VIDEO. Kā NATO AWACS izlūkošas lidmašīnas patur acīs Krievijas spēkus? 12

NATO izlūkošanas lidmašīnas gandrīz katru dienu patrulē gaisa telpā pie alianses austrumu robežām, vērojot Krievijas militāro lidmašīnu darbību. “Radio Free Europe/Radio Liberty” korespondente Zoriana Stepaņenko un operators Mareks Hajduks pievienojās NATO lidmašīnas apkalpei 25. jūlijā lidojumos virs Rumānijas un Polijas.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189
Lasīt citas ziņas

Uzpildot degvielu lidojuma laikā, lai lidmašīna varētu patrulēt 12 stundas, apkalpe no dažādām NATO valstīm aprakstīja savu apņēmību redzēt un būt redzētiem jebkurai potenciālai Krievijas agresijai.

“Mēs atrodamies Rumānijas austrumu pusē. Mūsu uzdevums ir tuvināt novērošanas sensoru (AWACS) Ukrainas teritorijai. Mērķis ir pēc iespējas ilgāk palikt NATO austrumu pusē, lai sniegtu uzraudzību un izlūkošanu štābam. Es uzskatu, ka abas puses apzinās, ko mēs šeit darām, aizsargājot NATO gaisa telpu, sakot, ka tām patiesībā nevajadzētu doties vairāk uz rietumiem, un tāpēc mēs esam šeit. Viņi zina, ka esam gatavi,” stāsta Džoels.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs paceļamies ar tik daudz degvielas, cik varam, taču ar to ne vienmēr pietiek, lai izpildītu visu misiju. Tāpēc mēs vēlamies, lai tankkuģis nāk mums pretī tuvāk vietai, kur vēlamies, lai atrodas mūsu sensori. Un tad viņi mums dod degvielu lidojuma laikā, lai mēs ietaupītu laiku un būtībā varētu palikt šajā apgabalā ilgāk,” norāda Pīters.

“Mēs esam pavadījuši gandrīz četras stundas Rumānijas gaisa telpā un gandrīz tikpat ilgu laiku virs Polijas. Tāds ir parastais šo NATO lidojumu garums, tāpat arī maršruts, kas ļauj uzraudzīt lielāko daļu Ukrainas un Krievijas rietumu teritorijas,” pastāsta “Radio Free Europe/Radio Liberty” korespondente Zoriana Stepaņenko.

“Mēs varam uzraudzīt, no kurienes lidmašīnas paceļas, kur viņi dodas, kur viņi lido un ko viņi dara.

Mūsu misija ir vērsta uz ticamas atturēšanas un alianses apņēmības izrādīšanu. Tātad, ko mēs darām, mēs šobrīd lidojam uz NATO telpas robežas, lai parādītu, ka esam gatavi aizstāvēt NATO robežas un ka mēs pilnībā apzināmies, kas notiek visur ap NATO gaisa telpu.

Tas, ko mēs redzējām [Krievijas iebrukuma Ukrainā] sākumā, bija liels skaits lidmašīnu ap Kijivu, ap citām vietām Ukrainas rietumos. Un mēs redzējām krasas izmaiņas pēdējo dažu mēnešu laikā. Tāpēc tagad lielākā daļa Krievijas lidmašīnu, ko mēs redzam, ir koncentrētas uz Ukrainas dienvidu un austrumu daļām.

Mēs vēlētos, lai ap Ukrainu atkal tiktu atvērti civilie gaisa ceļi, lai civilās aviokompānijas [brauktu] pāri un vairs nebūtu Krievijas lidmašīnu iebrukuma Ukrainas gaisa telpā,” uzsver Kenets.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.