Foto: Phil_Berry/SHUTTERSTOCK

Veca pagraba hidroizolācija – ko darīt, lai pagrabs iekšpusē paliktu sauss? 7

Indulis Burka, “Praktiskais latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 71
Lasīt citas ziņas

“Īrēju lauku māju. Ir āra pagrabs ar nelielu padziļinājumu gruntī. Tas mūrēts no akmeņiem un apbērts ar zemi. Slapjā laikā mitrums sūcas iekšā un pil uz produktiem. Ko darīt, lai pagrabs iekšpusē paliktu sauss?” – jautā Malda.

Konsultējis “KMT PROJEKTS” valdes loceklis Māris Stiprais.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šādā situācijā racionālākais risinājums ir hidroizolācijas ierīkošana. Tomēr akmeņu šuvju hidroizolācija no iekšpuses nedos vēlamo rezultātu – lai arī kādas ķīmiskās vielas šuvju apstrādei izmantotu, ūdens tik un tā atradīs ceļu. Tāpēc hidroizolāciju nepieciešams ierīkot no augšas.

Tas nozīmē, ka būs jānorok zemes virskārta, jāuzklāj hidroizolācija un pēc tam zeme jāuzber atpakaļ.

Noderēs ģeomembrāna

Kā hidroizolāciju ieteicams izmantot šim mērķim paredzēto ciļņoto ģeomembrānu, piemēram, Isostud GXP Plus, ko izmanto celtniecības konstrukcijās pamatu, pagrabu, sienu, starpstāvu pārsegumu un plakano jumtu hidroizolācijai, drenāžai un mehāniskai aizsardzībai.

Šī membrāna ir izgatavota no augsta blīvuma polietilēna, kam raksturīga liela izturība un noturība pret dažādām agresīvām vielām. Materiāls izturīgs pret baktērijām, pelējumu, sakņu cauraugšanu. Tā cena – nepilni divi eiro par kvadrātmetru.

Vēl labāks risinājums ir drenāžas ģeokompozīts – kombinēts materiāls, kas sastāv no ģeotekstila un ciļņotās ģeomembrānas.

Ģeotekstils darbojas kā filtrs un nodrošina netraucētu ūdens plūsmu starp ģeomembrānas izciļņiem. Savukārt ģeomembrāna kalpo kā hidroizolācija. Šāds materiāls derēs ne tikai pagraba hidroizolācijai, bet arī, piemēram, ierīkojot zaļos jumtus. Izmaksas – nepilni četri eiro par kvadrātmetru materiāla.

Ģeomembrānas ar līdzīgām īpašībām piedāvā arī citi ražotāji, un to izmaksas ir visai līdzīgas – no viena līdz četriem eiro par kvadrātmetru.

Reklāma
Reklāma

Liekais ūdens jāaizvada

Vienlaikus jāpadomā par drenāžas sistēmas ierīkošanu ap pagrabu, lai savāktu pa hidroizolāciju notecējušo ūdeni un aizvadītu projām no pagraba. Vienlaikus ap pagrabu nedaudz pazemināsies gruntsūdens līmenis, kas arī sekmēs to, ka pagrabs kļūs sausāks.

Ja drenāžas sistēmas ierīkošana nav iespējama, viens no risinājumiem ir pagrabā izrakt padziļinājumu, kurā sakrāsies liekais ūdens. Tajā ierīko sūkni ar pludiņu, kas ūdeni automātiski izsūknē. Šādi sūkņi nopērkami, sākot no 30 eiro. Tomēr pagrabs tikai nosacīti būs sauss, toties ar konstantu gaisa mitrumu un temperatūru +4 grādi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.