Foto – AFP

Vāciju mudina palielināt algas 0

Eiropas Savienības nodarbinātības un sociālo lietu komisārs Lāšlo Andors mudinājis Vāciju ieviest minimālo algu, lai pieaugtu patēriņa apjomi un tādējādi augtu arī citu bloka dalībvalstu eksports.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144
Lasīt citas ziņas

Intervijā laikrakstam “Sueddeutsche Zeitung” ES komisārs no Ungārijas sprieda, ka bloka dalībvalstīm pienācis laiks “stimulēt ekonomiku un izaugsmi” un likt punktu taupības pasākumiem un tēriņu samazinājumiem. “Taupīšana vien neradīs izaugsmi. Attīstībai nepieciešami papildus ieguldījumi un pieprasījums,” uzsvēris Andors. Tāpēc, viņaprāt, Vācijai vajadzētu palielināt minimālo algu, kas celtu atalgojumu arī citviet kontinentā un veicinātu patēriņa apjomu pieaugšanu. “Beļģija un Francija jau sūkstās par zemajām algām Vācijā,” piebilda ES komisārs. “Ja Vācijā saglabāsies zemas algas un augsts eksportpreču pārpalikums, vienotās valūtas bloks šķelsies.”

Iepriekš līdzīgus ieteikumus Berlīnei izteica gan ASV valdība, gan Starptautiskais valūtas fonds, sakot, ka Eiropas jaudīgākajai ekonomikai būtu jādara vairāk, lai attīstītu iekšējo patēriņu, kas palīdzētu arī citām eirozonas valstīm kāpināt eksporta apjomus. Arī Eiropas Komisijas prezidents Žozē Barrozu pagājušajā nedēļā pauda, ka pienācis laiks ierobežot taupību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr Vācijas valdība apgalvo, ka tā jau tagad attīsta iekšējo tirgu un atalgojums aizvien pieaug. Vācijā lielākajā daļā nozaru nav noteikta minimālā alga, izņemot celtniekiem, sētniekiem, pastniekiem, jumiķiem. Darbinieku atalgojumu galvenokārt regulē kolektīvie līgumi, savukārt valsts likumā rakstīts, ka darba devējs nedrīkst darba ņēmējam maksāt “amorālu atalgojumu”. Tiesa, nav vispārējs skaidrojums, ko nozīme “amorāla alga”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.