VIDEO. Pret Irānas droniem ukraiņi izmanto vācu “Gepard” pretgaisa sistēmas 11

Ukrainas karavīri paziņojuši, ka Vācijas dāvinātās mobilās pretgaisa sistēmas Gepard ir izrādījušās efektīvas, lai apturētu Irānā ražotos Krievijas vadītos bezpilota lidaparātus. Ukraiņu ekipāžas apgalvo, ka var atklāt bezpilota lidaparātus no 16 kilometru attāluma. Taču viņi piebilst, ka viņiem Šveicē ražotā munīcija jāizmanto saprātīgi, jo Berne aizliedz tās eksportu uz Ukrainu.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

“Vācija Ukrainai piešķīrusi aptuveni 30 pretgaisa sistēmas Gepard. To galvenais mērķis ir aizsargāt sauszemes spēkus kaujas laikā. Tie var sasniegt mērķus līdz 3 kilometru augstumā 4 kilometru attālumā. Tomēr šīm pretgaisa sistēmām Ukrainā ir arī citas lomas: tās iznīcina Krievijas spārnotās raķetes un “kamikadzes” dronus,” stāsta “Radio Free Europe/Radio Liberty” korespondents Jaroslavs Krečko.

“Saņemam pavēli tiklīdz mērķis iekļūst mūsu kontroles zonā, vienalga vai tas ir drons vai lidmašīna. Mēs ļoti ātri izbraucam uz šaušanas pozīciju. Šāda veida pretgaisa sistēmai ir nepieciešams reljefs bez kokiem vai citiem šķēršļiem, kas traucētu radaram. Tā mēs skenējam apgabalu,” stāsta ukraiņu karavīrs ar segvārdu Mars.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ukraiņu karavīriem Gepard sistēmu nācās apgūt 2 mēnešu laikā, lai gan miera apstākļos pamatīga sistēmas apguve norit 18 mēnešus.

“To visu kontrolē dators. Visvairāk jāpierod pie torņa vibrācijas, datu ievades procedūras un citām detaļām. Ja neievērosit procedūru, datorā var rasties kļūme, un tas būs jārestartē. Tā ir laika izšķiešana,” stāsta ukraiņu karavīrs vārdā Olehs.

“Tas ir tāpat kā pirmo reizi dzīvē vadīt automašīnu. Sākumā ir grūti, bet pēc tam, kad esat pieradis, kļūst viegli. Vispirms instruktors kāpa iekšā un mums visu parādīja. Tad viņš sēdēja mums aiz muguras ar tulku un izskaidroja visu procesu. Tas aizņēma nedēļu, un tad mēs sākām praktizēt,” atminas ukraiņu karavīrs Ivans.

Gepard spēj atklāt Irānā ražotos dronus līdz pat 16km attālumam, taču karavīri saskaras ar lādiņu trūkumu, jo Šveice ir aizliegusi valstī ražotās munīcijas eksportu uz Ukrainu.

“Viena no mūsu komandām vienas misijas laikā netālu no Odesas notrieca 10 Shahed dronus. Šis ir ideāls ierocis pret droniem,” atklāj stāsta ukraiņu karavīrs ar segvārdu Mars.

Vācija ir apsolījusi Ukrainai piegādāt vēl septiņas Gepard pretgaisa sistēmas un meklē jaunus resursus munīcijas piegādēm.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.