzes un elektrības cenas. Cik ļoti tās vēl kāps? 26
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Cilvēki jau sāks mirt uz trepēm, ko tad darīs?”: mediķi un zinātnieki ceļ trauksmi – “lokdauns” jāievieš nekavējoties 69
6 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
“Latvenergo” finanšu direktors Guntars Baļčūns: “Latvijas patērētajiem šobrīd ir izdevīgāk veļu mazgāt brīvdienās un naktīs”
Intervija 10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Spridzeklis kultūras namā, jāevakuējas!”: Ivo Fomina koncerts Tukumā noslēdzas neplānoti. Aizdomas par apzinātu kaitniecību 30
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Ir tiešām cilvēki, kas profesionāli pelna ar to naudu”: kā tiek “ražota” dezinformācija par Covid-19 156
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Covid-19 dati uzrāda attīstības tendences, kuras ir sliktākas nekā tika prognozēts”: Kariņš pirmdien sasaucis steidzamu sēdi 74
8 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Pāvels Širovs: “Pēc neoficiālām ziņām, Krievijas armijā pastāvīgā gatavībā ir vairāk nekā 130 bataljona taktisko kaujas grupu”
5 stundas
LE
LETA
Kokteilis
FOTO. Nelietoja respiratorus, drūzmējās: policija sāk izvērtēt “Mesa” koncertā notikušos iespējamos pārkāpumus 46
12 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Viņš ir vecs vecis, nav simpātisks!”: Olga Kambala TV šovā paziņo, ka aktieris Lauris Dzelzītis “nepiestāv” viņas draudzenei 101
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Arī veikalā kasierei tagad jābūt vakcinētai. Uz kurieni tu iesi?” Kreituse par pedagogiem, kuri draud pamest darbu 183
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Katru gadu aptuveni 1200 sievietēm Latvijā diagnosticē krūts vēzi, bet skrīningu veic tikai katra trešā paciente
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Gaitis, Gaits un Karīna 1
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Domāju, ka Žannai patika taisīt šovu!”: stiliste Dubska restorānā aizrijas ar asaku un sarīko tur pamatīgu drāmu 27
1 diena
LE
LETA
Ziņas
FOTO. Mairis Briedis trešajā raundā “nokautē” vācieti Arturu Mannu un gūst uzvaru 25
1 diena
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Saimnieces recepte: kā pareizi skābēt kāpostus, lai tie vienmēr izdotos izcili 6
3 dienas
LK
Linda Krāģe
Kokteilis
Gaidāma diezgan nemierīga nedēļa. Horoskopi no 18. līdz 24. oktobrim
15 stundas
GK
Guna Kārkliņa
Kokteilis
Pamazām kļūs vieglāk? Astroloģe prognozē, kas mūs sagaida no 15. oktobra līdz 10.decembrim 12
3 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Speciālists skaidro, kāpēc šobrīd tik strauji pieaug gāzes un elektrības cenas. Cik ļoti tās vēl kāps? 26
22:14
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
Gatis Apsītis-Ozoliņš: “Kāpēc baļķiem cenas kāpušas?”
21:22
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Pāvels Širovs: “Pēc neoficiālām ziņām, Krievijas armijā pastāvīgā gatavībā ir vairāk nekā 130 bataljona taktisko kaujas grupu”
21:12