Vilku populācija pieaug: cik droši var justies, pastaigājoties mežā? 0

Latvijā vilku populācijas pieaugums ir kļuvis par aktuālu jautājumu diskusijās gan mednieku, gan vides speciālistu vidū. Straujā dzīvnieku savairošanās rada bažas, jo ietekmē ne tikai meža ekosistēmu, bet arī cilvēku ikdienu, it īpaši lauku apvidos. Kā vilki ietekmē lauksaimniecību, mājdzīvniekus, un vai tie var kļūt bīstami cilvēkiem? Šie jautājumi tiek apspriesti TV24 raidījumā “Uz līnijas”, kur nesen viesojās un savu viedokli pauda Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks.

Reklāma
Reklāma
“Paēdušais neēdušo nesaprot!” Publiskots Saeimas deputātu saraksts, kurus vairs neapkalpos bāros un restorānos PVN balsojuma dēļ 81
“Šķiet, ka pasaule šobrīd jūk prātā.” Tramps pirms Parīzes Dievmātes katedrāles atklāšanas aci pret aci runājis ar Makronu un Zelenski 139
3 lietas, ko nedrīkst glabāt mājās: tās sola bēdas un nelaimes
Lasīt citas ziņas

Runājot par vilku apdraudējumu, Barviks norāda, ka Latvijā vilks šobrīd nevar tikt uzskatīts par bīstamu cilvēkiem. Viņš skaidro: “Latvijas apstākļos nevarētu uzskatīt vilku par bīstamu cilvēkiem, arī pie pārmērīgas savairošanās, kā tas ir tagad, noticis pie mums.”  Barviks skaidro, ka vilki pašlaik nav izsalkuši, jo to barības bāze ir pietiekami plaša, līdz ar to  viņi nav agresīvi pret cilvēkiem. Tomēr situācija varētu mainīties, ja vilku skaits turpinās pieaugt un barības resursi samazinātos.

Barviks arī piemin gadījumu citās Eiropas valstīs, kur vilki uzbrukuši cilvēkiem, bērniem: “Atsevišķās Eiropas valstīs ir fiksēti gadījumi, kad vilku uzbrukumi notikuši… Paldies, Dievam, viņi nav bijuši ar smagākām sekām.” Latvijā šādi incidenti nav fiksēti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr liela vilku populācija rada problēmas mājdzīvnieku īpašniekiem. Barviks atzīmē, ka vilki apdraud gan suņus, kaķus un citus dzīvniekus, kas dzīvo ap māju.

Vairāk skaties video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.