Foto – Valdis Semjonovs

Tomātu brūnā puve: kā rodas un kā ar to cīnīties 0

Es nesaprotu, kas vainas maniem tomātiem. VALDIS SAULKRASTOS

Reklāma
Reklāma
“Ja pie katras zibeņošanas būs šādi paziņojumi, puse Latvijas iedzīvotāju aizies ar sirdi.” Nakts vidū cilvēkus atkārtoti izbiedē šūnu apraidē izsūtītie brīdinājumi
Kokteilis
Saudzējiet viņus! 3 zodiaka zīmes, kuru pārstāvji slimo vairāk par pārējiem
10 profesijas, ar kuru palīdzību tu vari kļūt par miljonāru! Vai tu jau strādā kādā no tām?
Lasīt citas ziņas

Tomātus skārusi augļu brūnā puve (Phytophtora infestans). Siltumnīcā sporas bieži nonāk ar caurvēju no inficētiem kartupeļu stādījumiem. Slimības attīstību veicina kondensāts uz augiem un laika apstākļi, kad siltas dienas mijas ar vēsām naktīm, kā tas mēdz būt vasarā.

Dažu dienu laikā uz augu lapām parādās slimības pirmās pazīmes – pelēki vai brūni plankumi, tie palielinās, lapas nokalst. Brūnie plankumi veidojas arī uz stublāja un augļkātiņiem. Augļi un augi iet bojā.

CITI ŠOBRĪD LASA
TFoto – Valdis Semjonovs

Infekcijas ierobežošanai vēlams jau augusta sākumā profilaktiski apstrādāt ar fungicīdu Ridomil Gold (reģistrēts 2. klases preparāts). Ja to neizmanto, parādoties pirmajām slimības pazīmēm, jāizvāc bojātie augļi un lapas. Stipri atlapotus augus ieteicams apsmidzināt ar šķidro mēslojumu CalMax (50 ml/10 l ūdens) – tas veicina jauno lapu augšanu. Lai infekcija mazāk izplatītos, noteikti jāvēdina siltumnīca, nedrīkst veidoties kondensāts un augsts gaisa mitrums.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.