Veselam
Ārstēšana

VIDEO. Vīksna: Steigā izstrādātas Covid-19 vakcīnas nevar būt drošas0

“Steigā izstrādātas Covid- 19 vakcīnas nevar būt drošas,” TVRīga 24 raidījumā “Dr. Apinis” sacīja ārste – infektoloģe Ludmila Vīksna.

Prof. Ludmila Viksna, ārsts – infektologs, medicīnas zinātņu habilitētā doktore, RSU infektoloģijas katedras vadītāja, LZA korespondētājlocekle, pamato savu viedokli par ātri izstrādāto vakcīnu pret Covid -19.

“Vakcīnu neviens nav sācis veidot tukšā vietā, tāpēc tas ātrums zināmā mērā ir saprotams un attaisnojams. Vispirms pret citiem koronavīrusiem ir vakcīnas dzīvniekiem. Otrkārt, dažādi institūti vai struktūras ir izmantojušas par pamatu daudzas citas vakcīnas un arī ierosinātājus,” skaidro Vīksna.

Taču viņa uzsver, ka visas vakcīnas, par kurām tiek runāts, nav pārbaudītas uz drošību.

“Ir dati, ka vakcīnas ir efektīvas, tas jāpārbauda laikā, bet par drošumu runa nav. Tāpēc par plašu šo vakcīnu pielietošanu steigā, es kā klīniskais ārsts, kas strādā ar konkrētu pacientu, nebūtu pārdrošs šajā ziņā. Nedrīkst veidoties situācija, ka iespējamā slimība norit vieglāk un nodara mazāku kaitējumu nekā vakcīna,” uzsvēra Vīksna, vienlaikus norādot, ka ne velti vakcīnu ražotāji no lielajām valstīm saka, ka bērniem un pusaudžiem tuvākajā laikā šīs vakcīnas neizmantos, pārbaudes ir garas un ilgas.

Plašāk pievienotajā TVRīga 24 video:

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.