Foto: Anda Krauze

Silti un mežģīņoti. Adām dūraiņus aukstam laikam 1

Aukstā ziemas salā vispiemērotākie cimdi ir dūraiņi. Tos noadīt nav sarežģīti, valkāt pašu rokām darinātus cimdus ir ļoti patīkami. Izvēloties rupju dziju, adīšana veiksies ātri. Šoreiz piedāvāju cimdus uzadīt garākus un bez ierastās sviķeļa daļas, lai varētu tos dekorēt ar piemērotām mežģīnēm un valkāt virs piedurknes, demonstrējot cimdu skaistumu.

Reklāma
Reklāma

Materiāli

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Lasīt citas ziņas

120 g rupjas tumšpelēkas merīno vilnas dzijas. Ja gribas, lai dūraiņi būtu siltāki un mīkstāki, var pievienot 25 g kazlēna mohēras diedziņa. Piecas 4,5. numura adāmadatas.

Vispirms noada cimda paraudziņu, jo pēc tā var noteikt adīšanas blīvumu, piemēram, šajā gadījumā vienā centimetrā ietilpst divi valdziņi. Tad aprēķina darba sākumam nepieciešamo valdziņu skaitu: 2 x 19 (delnas apkārtmērs cm) = 38 valdziņi. Iegūto valdziņu skaitu noapaļo uz lielāku līdz skaitlim, kas dalās bez atlikuma ar 4 (tas ir adāmadatu skaits). Šajā gadījumā vajadzēs uzmest 40 valdziņus.

Darba gaita

CITI ŠOBRĪD LASA

• Uzmet 40 valdziņus, sadala uz katras adāmadatas pa 10 un ada vienu rindu kreiliski, otru rindu labiski, tā atkārtojot, līdz izveidojas trīs kreiliskas rindas. Šāds adījums cimda sākumā neļaus malai rullēties. Tālāk ada labiskajā adījumā.

• Noada 5 cm, tad uz katras adatas saada divus valdziņus, jo cimds tiks adīts ar garu stulmu un, tuvojoties rokas locītavai, kas ir tievāka, cimdam vajadzētu tai blīvi piekļauties. Pēc 5 cm vēlreiz atkārto saadīšanu, līdz brīdim, kad jāiezīmē īkšķa vieta, cimda garumam jābūt no 18 līdz 20 cm, bet uz katras adāmadatas – 8 valdziņiem.

• Labajai rokai īkšķa vietu iezīmē uz trešās adāmadatas, bet kreisajai rokai – uz otrās adāmadatas. Īkšķim atstātos valdziņus uzver uz pavediena, bet atstāto valdziņu vietā uzmet jaunus valdziņus un turpina adīt tālāk cimda daļu labiskajā adījumā. Noada vēl 10 cm un norauc ar vienu no vecākajiem paņēmieniem, kad valdziņus norauc delnas malās, tādējādi dūraiņa gals iegūst trijstūra formu. Uz pirmās un trešās adāmadatas pirmos divus valdziņus saada kopā labiski aiz aizmugurējām malām, uz otrās un ceturtās adāmadatas pēdējos divus valdziņus saada kopā aiz priekšējām malām. Īkšķim paredzētos valdziņus uzlasa uz trim adāmadatām tā, lai adāmadatu maiņu vietas nebūtu īkšķu sānos. Uzņemot valdziņus, jāatceras, ka abos īkšķa sānos jāuzņem adījuma pārstaipi. Kad noadīti 6 cm, atkal veic trīsstūrveida noraukšanu. Ievelk diegu galus.

• Pēdējais darba process ir visradošākais – jāatrod un jāpiešuj mežģīnes, kas piestāv gan dūraiņiem, gan izdaiļos jūsu kopējo tēlu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.