Spēkā stājas svarīgi uzlabojumi grūtnieču veselības aprūpē 0

Lai ieviestu vairākus uzlabojumus grūtnieču veselības aprūpē, valdība apstiprināja grozījumus Ministru kabineta noteikumos.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
VIDEO. Krimā notriektas raķetes atlūzas nogalinājušas piecus cilvēkus, vairāk nekā 100 ievainoto
Lasīt citas ziņas
Grozījumos ir paplašināts jaundzimušo ģenētiski iedzimto slimību skrīnings ar jauniem izmeklējumiem agrīnai ārstējamu patoloģiju diagnosticēšanai.

Mērķis ir arī uzlabot grūtnieču ultrasonogrāfisko izmeklējumu kvalitāti, lai savlaicīgi konstatētu augļa ģenētisko patoloģiju. Turpmāk grūtniecēm pēc 37 gadu vecuma 10-11 grūtniecības nedēļās noteiks bioķīmiskos rādītājus asinīs un nosūtīs grūtnieci pie ultrasonogrāfijas speciālista padziļinātai augļa izmeklēšanai un iedzimtu ģenētisku patoloģiju riska noteikšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus ginekologiem dzemdību speciālistiem ir noteiktas stingrākas resertifikācijas prasības, paredzot obligātus kursus, lai papildinātu zināšanas ultrasonogrāfiskajā izmeklēšanā. Plānots, ka ar 2021. gadu kursu praktiskajā daļā un pārbaudījumos tiks izmantots ultrasonogrāfijas simulators.

Ņemot vērā, ka grūtniecēm ir augsts gripas radīto komplikāciju risks, turpmāk ārstniecības persona pirmreizējā apmeklējuma laikā ne tikai informēs grūtnieci par nepieciešamību vakcinēties pret sezonālo gripu, bet arī pastāstīs sievietei par gripas bīstamību grūtniecības laikā.

Pretgripas vakcīna grūtniecēm no šā gada 1. oktobra tiks iekļauta vakcinācijas kalendārā un tiks apmaksāta pilnā apmērā.

Tāpat ārstniecības personām būs jāizskaidro grūtniecei nepieciešamība pievērst uzmanību un sekot augļa kustībām, lai grūtniecības iespējamo sarežģījumu gadījumā lemtu par tālāko grūtniecības vadīšanas stratēģiju.

Vienlaikus Ministru kabinets apstiprināja arī noteikumu projektu**, kas paredz kārtību apmācībām speciālistiem, kuri varēs sniegt konsultāciju sievietei pārdomāta lēmuma pieņemšanai pirms mākslīgi pārtraukt grūtniecību. Šo konsultāciju varēs sniegt ginekologs, dzemdību speciālists, ģimenes ārsts vai vecmāte pēc konkrētas apmācību programmas apgūšanas. Ar šiem noteikumiem tiek apstiprināts apmācības programmas saturs un kārtība.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.