Kopš 2013. gada strūklaka Vērmanes dārzā nodota Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta aprūpē un tagad rotājas ar gaiši zilām mozaīkas flīzēm, kas izraisījušas konservatīvo rīdzinieku sašutumu.
Kopš 2013. gada strūklaka Vērmanes dārzā nodota Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta aprūpē un tagad rotājas ar gaiši zilām mozaīkas flīzēm, kas izraisījušas konservatīvo rīdzinieku sašutumu.
Foto: Dainis Bušmanis

Vērmanes dārza strūklakas zilās flīzes pārkrāsos 1

Vērmanes dārza strūkl­akas “Gadalaiki” pārveidošana veikta, neievērojot normatīvo aktu prasības un darbus nesaskaņojot ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi. Ar zilajām mozaīkas flīzēm izliktais baseins būs jāatjauno atbilstoši tā vēsturiskajam vizuālajam tēlam.

Reklāma
Reklāma
Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Lasīt citas ziņas

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe piekrīt, ka Vērmanes dārza strūklaka tā, kā izskatās šobrīd, nepaliks. “Tas ir pagaidu variants. Pavasarī strūklakas baseina flīzes tiks pielāgotas to vēsturiskajam izskatam, izmantojot speciālu pārklājumu.”

E. Piņķe piebilda, ka strūklakai mazās flīzītes izvēlētas ar nolūku, lai bērni, kuri vasarā izmanto strūklaku kā bradājamo baseinu, nesavainotos, kā arī lai nodrošinātu baseina hidroizolāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ziemassvētku laikā rīdzinieku sašutumu izpelnījās atjaunotais Vērmanes dārza strūklakas baseins, kur vēsturiskais betona ieklājums bija nomainīts pret baltām un zilām mozaīkas tipa flīzēm.

1817. gadā izveidotais Vērmanes dārzs ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, savukārt 1869. gadā uzstādītās strūklakas “Gadalaiki” skulpturālā grupa ir valsts nozīmes mākslas piemineklis, tāpēc visi atjaunošanas darbi, kas attiecas gan uz strūklaku, gan uz baseinu, jāsaskaņo ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi. Vācijā, Berlīnē, tapusī skulptūra tolaik Rīgā bija greznākais šāda tipa dekoratīvās tēlniecības darbs.

Padomju gados strūklakas skulptūra tika sabojāta un demontēta. 1978. gadā Vērmanes dārzā uzstādīja skulptūras bronzas kopiju, kuru varam redzēt arī šodien. Līdz šim strūklakas baseina pamats bija betonēts. Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā skaidro, ka remonts strūkl­akā bija uzsākts, jo saņemtas sūdzības no rīdziniekiem, ka bērni, bradājot strūklakas baseinā, savainojušies.

Līdzīgs mozaīkas flīžu klājums ieklāts arī 1887. gadā uzstādītās strūklakas “Nimfa” baseinā pie Operas. Šīs flīzes nav tik spilgtas, bet ir brūni zaļos toņos, tāpēc rīdzinieki pārmaiņas, visticamāk, nav ievērojuši.

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments Vērmanes dārza strūklakas baseina pārklājuma jauno krāsu saskaņošot ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi un Rīgas pilsētas būvvaldi, skaidro E. Piņķe.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.