Foto: Matīss Markovskis

Topinambūru omlete ar spinātiem un sēnēm 0

Topinambūram ir īpatnēja, tāda kā riekstaina garša, tomēr ne visiem tā šķiet tīkama. Ja šo sakni izmanto svaigu, liek salātos, der pievienot saldenskābu piedevu, piemēram, kādu ābolu vai cidoniju. Nav slikta doma kartupeļu vietā izmantot topinambūrus, turklāt tie satur daudz mazāk kaloriju. Topinambūra sakneņi labvēlīgi iedarbojas uz aizkuņģa dziedzeri, uzlabo asinsriti. Tie satur daudz dzelzs – pat vairāk nekā bietes.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 70
Lasīt citas ziņas

Sastāvdaļas
300 g nomizotu topinambūru
12 lauku olas (var 8, ja lielākas)
sīpols
3 ķiploka daiviņas
2 ēdamkarotes olīveļļas vai sviesta
200 g baraviku vai citu sēņu
100 g spinātu
2–3 piparmētras lapiņas
sāls
malti melnie pipari

Pagatavošana.

Baravikas apcep. Topinambūru sagriež šķēlēs, sīpolu sakapā. Ja spinātu lapas lielas, sagriež sīkāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pannā sakarsē olīveļļu, liek sagrieztos dārzeņus. Kad dārzeņi apcepušies, pievieno spinātus un cepina, līdz viss šķidrums iztvaikojis. Pievieno baravikas, saspiestas ķiploka daiviņas, piparmētras lapiņas, nedaudz sāls un piparu, visu vēl pasautē. Noliek, lai atdziest, pēc tam dārzeņus nosusina.

Olas saputo stingrās putās. Masā iejauc atdzesētos dārzeņus. Pannā sakarsē olīveļļu un uzlej pagatavoto maisījumu. Tiklīdz omlete no apakšpuses top stingra, to ar divām cepamajām lāpstiņām apgriež un apcep. Pasniedz uzreiz. Omleti nedrīkst pārcept.

Pavāres piebilde

Omleti var uzcept arī citādi – vispirms nedaudz apcep uz pannas, kā jau minēts, tad viegli apmaisa un liek cepeškrāsnī – 200 grādos gatavo 5–10 minūtes. Omlete ir gatava, kad tā pacēlusies.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.