Publicitātes foto

Pēteris Apinis: Vakcinācija valstī, kurā nav vakcīnu 50

Autors: Pēteris Apinis, ārsts, kanāla RīgaTV 24 raidījuma “Dr. Apinis” vadītājs

Šī ir pirmā daļa no triloģijas par vakcināciju pasaulē un Latvijā. Mans mīļais lasītājs nav pieradis lasīt ļoti garus rakstus, tādēļ es savas piezīmes sadalīju trīs daļās.

LA
LA
Kokteilis
“Līdz šodienai neesmu sapratis, kur aizgāja tie 60 miljoni,” Maestro pēc simtgades svinībām, kas beidzās 2021. gadā
21 stundas
LA
LA
Ziņas
“Mums priekšā ir sešas līdz astoņas ļoti grūtas nedēļas,” stāsta zinātnieks Ambainis
3 stundas
LA
LA
Ziņas
“Ne visi darbinieki apzinās, cik viņi izmaksā darba devējam,” Uzņēmējs atklāj, kam būtu jāmainās, lai varētu maksāt lielākas algas
19 stundas
Lasīt citas ziņas
Tiem, kas kovidburbuļa pasauli redz tikai baltu vai melnu, lūdzu šo rakstu tālāk nelasīt.

Pasaulē šobrīd viscienījamākajos žurnālos var izlasīt pilnīgi pretrunīgus viedokļus, ko pauž paši autoritatīvākie zinātnieki, pētnieki, ārsti, virusologi, farmaceiti un ģenētiķi. Šī raksta autors ir skeptisks pret tādiem epidemioloģiskiem pasākumiem kā #ApturiCovid aplikācijas, lokdauni, globāla masku balle, restorānu slēgšana, tirdzniecības sagraušana, attālinātas mācības un dzīve bez sporta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tai pašā laikā es esmu pārliecināts vakcinācijas aizstāvis, un labprāt vakcinēšos, tiklīdz man tāda iespēja tiks dota (esmu vairākkārt pārbaudījis, bet antivielu pret SARS-CoV-2 man nav).

Tai pašā laikā es cienu un uzklausu arī vakcinācijas pretinieku viedokļus. Un katru dienu lasu pretrunīgu informāciju no visas pasaules.

Man nav pieņemama Kariņa un re:čekistu mantra: maska, 2 metri, mājsēde, ziepes, vakcīna, jo: vakcinēšanās ir simtkārt svarīgāka nekā viss iepriekšējais kopā ņemts, neskaitot „2 metri”.

Mana mantra ir: vakcīnas (bet vakcīnu nav).

Mūsu valdība vakcīnas nav gādājusi muļķības, slinkuma vai ļaunprātības dēļ. Es neizslēdzu apzinātu ļaunprātību, jo nevakcinētus cilvēkus var turēt mājsēdē un komendantstundā, bet tajā pašā laikā šiverēt pa budžeta līdzekļiem, kā arī valstiski aizņemties naudu, ko būs jāatmaksā mūsu bērniem vai mazbērniem.

Es neizslēdzu mērenu Krievijas maigās varas ietekmi, jo, iespējams, Latvijai nāksies iepirkt „Sputņik” vakcīnu, kas gan būs līdzvērtīgi kvalitatīva.

Kamēr nav vakcīnas, galvenai mantrai būtu jābūt – nepulcējieties slikti ventilētās telpās ilgāk par 15 minūtēm – un nelieniet svešiem ļaudīm tuvāk par diviem metriem iekštelpās. Ejiet ārā, sportojiet, kustieties un rūpējieties par savu imunitāti.

Staigājot jūras krastā, skrienot mežā vai slēpojot ap Uzvaras pieminekli vai Žagarkalnā – neviens un nekad inficēties ar Covid–19 nevar.

Valdība pulcēšanos ārtelpās nepieļauj nevis tādēļ, ka vīruss varētu izplatīties, bet tādēļ, ka sanāks ļaudis – protestēt pret šo muļķu pulciņu, kas formāli vada Latvijas valsti.

Bet atgriezīsimies pie vakcīnas. Kā jau teicu, esmu pārliecināts vakcinēšanās atbalstītājs. Savukārt Kariņš pats baidās no vakcinācijas, un tieši vai netieši ir panācis vakcīnu neiepirkšanu.

Vai es nelasu rakstus, kas ir negatīvi pret vakcīnu nepietiekamo izpēti, kontroli, atsevišķām problēmām vakcīnu sastāvā, sarežģīto uzglabāšanu un nepietiekamo informāciju?

Lasu, līdz ar informāciju par šo vakcīnu radīšanu, bāzi, drošības standartiem utt. Un visa šī informācija liek man teikt, ka es ticu vakcīnām par 80%, bet pagaidām atturētos no bērnu, grūtnieču un dažu citu ļaužu grupu vakcinācijas.

Toties esmu pilnīgi pārliecināts, ka pasaulei (un Latvijai) nav plāna B kā iziet no Covid–19 psihopandēmijas, kur valdību un žurnālistu haotiskā, ļaunā, klaji dezinformējošā informācija rada cilvēkiem bailes, neziņu.

Tieši valdības radītā un valsts mēdiju uzturētā psihopandēmija liek ar slimību saslimt smagāk un apdraud cilvēku dzīvības. Mēs kā valsts un sabiedrība nedrīkstam atļauties vēl ilgāk dzīvot nestrādāšanas, baiļu, izolācijas atmosfērā.

Izeja ir viena – iespējami ātra visu riskam pakļauto iedzīvotāju vakcinācija.

Vakcinācijai Latvijā ir vairākas konsekvences:
• nezināmu iemeslu dēļ Latvija vakcīnas nav iegādājusies (dokumenti par iegādi ir noslepenoti, bet šķiet, ka gan 18. novembra vakarā, gan 20. decembra vakarā triumfēja neizlēmība, tukšmuldēšana, nekā nedarīšana, pie kam triumfēja ne tikai Veselības ministrijā un tās pakļautajās institūcijās, bet galvenokārt Ministru kabinetā, Finanšu ministrijā un, iespējams, arī Ārlietu ministrijā, kurās visās saimnieko jauna vai veca Vienotība). Tiks atrasti grēkāži (visdrīzāk, Daina Mūrmane Umbraško un Ainārs Lācbergs), bet tie, kas patiesībā nobremzēja vakcīnu iepirkšanu rosīsies politikas burbulī;

• Oksfordas universitātes/AstaZeneca vakcīnas ir pavisam nedaudz saistītas ar politiskām regālijām, un, iespējams, šīs vakcīnas ražošana ir nedaudz saistīta ar Krieviju. Man šķiet, ka Eiropas savienība tieši vakcīnu dēļ piemirsīs kāda Alekseja Navaļņija nedienas Maskavas cietumā. Bet tā vai tā Oksfordas universitātes/AstaZeneca vakcīnas Anglijai būs gana, bet mums – nepietiks;

• ātru un efektīgu vakcināciju Latvijā var veikt tikai un vienīgi privātās ārstniecības kompānijas, kurām ir pieredze, zināšanas, inventārs, transports, loģistika, infrastruktūra vakcinēšanai. Jau šodien (ja vien būtu vakcīnas) VC4, VCA, MFD, ARS, Baseina slimnīca un citas kompānijas varētu nedēļā novakcinēt 100 000 līdz 150 000 iedzīvotāju. Bet – vakcinācija maksā tik, cik tā maksā un minimāla vakcinēšanas cena ir ap14 eiro.

Vakcināciju nevar veikt biroji ar superlielām algām, Veselības ministrija ar tās padotības struktūrām, īpaši tādēļ, ka birokrātija uzskata – vakcinēšanu ģimenes ārsts veiks sava ikdienas darba ietvaros, šim ģimenes ārstam var nemaksāt vai maksāt mazāk par vakcinācijas pašizmaksu. Pašreizējo valsts vakcinācijas burbuli nosaka cilvēki bez izglītības un bez nojautas par primāro medicīnu;

• tad, kad Latvijai būs vakcīnas, tad nebūs 1 kubikcentimetra šprices. Patiesībā būs, bet desmitkārt dārgākas. Neesmu pārliecināts – vai tik laiks netiek vilcināts tāpat kā pērn pirms masku un aizsarglīdzekļu iepirkšanas.

Vakcinācija ir vienīgā izeja no psihopandēmijas.

Šo savu atziņu es balstu uz Izraēlas piemēru. Šodien Izraēlā pirmo vakcīnas devu ir saņēmuši gandrīz puse valsts iedzīvotāju (50%), bet otro – 15%.

Jau šobrīd, kad realitātē pūļa imunitāte ir veidota tikai ar vienu vakcīnas devu, hospitalizācija ar smagām un vidēji smagām pneimonijām ir samazinājusies par 60%, samazinājusies ir arī mirstība.

Izraēlas valdības vadītājs sola, ka martā ebreji varēs brīvi iet uz Sinagogu, bez ierobežojumiem iet uz veikalu, dzert bārā vai kafejnīcā, rīkot itin lielas ballītes un trenēties gan basketbola, gan trenažieru zālē.

Tiesa, šis Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu (Benjamin Netanyahu) pats vakcinējās televīzijas kameru priekšā kopā ar veselības ministru.

Bet kas būtiski – viņi parūpējās par vakcīnām (iepirka Phizer– BioNTech vakcīnu, pārmaksājot vismaz par 30%, taču pilnīgi pietiekamu daudzumu visiem valsts iedzīvotājiem), iepirka pietiekamu daudzumu 1 kubikcentimetra šprices, kā arī samaksāja saviem medicīnas darbiniekiem par vakcinēšanu tik, cik Izraēlas Ārstu biedrība prasīja (aptuveni 30 ASV dolārus par vienu vakcinēšanu, šajā cenā iekļaujot mediķu darbu, dezinfekciju, aukstumķēdi, transporta izdevumus, speciālu vakcinācijas vietu būvi, vakcinācijas telpu iekārtošanu, uzraudzību, drošību utt.).

80% vakcinācijas Izraēlā veic privātas medicīnas kompānijas, bet naudu maksā caur slimo kasēm.

Izraēlas politiķi izrēķināja, ka ātra vakcinācija, ekonomikas dīkstāves pārtraukšana, viesmīlības, ēdināšanas, skaistumkopšanas un citu biznesu atjaunošana ir daudz svarīgāka par relatīvi nelielajiem izdevumiem par vakcināciju (pēc neoficiāliem datiem Izraēla ar 9.2 miljoniem iedzīvotāju vakcinācijai tērēs 960 miljonus ASV dolārus).

Tiem, kas vēlas rēķināt, iesaku pieņemt, ka Latvijas iedzīvotāju skaits ir 5 reizes mazāks par Izraēlas iedzīvotāju skaitu, bet eiro atsauces kurss pret ASV dolāru ir 1.20170. Katrā ziņā vakcīnas var iepirkt, iedzīvotājus var ātri vakcinēt, bet izdevumi būtu līdzvērtīgi zaudējumiem, ko Latvijas valsts dīkstāves dēļ zaudē nedēļas laikā.

„Pārslimojis” vismaz šobrīd nozīmē – „drošs”

Šis raksts ir saldais ēdiens re:čekistiem, kuri atkal izraus vārdkopas no teikumiem, un publiski apvainos mani melos. Un tomēr es atgriežos pie tēmas, ko jau esmu paudis, un par kuru re:čekisti mani vazājuši pa saviem mēdijiem.

Es pamanījos uzrakstīt, ka cilvēki, kas pārslimojuši Covid–19, praktiski vairs ar šo slimību saslimt nevar.

Šajā vārdā „praktiski” es ietvēru arī atziņu, ka pasaulē ir gadījumi, kad ar slimību saslimst otrreiz, bet tādu gadījumu skaits pēc dažādiem datiem ir 1–2 procenti, pie kam šī otrā slimošana parasti norit vieglā formā.

Tātad – pārslimots Covid–19 mums šobrīd sniedz 98% stabilas imunitātes, bet vakcīnas (kompānijas uzrāda atšķirīgus datus) – 90 – 95%. Par to, cik ilga būs stabila antivielu imunitāte pēc slimošanas vai pēc vakcinācijas, mēs nevaram zināt, jo mums nav pieredzes.

Ja pašlaik Latvijā tiek proponēts, ka vakcinācijas radītā imunitāte ir stabilāka par slimības izraisīto, tad tas ir tikai pieņēmums, kaut arī – uz pieredzi, zināšanām un farmācijas kompāniju informāciju balstīts pieņēmums.

Nekas slikts no vakcinācijas pēc slimošanas nebūs, bet: kamēr nav izpotēti neslimojušie, proti, tie, kam nav antivielas, tikmēr nav pamatojuma vakcinēt pārslimojušos.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride, kurš slimību bija pārslimojis, bet pamanījās arī vakcinēties laikā, kad vakcīnu trūkuma dēļ citiem tas liegts, vienkārši atņēma vakcīnu kādam citam (par slimību un vakcinēšanos informāciju publiskajā telpā kolēģis ievietoja pats).

Un vēl kāda atziņa, kas ļoti nepatīk mūsu publiskajiem varnešiem. Mūsu valsts valdības haotiskā rīcība balstās ticībā daudztūkstošu ikdienas testēšanai. Tiesa, arī šajos testos ir kļūdas. Nedaudz, bet ir. Pieņemsim, ka kļūda gan pozitīvā, gan negatīvā virzienā var būt 1 no 20 testētajiem.

Vai Latvijā cilvēkiem veidojas kolektīvā imunitāte pret Covid–19 no pārslimojušajiem?

Jā, veidojas. Antivielas pret Covid–19 asinīs nosaka visiem donoriem Valsts Asinsdonoru centrā. Un kaut arī donori nav pārliecinoša pētījumu grupa, zināmu informāciju mēs varam smelties. Šobrī 9% asinsdonoru tiek atrastas antivielas, kas liecina, ka šie cilvēki Covid–19 pārslimojuši asimptomātiski vai viegli.

No šiem skaitļiem un citiem netiešiem rādītājiem mēs varam ekstrapolēt, ka kolektīvā imunitāte Latvijā ir no 6 līdz 12% (vienkāršoti 9 ± 3).

Šeit es visiem aicinu atcerēties, ka Izraēlā 50% ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu, bet viņiem pēc netiešiem pētījumiem ir pat nedaudz lielāks iedzīvotāju skaits ar antivielām, kas iegūtas smagi, viegli vai asimptomātiski Covid–19 pārslimojot.

Mani kolēģi Izraēlā šodien uzskata, ka lielāka vai mazāka imunitāte Izraēlā ir gandrīz 2/3 iedzīvotāju, un to jau var uzskatīt par bara imunitāti.

Katru dienu mums „pilina” informāciju, ka vakcīna pasargā no smagas slimības, bet nepasargā no infekcijas pārneses. Patiesībā vakcīnas ir drošākas nekā šobrīd tiek rakstīts, jo vakcīnu ražotāji nedrīkst rakstīt to, kam nav pietiekamu pierādījumu.

Šobrīd, pandēmijas apstākļos, ir praktiski neiespējami pierādīt pārneses/nepārneses koeficientu, tas būs zināms pēc gada vai diviem.

Jebkurā gadījumā – pat, ja tāda pārneses iespēja būs (piemēram, 1 vai 2 dienas pacientam, kas vakcinēts, bet inficējies), tad pie pūļa imunitātes šai pārnesei nebūs jēga, jo nebūs to, kam infekciju nodot, un varbūtība nodot iespējamam slimniekam būs minimāla.

SAISTĪTIE RAKSTI
Mūsu mērķis ir pūļa imunitāte – vismaz 70% vakcinēto + nezināms procents pārslimojušo vai bezsimptomu pārnesušo.

Rīt es rakstīšu par to – kāpēc Valdība un veslības ministrija ir gatava tērēt milzīgu naudu bezjēdzīgām aktivitātēm un publicitātei, bet negrasās maksāt par pašu vakcināciju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AB
Armands Broks*
Ziņas
Armands Broks: Bizness nevar atļauties ignorēt darbinieku emocionālo veselību
3 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Robežu vairs nav! Septiņu stunda ilga operācija, kas uz mūžiem varētu izmainīt mūsu medicīnu
4 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
Slido un peldi ziemā! Kur Rīgas apkaimē iespējas nodoties ziemas sportiem un kā to pareizi darīt?
13 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
“Esmu izmisumā, jo nesaprotu, kāpēc tā tieku sodīta…” Kļūdainu datu dēļ cilvēki paliek bez valsts apmaksātajām zālēm 65
2 dienas
LA
LA
Kokteilis
“Līdz šodienai neesmu sapratis, kur aizgāja tie 60 miljoni,” Maestro pēc simtgades svinībām, kas beidzās 2021. gadā
21 stundas
LA
LA
Ziņas
“Mums priekšā ir sešas līdz astoņas ļoti grūtas nedēļas,” stāsta zinātnieks Ambainis
2 stundas
LA
LA
Ziņas
“Ne visi darbinieki apzinās, cik viņi izmaksā darba devējam,” Uzņēmējs atklāj, kam būtu jāmainās, lai varētu maksāt lielākas algas
19 stundas
LE
LETA
Ziņas
Neviena valsts to vairs nespēj! Dumpis par testēšanu un omikronu 117
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
“Neiedomājos, ka suņa adopcija var izvērsties šādi”: “Ulubele” par 300 eiro adopcijā atdod neārstējami slimu suni 22
4 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
pieciem soļiem tikt galā ar aukstumpumpu 3
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Traumas šoziem vairāk vecumā virs 50 gadiem 3
3 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
„Centrālā laboratorija” paplašina laboratorisko pakalpojumu pieejamību, atverot vienu no lielākajām filiālēm ārpus Rīgas 4
6. janvāris, 2022
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka”: Jaunajā gadā veselība būs pirmajā vietā! 2
30. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
„Mēness aptieka”: 2% iedzīvotāju ziemā telpas nevēdina vispār – lielākā daļa svaigam gaisam telpās ļauj iekļūt tikai divreiz dienā 4
29. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jodam un briljantzaļajam – nē! 19
27. decembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Senioriem un farmaceitiem Ziemassvētku priekšvakarā abpusējs dāvināšanas prieks 4
22. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mēness aptieka: 7 ieteikumi pareizai ādas kopšanai ziemā 2
21. decembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka” paralimpiešiem Jaunajā gadā vēl labu veselību un izcilu startu ziemas paralimpiskajās spēlēs Pekinā 2
17. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi, lai droši un mierīgi sagaidām svētkus gadu mijā
17. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
“Veselības centru apvienība” vakcinēs pret Covid-19 arī 5-11 gadu vecuma bērnus 18
16. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Būt svaigā gaisā veselības profilaksei ir populāri 4
16. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vitamīni un minerālvielas cilvēkiem gados 1
14. decembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” ieguldījums veselības aprūpes attīstībā atzīmēts ar Ministru kabineta balvu Stellai Lapiņai 6
10. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilais vakcinācijas punkts pirmajā mēnesī Rīgā un reģionos pret Covid-19 vakcinējis vairāk nekā 1300 iedzīvotājus 1
2. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Veselības centru apvienība: Covid-19 pacienti novērtē ārsta izbraukumu uz mājām 3
30. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Imunitāte iet roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli 9
30. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc sargāt galvu un kaklu no aukstuma 9
25. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
VCA investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā 1
17. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Rūpēs par vīriešu veselību 7
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja oža pēc Covid-19 pārslimošanas ir patoloģiski mainīta 17
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trīs risinājumi, kā pirms ziemas stiprināt spēju pretoties vīrusiem
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aptieka ir drošības spilvens diabēta pacientam Covid-19 laikā 2
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Elpceļu vīrusu sezonas laikā Covid-19 raksturīgo simptomu noteikšana vēl svarīgāka 8
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā zināt pareizās devas vitamīniem? 7
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mājsēdē būtiski cieš pusaudžu miegs un emocionālā veselība 9
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” uzņēmumus novērtē ar valsts apbalvojumu vadītājai Stellai Lapiņai 2
2. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko iedzīvotāji domā par savu imunitāti? 10
28. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptiekas” atvērtas jau no septiņiem rītā 1
27. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kur vīrusa daļiņu ir vairāk un pastāv lielāks risks inficēties? 7
25. oktobris, 2021
RO
Regīna Olševska
Veselam
Sals kož līdz kaulam: apsaldēšanās bieži vien notiek gandrīz nemanāmi 1
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Anna Peipiņa: Mūsu cilvēki ir izturīgi, taču to pilienu, kurus vēl drīkst pilināt cilvēku pacietībai, vairs nav daudz 73
2 dienas
ML
Māra Libeka
Ziņas
Gatavojieties mainīt maskas! Respiratori gan vēl nav iepirkti, lai piegādātu trūcīgajiem cilvēkiem
4 dienas
LB
Latvijas Bizness
Ziņas
“Materiālus gan esošajā, gan jaunajā ēkā izvadās roboti!” Gavars stāsta, kā attīstās “Gulbja laboratorija” 7
1 diena
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Atkarīgās sievietes: ASV populāri “mammīšu dzērieni”, pieskatot bērnus, bet Latvijā dāmas ik vakaru izdzer pāris vīna pudeles 43
4 dienas
LE
LETA
Ziņas
ASV ķirurgi pirmo reizi veiksmīgi pārstādījuši cūkas sirdi cilvēkam 22
5 dienas
LA
LA
Ziņas
“Mums priekšā ir sešas līdz astoņas ļoti grūtas nedēļas,” stāsta zinātnieks Ambainis
2 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
“Neiedomājos, ka suņa adopcija var izvērsties šādi”: “Ulubele” par 300 eiro adopcijā atdod neārstējami slimu suni 22
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Pirmdienas vētra Rīgā var būt postošāka nekā piektdien 2
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Cik jauni kovida slimnieki atklāti sestdien? 3
17 minūtes
LA
LA
Ziņas
“Mēs ārstējam arī narkomānus, tā ir mūsu nasta!” Latvieši par to, ka pasaulē ieviesīs nodokli pret Covid-19 nevakcinētajiem 14
19 stundas
LE
LETA
Ziņas
Jelgavā, Ogrē, Salaspilī un Kauguros decembrī augušas sērijveida dzīvokļu cenas 3
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
“Sensacionālās ziņas ļoti patika – ka kāds nomušīts, par zādzībām, visādām nelaimēm. Tieši tāpat kā tagad!” stāsta Vilks un Daija
4 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Robežu vairs nav! Septiņu stunda ilga operācija, kas uz mūžiem varētu izmainīt mūsu medicīnu
4 stundas
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
“Es sevi dēvēju par veselīga un laimīga dzīvesveida entuziasti!” Jaunā “Māmiņu kluba” vadītāja Kristīne iepazīstina ar savu ikdienu 25
1 diena
AL
Anda Līce
Ziņas
Anda Līce: Vecāki ir iedomājušies, ka skolotāji, tāpat kā oficianti, ir tikai un vienīgi apkalpojošās sfēras pārstāvji 44
1 diena
LA
LA
Ziņas
“Valdība māna mūs un mēs mānām valdību!” Brante emocionāli par to, ka nedrīkst cilvēkiem likt dzīvot mūžīgi aizliegumos 82
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Neviena valsts to vairs nespēj! Dumpis par testēšanu un omikronu 117
1 diena
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
“Ja jūra pēkšņi izskalotu kādu pamatīgu, vērtīgu koka vraku, tad gan mums būtu lielas pro­blēmas!” Saruna ar arheologu Jāni Meinertu 6
1 diena
KS
Kristīne Stepiņa
Ziņas
“Pasaules līderi mums teikuši, ka strādājam jau nākamajā gadsimtā!” Kā latvieši veido lietu interneta vēsturi 5
1 diena
LE
LETA
Ziņas
“Ja tiek skarti cilvēku maki, viņi uz lietām sāk skatīties citādi!” Politologi vērtē Kariņa izredzes vēlreiz vadīt valdību 45
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “To katram vajadzētu darīt brīvprātīgi, bet noteikti.” Iedzīvotāji izsaka viedokli par obligāto vakcināciju virs 60 gadiem 169
1 diena
VV
Vivanta Volkova
Praktiski
“Prieks, ka latviešu jaunās ģimenes vēlas te redzēt nākotni un sakārtot vidi!” Kā Agnese, divu bērnu māmiņa, “atdzīvina” virsnieku namu Karostā 5
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Cik jauni kovida slimnieki atklāti sestdien? 3
12:03
LE
LETA
Ziņas
Slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits pārsniedzis 600
12:01
LE
LETA
Ziņas
Šķeldas cenas kāpuma dēļ “Rīgas siltums” rīkos jaunus konkursus kurināmā iegādei
11:50