Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma “4.studija” video.

VIDEO. Vai ārstam ar 50 gadu darba pieredzi vēl “jābizo” pa kursiem? 4

Lai arī ārstam ir vairāku gadu desmitu darba pieredze, viņam nākas apgūt no jauna, piemēram, pirmās medicīniskās palīdzības kursus. Vai tiešām tas ir nepieciešams? Turkāt vienā dienā var zaudēt ārsta sertifikātu. Par to neapmierinātību pauž ārste-ginekoloģe Lienīte Mihelsone, kura medicīnā ir nostrādājusi 57 gadus, no kuriem savā profesijā – 53 gadus. Viņai tagad esot nepieciešams iet uz lekcijām 150 stundu apjomā, tajā skaitā ātrās medicīniskās palīdzības kursos, lai viņai pagarinātu tiesības praktizēt atbilsotši ārstu reģistra noteikumiem, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

Reklāma
Reklāma
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

“Nu, sakiet, vai man 81 gada vecumā būtu jābizo pa pasauli, vācot kaut kādus punktus? Mans prāts, es domāju, pietiek, lai es veiktu tikai profilaktisko darbu. Es gribu prasīt Ārstu biedrībai, vai cilvēkiem tādā vecumā, kuriem ir pāri pa 60 gadiem, būtu kaut kur vēl jābizo apkārt un jāmeklē tie punkti, ja viņi kaut kur vēl strādā par ārstiem?” tā raidījumā vaicā ārste Mihelsone.

Ja Mihelsone neies uz lekcijām un nesavāks punktus, tad viņai netiks atjaunots ārsta sertifikāts reģistrā, un tad viņa vairs nevarēs praktizēt. “Kas tur mainās pirmajā palīdzībā? Katrs zina, pa kuru galu kaut kas ir jāiepūš iekšā un, cik jāiepūš!” sašutusi un visai pikti nosaka Mihelsone.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā to komentē Veselības ministrijā un Latvijas Ārstu biedrībā? Eksperti norāda, ka tas viss tiek prasīts vienīgi pacientu interesēs, jo medicīnas joma attīstās strauji un tālākizglītība ir nepieciešama arī praktizējošiem ārstiem.

Plašāk pievienotajā video.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.