“Fiskars Spade” lāpstu nedrīkst atstāt sniegā – var pazust.
“Fiskars Spade” lāpstu nedrīkst atstāt sniegā – var pazust.
Publicitātes foto

Sniega lāpstu trakums. Uzzini, kāpēc izķer tieši mazās! 0

Tā kā sniegs par spīti prognozēm mēdz uzkrist negaidīti, cilvēki steidz bruņoties ar mazām saliekamām lāpstām.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

Kad kārtējo reizi rudenī negaidīti uzsniga sniegs, šoferi steidzās mainīt ziemas riepas, bet mājsaimnieces – pirkt lāpstas. Šoreiz par tām, kuras vajadzīgas tur, kur netiek klāt komunālais traktoriņš un kur neiebrauc sētnieka sniega stūmējs – kur no sniega atbrīvojama neliela teritorija, balkons vai terase, vai jāattīra no sniega automašīnas apkārtne.

Šoziem uz izķeršanu ir kompaktas, saliekamas sniega lāpstas, kuras var vizināt automašīnas bagāžniekā un brīvdienās iedot tās bērnam sniega darbiem. Lāpstas ir ar īsu kātu, izturīgas un izskatīgas. Piemēram, automašīnu sniega lāpsta “Fiskars SnowXpert” (ap EUR 18) ir balta ar plastisku liekšķeri un melnu cietas gumijas maliņu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jāatceras, ka vislabāk izvēlēties sniega lāpstu, kas ir viegla un ar kuru būs ērti strādāt. Parasti vieglākas ir lāpstas ar alumīnija kātu, laba alternatīva būs sniega lāpsta no kompozīta materiāla ar metāla malu,” iesaka veikalu tīkla “K-Rauta” dārza kategorijas vadītājs Ingus Laumanis.

Sniega lāpstas gatavo no koka, metāla, alumīnija un plastikāta. Lētie darbarīki visbiežāk tiek izgatavoti no plastmasas. Šīm lāpstām jābūt izgatavotām no aukstuma un triecienizturīgas plastmasas. Ja regulāri jātīra sniegs no tādām virsmām kā asfalts, bruģis un betons, piemērotāki būs darbarīki no metāla vai kombinēti – plastmasas lāpstas ar metāla apakšējo malu. Tās ir salīdzinoši vieglas, tik ātri nedilst un neplīst. Lēta sniega lāpsta spēj kaut cik kvalitatīvi kalpot tikai vienu sezonu un arī pie nosacījuma, ka nav ļoti biezas sniega kārtas. Tādēļ speciālisti iesaka labāk pirkt kvalitatīvu sniega lāpstu par atbilstošu cenu, kas kalpos ilgāku laiku un nevajadzēs bieži iegādāties jaunu lāpstu, ilgtermiņā samaksājot vairāk.

Izvēloties koka lāpstu, jāskatās, lai liekšķeres mala būtu apsista ar metālu, kas ļaus tai ilgāk kalpot. Lāpstas materiālam jānodrošina, lai sniegs neliptu pie liekšķeres un mugurai nebūtu papildu slodze. Labi, ja liekšķerei ir rievas.

Iegādājoties instrumentu, noteikti jāpievērš uzmanība arī darbarīka ergonomikai. Sniega lāpstas kāta diametram optimāli vajadzētu būt ap 5 cm. Ja tas izgatavots no nekrāsota koka, jāpārbauda, vai tas pietiekami labi apstrādāts. Un otrādi – ja lāpstas kāts ir pārāk slidens, ar to būs grūti strādāt. Veikalā jāpārliecinās, vai lāpsta atbilst auguma garumam, vai, stumjot sniegu, nenāksies par daudz pieliekties, vai lāpsta ar zemi veidos optimālo 45 grādu leņķi, kas mugurai rada vismazāko slodzi. Var pāris reizes lāpstu pavēzēt, lai redzētu, kā tā darbojas. Jo mazāk sniega lāpsta sver, jo mazāku slodzi rada mugurkaulam un rokām. Vislabāk, ja sniega lāpstas svars ir ap 1,5 kg, jo, tīrot sniegu, svars vēl palielināsies.

Svaiga sniega tīrīšana ir tieši tas ģimenes kopējais darbs, kurā ar lielu prieku grib piedalīties augošā paaudze. Bērniem veikalos piedāvā visdažādākās sniega lāpstas, speciālajos bērnu veikalos – tradicionālās koka lāpstas ar košiem rakstiem vai modernas ergonomiskas liekšķerītes celtniecības preču lielveikalos. Piemēram, klasiska “My First Fiskars Shovel” izmaksās ap desmit eiro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.