VIDEO. “Sveces pret salnu tomēr nav laba ideja!” Dārznieks stāsta, kā netīšām gandrīz nodedzinājis visu siltumnīcu 0
Lai gan visi gaidām pavasari un dārzā ziedi jau tā vien spraucās ārā no zemes, katram dārzniekam skaidrs, ka maijā ne tikai salnas, bet pat sniegu vēl var sagaidīt. Lai raža neiet bojā, ir dažādas tautas metodes, kā neļaut augiem nosalt… tikai jābūt uzmanīgiem, lai papildus sadarītais nepārtop traģēdijā.
“Ja jums gadījumā ir siltumnīca un jūs vēlaties paglābt savus tomātus – nedariet kā es,” tā sociālajos tīklos pieredzē dalījies kāds kungs.
Kungs rāda, kā savā siltumnīcā ielicis skaistu terašu dēļu grīdu, bet tālāk, ejot iekšā siltumnīcā, skats paveras uz milzu izdegušu caurumu grīdā, nodeguši arī tomāti, un pat blakus esošais groziņš.
“Neatstājiet iedegtas sveces, neapsedziet tomātus ar agroplēvi turpat blakus, jo var sanākt kā man – grīdā izdedzis caurums, tomāti pagalam un agroplēvi vispār vairs nevar redzēt,” dārznieks rāda.
Mūžu dzīvo mūžu mācies!
Šim video daudzus neatstāja vienaldzīgus, komentāros cilvēki raksta:
1. “Bija līdzīga situācija, man augstās dobes, ieliku dobē sveci ar metālisko vāciņu, bet kaut kā nepadomāju, ka tieši tajā dobē bija kūdra.. nu un izdega tā kūdra un dobe!”
2. “Man bija līdzīgi pirms 2 gadiem – biju ģeotekstilu ieklājusi un uztaisījusi dobes siltumnīcā. Naktī ieliku sveci uz koka kasti, svece tā nodega ar visu kastu un izdega ar ģeotekstils. Pārējais vesels palika.”
3. “Es gan iesēju vēlāk un vis izaug bez mokām un raža lielākā nekā tie kas steidzās tur mokās .Tā ir katra paša darīšana!”
4. “Ieklājat siltumnīcā bruģi, augus stādam kastēs paceltas no bruģa. Bruģis darbojas kā radiatori kas sasiluši no dienas saules. Ar šādu metodi es čiloju jau 4 gadus un nesatrauc mani salnas..”
5. “Mēs arī liekam sveces, bet parasti mums ir tāda lielāka kaste, kurā ielejam ūdeni, iekšā ūdenī māla vai metāla podiņus ar dažiem akmentiņiem smagumam un tad tajos podiņos sveces… Veiksmi atgūties!”