Foto – Shutterstock

Stilīgs telpaugs – aglonēma. Kā kopt, lai lapas nezaudētu skaisto ornamentu? 0

Veikalā iegādājos aglonēmu. Kā man to vajadzētu kopt? INGUNA RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
Dronu uzbrukumi naftas pārstrādes rūpnīcām Krievijā ir panākuši neiedomājamo – pasaules lielākajai naftas valstij sāk pietrūkt benzīna
Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ 22
Uz gājēju pārejas gandrīz uzbrauc Valsts prezidentam 80
Lasīt citas ziņas

Aglonēmas (Aglaonema) ir mūžzaļi lakstaugi ar skaistām, spīdīgām, ornamentētām lapām, to dzimtene ir subtropu un tropu reģioni. Telpās zied reti – var uzziedēt pēc karstas un saulainas vasaras. Ziedpumpurus parasti izgriež, lai tie nekavētu lapu attīstību un augšanu. Ļaujot izziedēt zaļganajiem, kallām līdzīgajiem ziediem (tie slēpjas starp lapām), jaunākās lapas kļūst mazākas, vēl ieriešas un nogatavojas nelieli rubīnsarkani dekoratīvi auglīši, kuros ir pa vienai sēklai. Tie ir indīgi, tāpat kā aglonēmu šūnsula.

Audzē tāpat kā dīfenbahijas. Tām piemērotas siltas, gaišas telpas (optimālā temperatūra augu attīstībai ir ap +19 °C). Nekādā gadījumā nedrīkst tās likt tiešos saules staros, jo tad lapas apdegs. Augi pacieš sausu gaisu. No agra pavasara līdz vēlam rudenim tos regulāri laista, taču augs necieš pārlaistīšanu. Pirms katras laistīšanas augsne podā jāapžāvē. Ziemā laista retāk un nedaudz, izmantojot siltu, mīkstu istabas temperatūras ūdeni (augiem nav izteikta miera perioda). Aglonēmas stāda auglīgā augsnē ar skābu vidi. Jaunos augus pārstāda lielākos traukos katru pavasari, vecākus – reizi 2–3 gados. Pārstādīšanas laikā jārīkojas piesardzīgi, lai nesabojātu gaļīgās saknes. Augus visvieglāk pavairot, sadalot lielos cerus (katrai daļai jābūt vairākiem dzinumiem ar saknēm).

CITI ŠOBRĪD LASA

No pavasara līdz rudens sākumam mēslo 1–2 reizes nedēļā ar pilnmēslojumu. Vasarā augus nevajadzētu nest ārā, jo to lielās lapas jāsaudzē no lietus, vēja un saules.

Ja aglonēmām sāk dzeltēt lapas, tas nozīmē, ka augi cieš no pārmērīgas laistīšanas un aukstuma. Lai augi atjaunotos, tos pārnes siltā vietā un uz kādu laiku pārtrauc laistīt. Lapu malas nobrūnē, ja ūdens pārāk auksts un ciets. Aglonēmas arī ir jutīgas pret caurvēju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.