Foto – Shutterstock.com

TESTS: Vai izproti pretējo dzimumu? 0

Jau sen novērots, ka vīriešu un sieviešu uzvedība bieži vien ļoti atšķiras. Psihologu pieredze rāda, ka citu cilvēku klātbūtnē šīs atšķirības izpaužas divkārt. Tas izskaidrojams ar to, ka mēs esam pieraduši spēlēt lomas – vīriešu lomas un sieviešu lomas. Kā teica Šekspīrs: “Visa pasaule ir teātris, un cilvēki tajā ir aktieri.”

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim? 42
Lasīt citas ziņas

Vai tu zini savu lomu? Mēģini pārbaudīt savas zināšanas ar šo testu.

Atbildi uz jautājumiem, uz lapiņas pieraksti atbildes.

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Vīrietis un sieviete atver dāvanā saņemto šokolādes konfekšu kastīti. Viens no viņiem ņem konfekti un tūlīt sāk ēst, bet otrs nokož mazu gabaliņu, nogaršojot pildījumu. Kurš nokož no konfektes: vīrietis vai sieviete?

2. Svinībās viens no viesiem apgalvo, ka šodien cilvēki ir zaudējuši interesi par lidojumiem uz Mēnesi. Namatēvs piekrīt un citē socioloģisko pētījumu rezultātus. Tomēr kāds no viesiem nepiekrīt un saka: “Es neticu šiem pētījumiem, personīgi es gribu lidot uz Mēnesi.” Kāds ir šī viesa dzimums?

3. Vakarā laulātais pāris lasa, blakus istabā guļ viņu slimais bērns. Viens no viņiem paceļ galvu no lasīšanas un saka: “Vai tu uztraucies? Nevajag, ārsts teica, ka viss būs labi.” Kurš no viņiem pamanīja otra satraukumu?

4. Laulātie ēd restorānā. Viens no viņiem pasūta nepazīstamu, bet izreklamētu ēdienu, bet otrs izvēlas to, ko parasti. Kurš no viņiem ir ieinteresētais gardēdis?

5. Ģimene apmeklē sadzīves tehnikas un instrumentu veikalu. Vienā galā ir vismodernākie produkti, bet otrā – pazīstami, plaši un ilgi izmantoti. Kurš no abiem vispirms izrādīs interesi par jaunajiem produktiem?

6. Pāris nolemj atjaunot savu garderobi un apmeklē apģērbu veikalu. Viens no viņiem nekavējoties dodas pie pārdevēja un precīzi izskaidro, kādu modeli un krāsu vajag. Otrs apstaigā visu veikalu un uz pārdevēja jautājumu atbild, ka nav vēl izlēmis, ko iegādāsies. Kurš no viņiem nevar izvēlēties?

7. Vīrietis un sieviete brauc ar auto. Degviela tūlīt beigsies, jau deg brīdinājuma lampiņa. Viens no viņiem iesaka uzpildīt degvielu tuvākajā degvielas uzpildes stacijā, bet otrs uzstāj, ka jādodas uz nākamo, jo tur degviela ir lētāka un rindas mazākas. Kurš no abiem gatavs riskēt?

Reklāma
Reklāma

8. Ģimene pastaigājas pa nepazīstamu pilsētu nevar atrast ceļu atpakaļ uz viesnīcu. Viens no viņiem piedāvā pajautāt pareizo ceļu kādam no garāmgājējiem. Otrs grib turpināt pašiem meklēt pareizo virzienu. Kurš nevēlas prasīt palīdzību?

9. Auto apstājas pie degvielas uzpildes stacijas un darbinieks piedāvā: “Vai vēlaties pārbaudīt eļļu?” Viens no laulātajiem atbild: “Nē, paldies, mēs steidzamies.” Otrs ir gatavs pieņemt papildu pakalpojumu. Kurš no abiem nevēlas pārbaudīt eļļu?

10. Pirms sarkanā gaismas signāla trīs automašīnas apstājās trīs joslās, un zaļā gaisma vēl nav iedegusies, kad viens no vadītājiem pēkšņi uzsāk kustību. Kāds ir viņa dzimums?

11. Ģimene kinoteātrī skatās melodrāmu. Kurš no tās locekļiem spēcīgāk pārdzīvo sentimentālas ainas?

Pareizās atbildes

1. Sieviete. Parasti vīrieši nav tik uzmanīgi. Sievietei šāda uzvedība ir tradicionāla.

2. Sieviete. Viņa ir pārliecināta, ka viņas viedoklim jāpiekrīt visiem, jo tas ir vienīgais patiesais. Vīrieši ir reālistiskāki un pragmatiskāki.

3. Vīrietis. Psiholoģiskā pētījuma rezultātā tika konstatēts, ka vīrieši labāk jūt sieviešu psiholoģisko stāvokli.

4. Sieviete. Balstoties uz psihologu pētījumu rezultātiem, ir zināms, ka sieviešu dzimums ir daudz ziņkārīgāks, viņas cenšas izmēģināt ko jaunu un nepazīstamu.

5. Vīrietis. Floridas motivācijas pētījumu institūta zinātnieki apgalvo, ka vīrieši ir daudz ziņkārīgāki, kad runa ir par tehniskiem jauninājumiem.

6. Sieviete. Ir pierādīts, ka vīrieši dodas uz veikalu ar noteiktu mērķi, zinot, ko viņi vēlas iegādāties, bet sievietes to izlemj uz vietas.

7. Vīrietis. Vīrieši mēdz vadīt savas automašīnas līdz beidzas benzīns, bet sievietes par to ļoti nervozē un nevēlas riskēt.

8. Vīrietis. Vīrieši gandrīz vienmēr ir pārliecināti, ka paši atradīs pareizo ceļu. Sievietes nav tik pārliecinātas par sevi.

9. Sieviete. Psihologi uzskata, ka pēc savas būtības sievietes vairāk interesē cilvēki, bet vīriešus – mehānismi un lietas.

10. Vīrietis. Viņam mašīna ir autoritātes, spēka un varas simbols. Sievietes tā nedomā un izmanto citus veidus (turklāt veiksmīgi), kā demonstrēt savu spēku.

11. Abi. Izrādās, ka vīriešiem un sievietēm ir ļoti līdzīgas emocionālās reakcijas un uztvere, tikai to izpausme ir atšķirīga.

Par katru pareizo atbildi saņem vienu punktu, bet par pareizo atbildi uz 11. jautājumu – 2 punktus.

Rezultāts

Līdz 3 punktiem. Acīmredzot tev nav ne jausmas par to, kas aizrauj un ko var sagaidīt no pretējā dzimuma pārstāvjiem. Šāda nezināšana ir daudzu nepatikšanu cēlonis. Padomā par to un mēģini atbildēt uz jautājumu, kāpēc tā notiek – varbūt dēļ vājās intereses vai nespējas saprast citus. Ja atradīsi atbildi, problēma pa pusei jau būs atrisināta.

No 4 līdz 7 punktiem. Tavas atbildes rāda, ka labi izproti apkārtējo domas un jūtas. Pēc cilvēka sejas izteiksmes tu viegli vari noteikt patieso cilvēku reakciju uz jebkuru darbību. Tā, bez šaubām, ir vērtīga īpašība, ja vien tu neizmantosi to, lai kaitētu citiem cilvēkiem.

Vairāk nekā 8 punkti. Tu lieliski saproti citus cilvēkus. Ir gandrīz neiespējami tevi apmānīt. Tas, protams, neattiecas uz tiem vīriešiem un sievietēm, kuri vēlas tikt maldināti. Un šādu cilvēku ir daudz, bet viņu skaits, domājams, drīzumā nemazināsies.

Avots: azps.ru

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.