VIDEO. “Viss ir iznīcināts…” dzīve frontes ciematā Zaporižjas apgabalā 21

Tikai neliela daļa no pirmskara iedzīvotājiem ir palikusi Orihivas ciemā Zaporižjas apgabalā. Ciems atrodas netālu no frontes līnijas un katru dienu tiek pakļauts Krievijas spēku apšaudēm. Šobrīd pilsētā nav ne gāzes, ne elektrības, ne centralizētas ūdens apgādes. Pastāvīgās apšaudes dēļ iedzīvotāji spiesti gulēt pagrabos, ziņo medijs “Radio Free Europe/Radio Liberty”.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Lasīt citas ziņas

Pirms mēneša šeit bija aptuveni 2500 cilvēku. Daži vietējie iedzīvotāji atgriežas, citi bēg.

“Pēdējos 10 mēnešus nav bijusi elektrība, gāze vai ūdens. Viss ir iznīcināts, nav infrastruktūras. Cilvēki patiešām cenšas šeit izdzīvot. Viņi pārsvarā dzīvo pagrabos un guļ pagrabos. Krāsniņas ir vienīgais apkures avots, kas cilvēkiem ir šajā pilsētā, bet ne tikai šajā pilsētā. Mēs tās piegādājam cilvēkiem un cenšamies visu iestatīt. Nodrošinām viņus ar caurulēm un visu nepieciešamo, lai tās darbotos. Tāpēc cilvēki var vakarā doties uz saviem pagrabiem un gulēt,” stāsta ukraiņu karavīrs Maksims.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vietējais iedzīvotājs Mikola izrāda pagrabu, kurā nākas dzīvot. Pagrabā uzturas 6 cilvēki. “Vakar Krievijas spēki apšaudīja pulksten 1:00, 3:00 un 4:00. Šeit, pagrabā, viss trīcēja…” pastāsta vīrietis.

Orihivā nav nevienas skolas, kas būtu palikušas neskartas. Krievijas spēki ir sabombardējuši visas skolas. “Tā ir orda, kas ieradās, lai visu iznīcinātu,” nosaka ukraiņu karavīrs vārdā Arsēnijs.

Par spīti sliktajiem dzīves apstākļiem, vietējie iedzīvotāji ir laipni un vēlīgi sagaida ciemiņus, pasniedzot tasi tējas. Vietējais iedzīvotājs Vitālijs pastāsta, ka ūdeni silda uz karavīru sagādātā gāzes baloniņa. Tāpat viņš norāda, ka ēkā ir 60 dzīvokļi, taču pastāvīgi dzīvo tikai viņš viens.

Vietējais pasts palīdz iedzīvotājiem izdzīvot. “Ir cilvēki, kas palika šeit. Pensionāri, kuriem ir vajadzīga pensija. Pieņemam un sūtām arī pakas. Tas, manuprāt, ir svarīgs darbs. Mēs nevaram atstāt šos cilvēkus šeit vienus,” uzsver vietējā iedzīvotāja Natālija.