Foto: Fotolia

Vai Ziemassvētku eglīte podā izdzīvos līdz pavasarim? 4 pārdevēju izdomāti mīti! 0

Interneta plašumos rodami daudzi padomi par to, kā saglabāt Ziemassvētku eglīti līdz pavasarim un pēc tam pārstādīt to dārzā. Taču izrādās, ka liela daļa šo padomu “nestrādā”.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
Lasīt citas ziņas

Stādu audzētavas “NATALIS” speciālisti godīgi stāsta par to, kas notiek ar Ziemassvētku simbolu iekštelpās. Turklāt tas attiecas ne tikai uz eglēm, bet arī uz priedēm un visiem pārējiem mūžzaļajiem augiem.

1. mīts
Ja telpā uztur temperatūru, kas nav augstāka par 20 grādiem pēc Celsija, eglīte podā lieliski pārdzīvos “pagaidu neērtības”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Patiesība
Ilgstoši atrodoties temperatūrā no 15 līdz 20 grādiem pēc Celsija, augs iziet no miera stāvokļa un sāk veģetēt dzīvoklī (zaru galos var pat parādīties jaunie dzinumi). Pārstādot to dārzā, šādam kociņam izredzes izdzīvot ir ļoti niecīgas.

2. mīts
Pakāpeniska pieradināšana pie aukstuma (sākumā kociņu uz vairākām dienām iznes uz balkona, bet pēc izliek ārā) palīdz saglabāt Ziemassvētku eglītes dzīvotspēju.

Patiesība
Dabiskos apstākļos augs sāk gatavoties gaidāmajai ziemai pakāpeniski, kopš brīža, kad sākas rudens lapkritis. Savu dabisko īpatnību dēļ no miera perioda iztraucētais augs vienkārši nespēs tik ātri pierast pie ziemas aukstuma.

3. mīts
Lai egle podā labi pārdzīvotu svētku laiku, tās augsnei nepieciešama regulāra bagātīga laistīšana.

Patiesība
Kopumā ieteikums laistīt telpās turētos augus podos ir pareizs. Diemžēl laistīšana neglābj kociņu no skuju nokalšanas. Mājoklī siltā un sausā gaisa plūsma, kas nāk no apkures radiatoriem, sausina ne tikai augsni, bet arī skujas, kā dēļ kociņš neizbēgami iet bojā no mitruma trūkuma.

4. mīts
Periodiska apsmidzināšana glābj skujas no nokalšanas.

Patiesība
Eglei optimālais gaisa mitrums ir ne mazāks par 50%. Apkurināmā telpā šis rādītājs ir tuvu 20%. Tik zems mitrums nav tipisks mūsu klimata augiem un izraisa to strauju nokalšanu. Pavaicā sev, vai esi gatavs vairākas dienas regulāri (katras 3-4 stundas) apsmidzināt savu egli ar pulverizatoru.
Atšķirībā no lapu kokiem, kuri nekavējoties “signalizē” par mitruma trūkumu ar lapu novīšanu, mūžzaļajiem augiem nav šāda mehānisma. Skujkoks var iet bojā, bet to tu ieraudzīsi tikai pēc 1-3 mēnešiem, kad tā skujas sāks mainīt krāsu vai birt, un šis process jau būs neatgriezenisks.

Reklāma
Reklāma

Tātad – vai ir vērts pirkt egli podā?
Mēs nepavisam negribam atrunāt tevi Ziemassvētkos iegādāties mūžzaļos augus podos. Vienkārši vēlamies, lai tu saprastu – bez stingru noteikumu ievērošanas šādiem augiem ir ļoti nelielas izredzes izdzīvot.

Lūk, vairākas speciālistu rekomendācijas, kā kopt Ziemassvētku egli podā. Ievēro tās, ja vēlies, lai kociņš veiksmīgi pārdzīvotu pārstādīšanu dārzā un ilgus gadus priecētu ar savu skaistumu.

* Neturi egli mājoklī ļoti ilgi. 2-3 dienas, un tad iznes to laukā!
* Ja ir iespēja, noliec blakus kociņam gaisa mitrinātāju.
* Ja laikapstākļi atļauj (zeme vēl nav pilnībā sasalusi), uzreiz pārstādi kociņu zemē, ievērojot parastu agrotehniku. Izroc bedri, kārtīgi salaisti augsni un tad iestādi eglīti; ja nepieciešams, pieber svaigu zemi. Pēc tam rūpīgi sablīvē augsni un uzber priežu mizu mulču.
* Līdz pavasarim egli var turēt atklātā balkonā vai verandā. Tikai vajag siltināt saknes. Piemēram, ielikt podu izmēru ziņā lielā konteinerā, bet tukšumu starp traukiem aizpildīt ar salmiem vai citu siltumizolācijas materiālu.
* Uzreiz pēc svētkiem egli ar podu var pierakt dārzā, rūpīgi nosedzot tās apdobi ar egļu zariem un sniegu. Pavasarī kociņš ir jāiestāda pastāvīgā vietā.

Starp citu, podiņa egles vietā var iegādāties araukāriju. Tas arī ir mūžzaļš koks, ko mūsu klimatiskajos apstākļos audzē tikai kā istabas augu.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.