×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Ārste: No šodienas runāju tikai valsts valodā (398)

Ekrānšāviņš/"Komsomoļskaja pravda"Ekrānšāviņš/"Komsomoļskaja pravda"

"Komsomoļskaja pravda" aprakstīto situāciju dēvē par "Latvijas ārstu ņirgāšanos par krievvalodīgo pacienti, kas neprata valsts valodu", uzsverot, ka ārsts sievieti konsultēja latviešu valodā un ieteica nākt uz konsultāciju ar tulku.

Vairāki Krievijas mediji uztaisījuši skandālu sev vēlamā gaismā, pārpublicējot no Latvijas medija pacientes Ludmilas stāstu, ka daktere Inga Rezgale, kas strādā par endokrinoloģi medicīnas centrā “Pulss5” Rīgā, atteikusies ar viņu runāt krievu valodā. “Latvijas ārste atteicās ārstēt krievvalodīgo sievieti” – tādi virsraksti dominē publikācijām Krievijas portālos. Bet “Komsomoļskaja pravda” pacientes viedokli izklāstījusi zem virsraksta “Latvijas ārsti ņirgājas par krievvalodīgo pacienti, kas neprata valsts valodu”. Krievu žurnālisti no “Ria novosti”, protams, secina: “Krievu valodai ir svešvalodas statuss, neskatoties uz to, ka 40 procentiem valsts iedzīvotāju tā ir dzimtā valoda.”

Bet stāsts īsumā ir tāds. Ludmila radio “Baltkom” pastāstījusi, ka viņa ļoti labi zinot – ārste Inga Rezgale prot runāt krieviski. Bet vienā no pieņemšanas reizēm maijā daktere esot teikusi, ka ir pagājuši 25 gadi, kopš Latvija atguva neatkarību, un šajā laikā ir bijis iespējams apgūt latviešu valodu, tāpēc pacienta vizītei esot jānorit valsts valodā. Ludmilai tas licies nepieņemami, un viņa uzrakstījusi sūdzību Nacionālajam veselības dienestam, kas atbildējis, ka neesot tāda likuma, kurš liktu ārstam ar pacientu runāt svešvalodā. Tā notikumu atstāsta radio, kura žurnālisti Veselības inspekcijā (VI) arī guvuši apstiprinājumu faktam, ka ārstiem nav pienākums zināt svešvalodu. “Neviena regula nenosaka, ka ārstam vajadzētu runāt svešvalodā. Ir jābūt tikai augstam līmenim valsts valodā. Paciente var meklēt citu ārstu vai arī doties pie šā speciālista kopā ar tulku, kā to ieteica ārste Rezgale,” paskaidrojusi VI pārstāve Agnese Gusarova.


Sazinājos ar endokrinologi I. Rezgali. Viņa uzsver: “Es vienmēr runāju valsts valodā. Maniem pacientiem ir zināms, ka arī viņiem ir jācenšas runāt valsts valodā. Tiesa, pie manis vizītē ierodas arī veci cilvēki, kuri valsts valodu nav apguvuši. Nu, ko tur vairs cīnīties – viņi to vairs neiemācīsies. Bet, ja ierodas cilvēks, kurš ir jaunāks par mani un kuram ārstēšanu apmaksā valsts, bet kurš 25 gadu laikā, kopš Latvija atguvusi neatkarību, nav iemācījies runāt valsts valodā, nespēj atbildēt uz elementāriem jautājumu, nespēj saprast, kad vaicāju, kā sauc viņa ģimenes ārstu, nu tad, piedodiet, vienreiz tas vadzis lūst. Kad man visu laiku saka “ničevo ņepoņimaju” (“neko nesaprotu” – krievu val.), tad es atgādinu, ka ir pēdējais laiks sākt saprast.”

Daktere I. Rezgale pastāstīja, ka viņai neesot viegli pacientam visu sīki izskaidrot krievu valodā, tāpēc viņa Ludmilai ieteikusi meklēt tādu ārstu, kas ar viņu runās tādā valodā, kādā paciente gribēs, vai arī ierasties vizītē kopā ar tulku. “Nav jau pirmais gads, kad vecāki nāk ar bērniem, kas labi runā latviešu valodā un spēj tulkot no latviešu uz krievu valodu un otrādi,” saka endokrinoloģe un atklāj, ka paciente pat argumentējusi, ka viņa maksājot nodokļus un tāpēc vien ar viņu esot jārunā krieviski.

“Viņa man aizrādīja, ka esmu devusi Hipokrata zvērestu un ka man ir jārunā tādā valodā, kādā pacients runā ar mani. Bet Hipokrata zvērestā neviena rinda nav par valodu, tur ir runa par medicīnisko palīdzību. Nevienam neesmu atteikusi sniegt palīdzību, un zvērestu nevienā punktā neesmu pārkāpusi. Ludmilai izdarīju visu, kas bija jāizdara, uzrakstīju nosūtījumu un visu paskaidroju. Pateicu viņai arī kādu vārdu krieviski, lai, Dieva dēļ, saprot.

Pie manis nākuši ārstēties pacienti no patvēruma meklētāju izmetināšanas centra – gan pakistānieši, gan indieši, gan ķīnieši un nevienam nav bijusi doma pieprasīt runāt ķīniešu vai kādā citā valodā. Viņiem ir līdzi tulks. Ja es aizbrauktu uz Vāciju vai Krieviju, nevienu brīdi neiedomātos, ka tur kādam ar mani jārunā latviski. Ja nevarētu atrast ne draugu, ne radinieku, kurš man var tulkot, tad pati algotu tulku.

Ir jābūt normālai attieksmei pret valsti, kur tu dzīvo, un valsts valodas zināšanas ir šīs attieksmes sastāvdaļa. Mēs paši vien esam vainīgi, ka tik ilgi ļaujam necienīt savas valsts valodu. Piemēram, Imantā “Statoil” benzīna tankā vispār nemēdz būt latviešu laikraksti, tur ir tikai krievvalodīgie izdevumi. “Vi sami vinovati, čto mi ņeumejem” (“Jūs paši esat vainīgi, ka mēs neprotam” – krievu val.), ne reizi vien man ir teikuši krievvalodīgie pacienti. Nu labi, ja arī es pati esmu vainīga, no šodienas ar jums runāju tikai valsts valodā,” sacīja Inga Rezgale.

Viedokļi

Ināra Janičenoka, medicīnas centra “Pluss 5” vadītāja: “Valsts valoda ir jāciena, un, ja Latvijas iedzīvotājs neuzskata par vajadzību apgūt latviešu valodu, tad viņš var algot tulku. Tā nekaunība ir aizgājusi pārāk tālu – daudzi atnāk pie ārsta un pieprasa, lai ārsts ar viņiem runā krieviski, jo nevēlas runāt latviski.”

Hosams Abu Meri, gastroenterologs: “Apmēram puse no maniem slimniekiem, kurus konsultēju Rīgā, ir jauni cilvēki, kuru dzimtā valoda ir krievu valoda. Viņi diezgan labi saprot valsts valodu, tāpēc mums nav grūtību komunicēt. Taču dažreiz patiešām jūtos neērti, kad gados jauns krievu pacients, kurš nevēlas runāt latviski, kategoriski iebilst, kad ar viņu runāju valsts valodā. Tad paskaidroju, ka neviens likums man neliek sazināties svešvalodā. Pie manis vizītē ierodas arī vecāka gada gājuma krievvalodīgi pacienti, kuri nerunā valsts valodā un to nesaprot. Tad gan esmu spiests sazināties krieviski, kaut gan šīs valodas zināšanas, izņemot medicīnisko terminoloģiju, man nav ļoti labas.”

Līga Kozlovska, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja: “Krievu valoda nav mana stiprā puse, tāpēc iesaku pacientam, kurš nespēj sazināties latviešu valodā, vērsties pie kāda no maniem kolēģiem, kuri krieviski runā daudz labāk nekā es.”

Uģis Gruntmanis, Dalasas (ASV) Veterānu slimnīcas endokrinoloģijas klīnikas vadītājs: “Neatkarīgi no likuma medicīnā ir noteikts ētikas kodeks, kas uzliek pienākumu mums, mediķiem, visiem spēkiem rūpēties, lai pacients justos labāk, kļūtu vesels. Šis mērķis nav sasniedzams, ja pacients ar ārstu nevar sazināties valodas barjeru dēļ. Mūsu slimnīcā, kur ir daudz pacientu no Centrālās un Dienvidamerikas, Āzijas un Indijas, katram ārstam ir personas identifikācijas numurs. Ārsts zvana tulkošanas servisam, nosauc šo numuru, un tā darbinieki iztulko svešvalodā runājošam pacientam nepieciešamos jautājumus un atbildes.”

Pievienot komentāru

Komentāri (398)

 1. Malacis,dakterīte! Nez kāpēc tāda situācija ir tikai pie mums, jo Igaunijā jau padomju laikos neviens igaunis ar krievu nerunāja krieviski. Visiem nācās iemācīties igauņu valodu. Latviešiem jāceļ sava pašcieņa! Ceru, ka daudzi pievienosies dakterītes piemēram!

 2. Interesanta analoģijs – latviete ņirgājās par krievu Latvijā, angļi ņirgājās par latviešiem Anglijā.

 3. Visu cieņu ārstei!
  Bet, ko darīt, ja aizejot pie ārsta, viņš ar tevi runā krievu valodā?!
  Esmu piedzīvojusi vairākus gadījumus.

  • Labrīt! Raksti sūdzību vai aizsūti kādu anonīmu vēstuli BezTabu. Iespēju audzināt šitos lopiņus ir nenormāli daudz.

   • “lopiņi”… Pats sevi pie meža zvēriem, varbūt pie rāpuļiem vai abiniekiem, pieskaiti? Vairāk gan atgādini insektu vai infuzoriju.

 4. Visu cieņu !!!!

 5. Visu cieņu dakterei! Noņemu cepuri…

 6. Neko darīt, jāmācās latviešu valoda, tā ir Latvijas valsts valoda…ja ne, lai ņem un algo tulkus! Jābeidz tā savas nācijas celšana augstāk par citām!

  • es (vēl) runāju latviski, esmu absolvējusi Latvijas Universitātē (krievu valoda un literatūra) 1993. gadā 🙂 dzīvojusi Latvijā tikai par 7 gadiem… esmu ungāriete… “Jūs paši esat vainīgi, ka mēs neprotam”??? Es domāju, ka latviešu valodu apgūt Latvijā , kur tu dzīvo, ir ne tikai “sastāvdaļa”…

   Ar veciem cilvēkiem, nevar cīnīties – ar jauniem ir javadzīgi!

   “Bet, ja ierodas cilvēks, kurš ir jaunāks par mani un kuram ārstēšanu apmaksā valsts, bet kurš 25 gadu laikā, kopš Latvija atguvusi neatkarību, nav iemācījies runāt valsts valodā, nespēj atbildēt uz e l e m e n t ā r i e m jautājumu” –

 7. Es jau vairakus gadus dzivoju un stradaju arvstis, pie manis KATRU dienu griezas pacienti as kas runa gan krieviski, gan arabu valoda, kiniesu, rumanu, amariesu, ivrita, vacu valoda. mana uztvere ir vienkarsi arkartigi stulbi nerunat ar pacientu valoda ko es parvaldu. ka tad spesu vinam sniegt palidzibu, vai izskaidrosu par operaciju vai parbaudi. politika ir loti aizraujosa, bet galu gala es ka arsts esmu darba lai palidzetu cilvekam un ne lai macitu vecmamaminu kas dzivo laukos macities valsts valodu, kas ir jaunaka par vinu.
  protams ir bedigi redzet ka jauniesi, kas ir dzimusi un izaugusi valsti nesaprot nevienu vardu, bet es esmu kirurgs ne jau prieks tam, lai manitu vinu personilitati

  • ka pārvaldat vismaz 7 valodas,tostarp ivritu,amariešu u.t.t.Iesaku tik apzinīgam mediķim apgūt arī pārējās pasaules valodas.Tad būsiet vienīgais mediķis pasaulē un nokļūsiet Ginesa grāmatā.Veiksmi darbā!Grūti pateikt,vai jāsmejas vai jāraud par tādiem komentāriem.

  • Interesanti, kāpēc šis valodiskais ģēnijs raksta anonīmi, turklāt tik sliktā latviešu valodā. Ja nu sarunā ar pacientu aknas nosauksiet par okniem un mēli par meli? Kā tad būs ar kvalitatīvas medicīniskās palīdzības sniegšanu?

  • Jums ir pietiekosi augsta pasapzina lai ta domatu. Tas ir labi. Es Jusu viedoklim piekritu.

 8. Labi, ka vēl atļāvās ierakstīt “gosjazik”, ka nerakstīja “etot vaš sobačij jazik”. Kā sadzīvē.

 9. Mēs arī tā domājam Atbildēt

  Ernis Purnis 30. jūnijs, 2015 23:23 Atbildēt

  Irina 30. jūnijs, 2015 19:18 Atbildēt

  Daudzi krievu runsjoshie iedeva un iguldija Latvijaa daudz vairaak neka dazhi latvieshi. Krievu runajoshie nedzivo uz pabalstiem un tt. Visi smagi strada! Tie kuri principa pec nerunaa latviski ir protams idioti! Bet tie latvieshi kuri zin krievu valodu ( jo vairak valodu zin jo labak) bet ari principaa pec nerunaa latviski, un turklat ir dakteri, uzskatu ka ir nacisti. Esmu parliecinata ka francijaa ja arsts zinas citu valodu, vinsh ar prieku un lepnumu runaas!!! Vinji vienkarshi nezin..
  ————————————————-
  Naciste un pie tam 100% esi tu, ja nākot no agresoru un uzbrucēju tautas , nevis atvainojies par savu pretīgo tautiešu uzvedību, bet vēl muldies un apsaukā par nacisti Latvieti Savā DZimtenē!
  Un Francijas piemērs ir idiotisks( jāraksta ar lielo F, ja skolā gāji) ,jo Francijā nebija 50 un vēl 25 gadus krievu neizglītoto militāristu, kriminālistu un trulo plīša desanta iebrucēju!

  Un visu cieņu dakterītei! Visi dariet tāpat un svešie būs spiesti runāt normālā-mūsu valsts valodā

 10. Господа модераторы! Есть предложения по развитию этого портала. Не знаю, согласятся ли со мной другие комментаторы, но на мой взгляд необходимо следующее:
  • сортировка комментариев, хотя бы по времени опубликования;
  • возможность оценки комментария, как на других порталах;
  • возможность пожаловаться на плохой комментарий (вам же самим легче будет);

 11. Nav jādara no ārsta vizītes tādu traci uz visu Latviju.Ir cilvēku jaciena.Bet j
  ūs visi linčojat pacienti, tāpeic ka viņa ir citas tautības.K
  āds sakars ar Putinu. Ak latvieši “rakstītāji” jūs visi esat rasisti.Lai dievs svēta Latviju.

  u

  • Un ārste nav jāciena?Nevienu neinteresē pacientes tautība.Tai pacientei par nekaunību un ņirgāšanos par ārsti vajag sadot pa pakaļu ar smalkiem bērza žagariem.Laikam jau nemaz tik slima nav,ja var skriet sūdzēties par to,ka ārsts likumā noteiktā kārtībā runā valsts valodā.

 12. Latvijas cilvēki ārzemēs Atbildēt

  Latvijas cilvēki dzīvo 181 pasaules valstī. Tur nevienam nav ienācis prātā regulēt vietējos, lai pie ārsta- da jebkur! runātu latviešu valodā! Latvijas cilvēki ātri vien iemācās vietējo valodu, ka prieks klausīties, tādējā viņi izrāda cieņu(!!!) valstij, kas nodrošinājusi viņiem patverumu, darba, studiju iespējas …

 13. Atbraukušie no Libānas, Ēģiptes nepilna gada laikā spējuši iemācīties runāt latviešu valodā, bet vietējā duņa gadu 10-tiem dzīvojot tā i nespēj apgūt LV valsts valodu! Ir par trulu vai tikai izliekas par izredzēto nāciju iekš LV???

 14. Bet vienā no pieņemšanas reizēm maijā daktere esot teikusi, ka ir pagājuši 25 gadi, kopš Latvija atguva neatkarību, un šajā laikā ir bijis iespējams apgūt latviešu valodu, tāpēc pacienta vizītei esot jānorit valsts valodā. Ludmilai tas licies nepieņemami, un viņa uzrakstījusi sūdzību Nacionālajam veselības dienestam, kas atbildējis, ka neesot tāda likuma, kurš liktu ārstam ar pacientu runāt svešvalodā. Tā notikumu atstāsta radio, kura žurnālisti Veselības inspekcijā (VI) arī guvuši apstiprinājumu faktam, ka ārstiem nav pienākums zināt svešvalodu.
  ———————————————-
  Ludmila, Krievijā vari pieprasīt vervelēt savā KRIEVU valodā!
  Šeit ir LATVIJA!

  • Ludmilu neviens te nelinčo. Latvieši ir sašutuši par to, ka šī krievu sieviete, dzīvojot Latvijā kā savās mājās, izrāda tik milzīgu necieņu pret valsti, valsts valodu un ārstu, pie kura viņa vērsusies pēc palīdzības sev. Aizskaroša ir Ludmilas rīcība, kurā apsūdz valsts iestādē latviešu cilvēku, kas sniedz Ludmilai pakalpojumu, par to, ka ārste atsakās runāt svešvalodā. Ludmila izrāda iedomību un nespēju saprast vienkāršas lietas. Ludmila ir visus sadusmojusi, jo parāda lielākās krievu daļas, kas dzīvo Latvijā, uzvedību un rīcību. Katrs latvietis ikdienā saskaras ar šādām “Ludmilām”.
   Neviens loğiski domājošs cilvēks nesaprot kā krievs savu nespēju saprātīgi domāt un iemācīties valsts valodu un elementāri cienīt valodu, latviešus, valsti tik ļoti var izbļaut pasaulei kā kaut ko normālu, pareizu un gribēt, lai citi atzīst viņu šo muļķību un izdabā.
   Ludmilu nav par ko cienīt šajā konkrētajā situācijā. Ar cieņu pret ārsti, Latviju, valsts valodu, un sevi pašu Ludmila nemaz neizcēlās.
   Visu cieņu tiem krievu cilvēkiem, kas ir inteliğenti un atzīst minētās vērtības un runā valsts valodā un paši saka, ka latvietis ir pelnījis runāt un dzirdēt latviski savā zemē. Ka krievu valoda un kultūra nav šeit īsti vietējā. Šo krievu cilvēku sirsnība un gudrība ir ļoti gaiša un patīkama. Ar tādiem cilvēkiem gribas runāties vēl un vēl, jo jūtamā sirdsgudrība ir fantastiska. Tad gribas pat kaut ko pārrunāt krieviski, jo tad šo sarunu izjūt kā labu krievu valodas un kultūras apguvi. Tad tīri dabiski uzjūti patīkamu cieņu pret šo krievu cilvēku. Paldies viņiem!
   Ludmila un viņai līdzīgie, meklējiet patiesos ceļus un veidus kā iegūt pret sevi to cieņu, ko vēlaties. Meklējiet atbildes uz jautājumu – kas ir patiesa inteliğence un sirdsgudrība. Gan valodas ziņā, kurā runājat un kurā vietā to darat. Gan tīri cilvēciski un dvēseliski. Jums ir daudz patiesi gudri un cienāmi tautieši, kas jums var būt par ideālu paraugu kā var arī labāk un visiem pieņemami. Veiksmi jums!

 15. Ak , šie krievu šovinisti ! Kad psrs laikā pat bērnu ārsts prata tikai krievu valodu , un pat latviešu bērnam vajadzēja prast krievu valodu , lai paskaidrotu kas kaiš … Kā mani izsmēja LOR – Arhangeļskis Rīgas 9.poliklīnikā , kad es nemācēju krievu valodā precīzi paskaidrot slimības specifiskos simptomus .

  • arī mana bērna ārste Atbildēt

   runāja tikai krieviski un,kad es viņai vienreiz pajautāju,vai viņa negrib apgūt latviešu valodu,viņa atbildēja;A,začem?Zģes vse svoji.Kronis visam bija,kad no Maskavas atkūlās Gorbačovs ar kundzi Raisu. Tiekoties ar trīsgadīgiem bērniņiem Ādažu bērnudārzā,Raisa bija ļoti nepatīkami pārsteigta un neapmierināta,ka bērns neprot krieviski.Kā tad tā?Vai tad tu nerunā krieviski?

 16. Visu cieņu dakterei rezgales kundzei par šādu nostāju. Nekā aizvainojoša krieviem te neredzu.
  Žēl, ka paciente Ludmila izlēma iet šo kauna ceļu, tomēr bojāt savu karmu ir katra paša darīšana.

 17. Bet krievi tā dara – jo skaļāk kliedz, jo lielāku taisnība! Tā vienkārši viņi pieraduši.

 18. Pareizi, nevienā valstī nav iespējas apmeklēt ārstu un parasīt, lai ārsts runātu svešā valodā! Visi, kuri dzīvo Latvijā mācās latviešu valodu un runā latviski, tie, kuri atbrauc ciemos un, ja ir nepieciešama palīdzība, to saņem – ja ārsts runā svešvalodā, tad runā, ja nerunā, kāds tulko.
  Krievi bieži brauc uz Angliju, Turciju…tur viņi nez kāpēc var angliski sarunāties. Tātad spējīgi iemācīties. Nav nekāds attaisnojošš iemesls, lai, ja vēlas Latvijā dzīvot, nerunātu latviski, bet arī tad ir iespējanerunāt – algot tulku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 19. Nu jā. Kad Latvijas ekonomikā viss ir pilnīgā sēžamvietā, tad zāles ir zināmas un pārbaudītas – jāpasauc pamuļķīgie nacionālisti, lai novērš mietpilsoņu uzmanību uz citām tēmām ..

 20. Viena lieta ir aizmirsta un Nacionālais Veselības dienests, kā arī Veselības inspekcija to ir palaidusi garām. Kas rakstīts ārstes amata aprakstā? Paraksti ārstu amata aprakstos ir norāde par valodas prasmēm. Nevēlos aizstāvēt pacienti, kas nav iemācīties valsts valodu. Runa ir par taisnīgumu. Ja šāda ieraksta amata aprakstā nav, viss OK. Taču krieviete var iet tiesāties līdz pat ECT. Baidos, ka tad gan Latvija zaudēs.

 21. Tas pats kas jebkura valsti 😀 ja es angliski nemaku pastastit kas pa problemu man vaig tulku 😀 Pašsaprotami ,kas vinji nezin ka referendums par otru valsts valodu ka krievu izgazas 😀 Tas nozime ka jamacas ,taka lai beidz pikstet un runa Latviski , Ja ne tad krievija nau talu tur vares paskaidrot ,protams ja vinjus tur pienjems

 22. Хотелось бы услышать мнение владельцев этой лекарни-их устроит,если рускоговорящие жители станут игнорировать их заведение?
  Думаю -легче заменить принципиального врача и покрывающего его руководителя,чем лишиться половины прибыли.

  • Я думаю, руководство просто в акуе от такой нежданной рекламы. Они теперь в полном неудоумении, либо поток пациентов сократится или увеличится, либо их лекарню и вовсе спалят до тла. Сидят бедолаги и гадают.

   • Kas tas par vārdu – akue? Rupjības runājiet?

   • to,ka tu esi lielkrievu idiots nu nevajag pierādīt N-tās reizes.Mēs to sapratām jau pēc pirmā komenta!Lien portālā raša.ru.

    • Ак шита! Сами вы г**. Это даже доказывать не нужно. Сумашедшие сидят за забором в больнице, а идиоты ходят по улицам толпами.

     • Господа модераторы! После вашей правки комментарий стал только грубее. В оригинале было слово «голубчик», а потом «идиот». Слово «голубчик» не означает голубой или какой-то такой. Это шутливое дружеское обращение к собеседнику всего лишь. А после вашей правки осталось только буква Г, которая несёт определённую смысловую нагрузку.

  • Tu arī neproti runāt, lasīt, tad jautājums, ko te dari? Es Krievijā runāju krieviski, kā protu, bet neprasīšu, lai krievs Krievijā, t.i., savā valstī ar mani runā latviski vai angliski!

  • Tu arī neproti runāt, lasīt, tad jautājums, ko te dari? Es Krievijā runāju krieviski, kā protu, bet neprasīšu, lai krievs Krievijā, t.i., savā valstī ar mani runā latviski vai angliski!

  • Krievs, tu esi STULBĀKS par …latvieti vai esi tikai IMPOTENTS, lai spētu apgūt valsts – Latvijas VALSTS valodu? Ko tu te vēl BLĒJ savā krievu valodā, a? VĀCIES uz savu Krieviju, ja esi par STULBU, lai cienītu(!) Latviju, kurā atrodas tava .. un ģimene!

  • pašam nav izdevīgi Atbildēt

   un ja latvieši arī tā darīs-nepirks veikalos kur krieviski runā utt

 23. Tas viss turpināsies, kamēr netiks veikta beidzot dekolonizācija! Okupantu nekaunība izzudīs tikai kopā ar pašiem…

  • Tieši tā, man veikalā pircēja lepni pateica, ka esot zem goda runāt okupētās valsts valodā. Okupanti to nekad nedarot. Un tas tikai tāpēc, ka mūsu dakterīši šīs madāmas apkalpo krieviski – un vairāk jau viņiem neko nevajag – veselību Eiropas līmenī!

 24. Es dzivoju Vacija,kura ari daudzi ir ieguldijusi vairak,ka pasi vaciesi. Turki un Itali atjaunoja vaciju pec otra Padaules kara,bet visi arsti neu Kaper runa tikai vaciski!!!!!!!! Kas ir ar tiem Krieviem tur Latvija?! Sanematies tacu un sakat macities valodu !!!

  • Iesaku Jūms Ilze palasīt vēstures grāmatu, kā arī vārdnīcu, kurā ir rakstīta vārda nozīme-okupācija. Un tieši Krievu okupanti Jūms latviešiem, uzcēla skolas, slimnīcas, rūpnīcas, veselības aprūpe un med. palīdzība bija bezmaksas, savukārt, Jūs, latvieši veiksmīgi visu sagrāvāt un lielākā daļa tīras nācijas atrodas Anglijā un Nīderandē. Un runājot par ārsti, tad viņai ir jāsniedz konsultācija, un jebkāda cita veida informācija, pacientam saprotamā valodā! Tas ir rakstīts ārsta ētikas likumā! Ja paciente runātu angļu valodā, tad jau neskaidrības un šāda veida diskusijas nerastos, vai ne?!

   • Absolūti muļķīgs un tipisks krievu cilvēkiem, kas dzīvo Latvijā, arguments. Krievi uzcēla priekš mums latviešiem skolas, daudzstāvu dzīvojamās ēkas utt? Vai tiešām??? Ja Krievija bija mūs okupējusi un uzturējās ciemos pie mums tik daudzus gadus, vai tad viņi nesagādāja visas šīs ērtības pašu labai dzīvošanai te? Latviešiem tika dotas iespējas arī lietot šos labumus, jo gluži noignorēt mūsu esamību šajā zemē nevarēja. Taču Krievija Latviju uzskatīja par savu teritoriju un valsts turpinājumu. Sev ar gādāja visas ērtības.
    Un kā gan latvietis būtu varējis pats visu būvēt un iekārtot savā zemē, ja krievu “ciemiņi” jeb patiesā vārdā okupants, diktēja noteikumus svešā mājā kā savā? Jūs ar varu piespiedāt mūs dzīvot jūsu diktatūras likumos mūsu zemē.
    Beidzat iztēloties par patiesību murgus, kuros latvietim būtu jābūt pateicīgam krievam par to, ko viņš te sabūvēja priekš sevis.
    Un vai tiešām jūsu aizmiglotais prātiņš domā, ka latvietis savu valsti nebūtu pats izbūvējis būdams saimnieks savā zemē? Būtu visu iekārtojis daudzreiz labāk un gaumīgāk nekā jūs izdarījāt bez mūsu piekrišanas.
    PSRS sen beidzies, bet jūs uzvedaties it kā tas pastāvētu joprojām. Gan valodas neprasmes ziņā, gan visā uzvedībā un domāšanā kopumā. Latviešu ārste ir pamanījusi 25 gadus esošās pārmaiņas un dzīvo realitātē. Tik krievu Ludmila nekādi netiek līdzi laikam un ir iestrēgusi pagājušā gadsimta Latvijas okupācijas laika saprašanā.
    Atkārtoju – krievs pie mums daudz ko izbūvēja tāpēc, ka pats bija te apmeties uz dzīvi! Un 25 gadi acīmredzot ir par mazu, lai krievi saprastu, ka viņu psrs uzvedība nekam vairs neder un absolūti traucē latvietim justies savā zemē normāli un kļūt par pilntiesīgiem saimniekiem.
    Latvietis nav un nekad nebūs tas, kurš kaut ko savā zemē ir izpostījis un aizmucis uz ārzemēm. Tas ir krievs, kurš cenšas noturēt šeit varu dažādās formās un vietās un latvietis nekādi nevar atbrīvoties no postpadomijas ietekmēm. Diez vai dzīvnieks, kuru ilgu laiku žņaugusi žņaudzējčūska, un vēl joprojām atrodoties čūskas tuvumā, spēs atgūties un izlikties, ka nav ticis žņaugts.

    Ar tādu teikumu, ka krievs priekš Latvijas ir ko izbūvējis, tāpēc mums jābūt krieviem pateicīgiem un jāļauj arī turpmāk kāpt sev uz galvas, krievs cieņu pret sevi neiegūs. Elementārs pašlepnums latvietim piemīt pietiekami.

    • Мадам. Не надо прикидываться тупой дурой, как будто вы не понимаете о чём идёт речь. Просто попробуйте сделать простенький такой сравнительный анализ. Вот возмите два листа бумаги, и на одном перечислите все достижения Латвии в советский период (по вашей терминологии, в годы жуткой «окупации»), всего того, что было сделано, построено, восстановлено. А на другом листе, перечислите (если сможете) достижения Латвии за последние 25 лет. Ну приступайте.
     Не претендуя на полноту, просто вот, что сразу в голову приходит.
     Академия наук Латвии, все мосты через Даугаву, ну кроме последнего, пресес намс а напротив него высотка министерства сельского хозяйства, телецентр на Кипсале и самая высокая в европе телебашня, вообще само телевещание было внедрено почти сразу после Москвы и Киева. Про восстановление разрушенного старого города упоминать или не стоит?! Одно восстановление церкви Петра чего стоит. Ну и конечно новые спальные районы Риги, с вашей точки зрения символ «окупации». И это только в Риге, а в других городах?! А восстановление и строительство новых заводов, а в сельском хозяйстве мелиорация, и почти 2000 км железнодорожных путей. И кстати, электрификация ж.д. на Юрмалу и сам РВЗ и наши знаменитые на весь союз электрички ЭР2. А РЭЗ с тяговыми электродвигателями и стиральными машинами. А ВЭФ и фабрика Попова? А научные институты, а фармакология ? Можно продолжать и дальше…

     • Grāfistam un Tev līdzīgiem

      Ko te raksti krieviski? Gribi dzīvot Latvijā, dzīvo cieni citus, tad Tevi arī cienīs, negribi – Raša gaida, tur varēsi runāt angliski? Gribētu šo joku redzēt. un vēl, Latviju okupēja Krievija, Latvija bija bagāta valsts….tā kā neko neesiet uzcēluši, tās būdas jau sen bija jānojauc. Un vēl, aizej pastaiga pa Rīgu – visas ēkas atkal aprakstītas ar …es saprotu…b………. Ka svešvalodā runā!
      Pareizi, latviešu vaina – pārspīlētā tolerance – ja kāds nesaprot, runāt krieviski….Re, te nu ir rezultāts.
      Jārunā visiem, kuri grib dzīvot Latvijā – latviski, bet, kas nevēlas – Vai piesieti, Krievija plaša, brauciet, būsiet laimīgi! Tad jautājums, ja jūs tik slikti jūtaties, kāpēc šeit esiet?

     • Dārgais, Tu esi aizmirsis vienu łoti nozīmīgu detału- padomju režīma sākumā gandrīz visa Latvijas intelegence tika iznīcināta izsūtījumā, tātad secinājums- no kurienes lai rodas viedie valsts stūrētāji? Palikuši vien okupantu pēcteči… Un par padomjlaiku labumiem būtu labāk paklusējis- bezmaksas vergu nometnē vienmēr būs mazāks pašpatērińš, tātad arī lielāks pārpslikums

 25. Irina 30. jūnijs, 2015 19:18 Atbildēt

  Daudzi krievu runsjoshie iedeva un iguldija Latvijaa daudz vairaak neka dazhi latvieshi. Krievu runajoshie nedzivo uz pabalstiem un tt. Visi smagi strada! Tie kuri principa pec nerunaa latviski ir protams idioti! Bet tie latvieshi kuri zin krievu valodu ( jo vairak valodu zin jo labak) bet ari principaa pec nerunaa latviski, un turklat ir dakteri, uzskatu ka ir nacisti. Esmu parliecinata ka francijaa ja arsts zinas citu valodu, vinsh ar prieku un lepnumu runaas!!! Vinji vienkarshi nezin..
  ————————————————-
  Naciste un pie tam 100% esi tu, ja nākot no agresoru un uzbrucēju tautas , nevis atvainojies par savu pretīgo tautiešu uzvedību, bet vēl muldies un apsaukā par nacisti Latvieti Savā DZimtenē!
  Un Francijas piemērs ir idiotisks( jāraksta ar lielo F, ja skolā gāji) ,jo Francijā nebija 50 un vēl 25 gadus krievu neizglītoto militāristu, kriminālistu un trulo plīša desanta iebrucēju!

  • Latvija visi par daudz runa krieviski! Vai nu macaties valodu,vai didaties dzimtas valodas virziena!

  • Pacientam informācija jāsniedz viņam saprotamā veidā. Ja ārsts nepietiekami zina krievu valodu, viņš var kļūdīties kādā vārdā un sekas ir grūti prognozējamas. Vajag dzīvot tajā valstī, kuras valodu zini. Citādi būs mūžīgs aizvainojums.

 26. Kadel mes slavinam dakteri un atbildam uz krievu komentariem? Ignorejiet tacu tos- Latvija LATVIESU VALODA…. Pasi esam vainigi ka visu to esam pielavusi. Neesmu runajis krieviski loti daudz gadu un netaisos to darit… Kas man vinam kurpes vel janotira? Cieniet savu Valsti,Karogu,Himnu,Valodu un PASI SEVI

 27. viņai nācās dzīvot civilizētā valstī, un iemācīties būt iecietīgiem

 28. Vislielākā nekaunība! Bet tā notiek tikai Latvijā,Vācijā visi krievi iet pie ārstiem ar tulkiem,un mācas vāciski runāt! Šeit pat viņi neuzdrīkstas iepīkstēties,ka kādam vācītiem būtu jārunā krieviski! Bet paši latvieši vainīgi,ka pieļāva…

 29. Aplausi ārstei!!!

  • Par ko aplausi? Viņai ir tiesības un viņa tas izmanto. Personīgi man tas neko nemaina runa viņa krievisķi vai nē.

 30. Maskavā dzīvo apmēram 40% kaukāziešu. Kāpēc krievu ārsti Maskavā čečenus neārstē čečenu valodā? Čečenijā gan palikušie krievi visi kā viens ātri vien iemācījās čečenu valodu, kad beidzot krievu ārsti Maskavā runās čečenu valodā un kad krievu ārsti Sibīrijā runās ķīniešu valodā?

 31. Daži krievi nodarbojas ar garīgo terorismu – viņi speciāli iet pie latviešu ārstiem (jebkura cita speciālista) un šos ārstus (jebkurus citus speciālistus) terorizē pieprasot, lai ārsti (jebkuras citas profesijas pārstāvji) runātu okupācijas varas valodā. Daži krievi īpaši mīl terorizēt veikalu pārdevējas, banku un bibliotēku darbinieces, arī policistus (internetā ir pat video, kur redzams kā kāds krievs terorizē policistu un pieprasa, lai policists ar šo runātu krieviski, lai gan krievs visu mūžu nodzīvojis Latvijā; ja nemaldos, tad kaut kur Latgales pusē tika terorizēts dakteris Vidiņš, jo arī atteicās ar kolonisti runāt okupācijas varas valodā).
  Krievi, ejiet pie saviem tautiešiem ārstiem un jūs ārstēs krieviski! Kā te jau pareizi raksta – bizness ir bizness. Ja latvietis jums negrib pārdot savu pakalpojumu, tad ejiet citur. Ja gribiet ārstētie valsts apmaksātajā slimnīcā un vēl pie latviešu ārsta, tad runājiet latviešu valodā!

 32. Atvainojos – anekdotes stasta

 33. Bet kad smarzho pec naudas visi uzreiz tik labi prot runat krieviski! Ari arsti, ar maksas pacientiem gatavi pat ebreju valodaa runaat! Un krieviski gan anekdotes strada! Pretigi..

 34. Daudzi krievu runsjoshie iedeva un iguldija Latvijaa daudz vairaak neka dazhi latvieshi. Krievu runajoshie nedzivo uz pabalstiem un tt. Visi smagi strada! Tie kuri principa pec nerunaa latviski ir protams idioti! Bet tie latvieshi kuri zin krievu valodu ( jo vairak valodu zin jo labak) bet ari principaa pec nerunaa latviski, un turklat ir dakteri, uzskatu ka ir nacisti. Esmu parliecinata ka francijaa ja arsts zinas citu valodu, vinsh ar prieku un lepnumu runaas!!! Vinji vienkarshi nezin..

  • krievruņi Latvijai atnesa lielu nelaimi Atbildēt

   Krieviski runājošie (nezinu viņu tautību, bet viņi runāja krieviski) no 1940-1941. un no 1944.-1991.gadam okupēja un anektēja Latviju. Krieviski runājošie 1941. un 1949.gadā deportēja daudzus latviešus uz Sibīriju (arī mazgadīgus bērnus).
   Krieviski runājošie nodarīja Latvijai un latviešu tautai materiālos, ekoloģiskos, cilvēkresursu zaudējumus, kas mērāmi 2000 miljardu eiro apmērā.
   Krieviski runājošie maniem senčiem atņēma zemnieku saimniecību, mašīnas un iekārtas, kā arī nošāva vairākus radiniekus, jo viņi atteicās pakļauties krieviski runājošajiem okupantiem.

   • Ну ты, лесной брат, слюни то свои подбери. И хотелку свою укороти. Ишь ты, всего его лишили бедного и несчастного. А кто доносы писал? Не твои ли соседи завистливые, а? А кто тебя «раскулачивать» пришёл, не твои ли сограждане? Не вешай всех собак на русских, посмотири и на своих тоже.

    • Sovoks un halops tu esi, nevis grafists!!!

    • grafist, pasaki savam kumiram putinam, lai tas kā psrs mantinieces krievijas saimnieks atvainojas Latvijai par veikto okupāciju un aneksiju, par genocīdu, kas tika vērsts pret latviešu tautu un samaksā kompensāciju 2000 miljardu eiro apmērā par cilvēkrsursu zaudējumiem (okupanti laikā no 1940.-1991.gadam noslepkavoja apmēram 150 000 latviešu). Un, protams, lai putins savāc Latvijā iesūtīto Trojas zirgu, kas sastāv no 400 000 okupantu un kolonistu, pie tam, šie okupanti katru gadu dzemdē jaunus karavīrus.

     • Вот ребятки, что и требовалось доказать. Сразу «обиженные» встрепенулись, да с какими фамилиями ещё… Ребята, специально для вас есть новая модель губоукладчика, могу подарить.

    • Kungi,Dieva dēļ neņemiet pierē šo Putina vaukšķi.Nu dikti lielu godu šim .. izrādat !!Sakāmvārdi: nekustini s..du, smirdēs pa gabalu un dikti.Šis ir tas gadījums ar to “grafistu”.resp.grabovsčiku iz maauzoleja .

     • Ну в точности про себя всё сказал. Ай да молодца.

    • .. iemacies rakstit latviski

   • Es personīgi nevienu cilvēku neesmu aizsūtījusi nedz uz Sibiriju, nedz, kur citur un arī krievalodīgie cilveki arī. Izsūtīja padomju vara un to starp arī kaimiņi, kuri rastīja komunistiem sūdzības dēļ, kuriem cilvēkus sūtīja uz Sibiriju un tie bija ne tikai latvieīši, bet arī ebreji, krievi un citi.

  • Palasi nacisma un fašisma definīcijas! Un tad salīdzini ar komunismu…

  • Kādiem pabalstiem?? Ar to pabalstu pat .. noslaucīt nevar..
   Bet te ne runa par to..
   Pilnīgi piekrītu neskatoties kāda valstī cilvēks dzīvo viņam ir jāzina valsts dzimtā valoda.. Bez izņēmuma.
   Latvieši bij spiesti runāt un mācīties krievu valodu..
   Tagad esam neatkarīga valsts ar savu valodu.. domāju ka dzīvojošiem cilvēkiem Latvijā tomēr vajadzētu zināt vismaz to.

  • Atbrauc iepaziisties ar maniem ciema krievvalodiigajiem kaiminiem, kas smaigi liec muguras kaarteejai shnabja pudelei. Vai tikai atkal latvieshi nav vainiigi…utes taadi, vareeja tak krievu brachkam visu pienest klaat, nevis likt trenuuzenees klimst pa apkaimi un striljiit dienishkjos 100 gramus.

 35. Arprac kads naids komentaros! Mans tetis ir ukrainietis, vinju aizsutija stradat uz LDZ padomju laikos, ka jauno specialisti inzhenieru, vinjsh gribeja uz Kaliningradu, bet neviens vinju nejautaja. Krievu valodu vinjsh toreiz ari zinaja ne parak labi. Atbrauca uz latviju, pec gada atbrauca mana mama un es pie teva. Vecaki noperka dzivokli, mashinu, iekartoja “savu ligzdinju” un tad pekshni BAC un vinjam ir statuss”okupants”. Vinjam vajadzeja braukt atpakalj? Pemest visu un sakt no jauna? Bet ja visi tadi cilveki aibrauktu? Inzhenieri, specialistiun tt? Visi palika stradat par labu latvijai un maksat nodokljus. Tevs 30 gadus strada par labu LATVIJAS DZELZCELJAM maksa nodokljus sheit, ir ljoti speciigs specialists savaa jomaa, un uzskatu ka vinjs ljoti daudz gan sava speka gan intelekta ieguldija Latvijaa!!! Ka vinjsh censhas iemacities latvieshu valodu pat lidz shodienai!!! Bet nesanak..vieglak pieradit matematisko teoremu..un kauns latvieshu cilvekiem kuri slikti ar naidu runaa par krievu runajoshiem! Mes visi censhamies par labu MUSU LATVIJAI! Es iemacijos latvieshu valodu, saviem berniem kateu dienu atkartoju, ka musu oficiala valoda ir latvieshu( majas protams runajam ukrainju valodaa vai krievu) un es lepojos ka mani berni mak atbildet gan latviski, gan krieviski, un jau angliski. Tas viniem ir tikai liels plus! Un ari lepojos ar savu tevu!!! Bet kad 15 gadigs puika saka manam tevam ka vinjsh ir okupants, lai brauc uz savu krieviju, gribas vinjam iedot pa purnu, bet saprotu ka vinju ta iemacija skolaa vai gimenee, un vinjsh nav vainigs. Bet tiesham no shadas situacijas musu valstii gribas kliegt vai raudat.

  • Atbilstoši starptautiskajiem likumiem gan tavs tēvs, gan māte, gan tu pati esiet kolonisti (kā teiktu tiesībsargs Juris Jansons – koloniālā minoritāte). Jūs par kolonistiem padarīja Krievija, kura jūsu ģimeni nosūtīja uz okupēto un anektēto Latviju. Un, ja arī tavs vīrs ir kolonists, tad tavi bērni ir kolonisti.
   Brauciet droši atpakaļ uz savu etnisko dzimteni – latvieši mierīgi bez jums un jūsu nodokļiem iztiks.

  • Un… Tev ir bijis pietiekami daudz laika iemācīties latviešu valodu un pareizrakstību… Mēs tikai vēlamies, lai cieni valsti, kurā dzīvo un valodu, kādā runā šajā valstī… Ja vēlies runāt tikai krievu valodā, ir tāda valsts, ko jūs saucat par “rodjinu”. Tur runā jūsu valodā. Nav jums tiesību pārmest NEVIENAM latvietim, ja viņš vai viņa nerunā vai atsakās runāt krievu valodā. Mums ir viena valsts valoda -LATVIEŠU!!!!

   • Это наша страна тоже, политая нашим потом и кровью! Усёк пацан! И нам пох на все ваши выпендривания типа : мы основная нация, мы самые главные, мы решаем всё. Хрена вам! Отцы основатели этого государства говорили на трёх языках: латышском, русском и немецком.

    • brauc uz majam .. opupant un vienigi sviedri ko esi izlejis ir baros ar saviem draugiem klapejot kadu nokjertu vienu latvieti t usha ielas sturi jo jus vatnjiki ne uz ko citu neesat spejigi

     • Вау, как сурово…..Господи, как же вы жалки в злобе своей!

  • Ļoti patīkami, ka Jūs esiet apguvusi latviešu valodu un cienāt šo valsti un latviešus.
   Vēsturiski situācija ir izveidojusies kāda tā ir un diemžēl tik drīz latviešiem nepāries tā sāpe, ka padomju laikos mūsu valodu sauca par suņu valodu un latviešu valodā runājošos ignorēja un daudz, daudz ko citu, jo īpaši tāpēc, ka periodiski uzrodas cilvēki, kuri ar nicinājumu un riebumu attiecas pret mūsu valodu.
   Jaunu puišeļu neapdomīgos izteikumus neņemiet galvā un ziniet, ka lielākā daļa priecājas, ja cilvēks vismaz cenšas runāt latviski vai vismaz ar cieņu izturas pret mūsu valodu, kura tik ilgi bija neatzīta.
   Un par pacienti – ticiet man – viss ir atkarīgs kā pasaka, ka nesaprot latviski – ja sieviete, cenšoties pazemot ārstu, pieprasa runāt ar viņu krieviski, tad ir kā ir, ja viņa normāli pieklājīgi pateiktu: “Diemžēl es neesmu apguvusi latviešu valodu un es patiešām neko nesaprotu, vai, Jūs, Lūdzu, varētu man paskaidrot krieviski,” tad šāda situācija vispār nebūtu attīstījusies.

  • par to ka tavs tevs ir ukrainis cepuri nost ta jau ir cita runa bet ja tu ka krievvalodigais draudi tinim iedot pa purnu skatie ka neatraujies pats ka opupants ar beizboleni pa pieru kada latviesh urajona

   • Man interesanti, kur Rīgā ir laviešū rajoni? Ja runa iet par Kurzemi un kurzemniekiem, tad ja. Bet Rīgā? Kur?

    • Ne kur! Nav tādu rajonu Rīgā. Rīga vienmēr bija daudznacionāla pilsēta.

     • daudznacionāla-tas nozīmē,ka “latviešu rajonu”tur nevar būt,iespējami ir tikai “krievu rajoni”?Tad jau nemaz tik daudznacionāla nav.Kur tad tās citas nacionalitātes?

  • Jūsu tēvs izlēma palikt Latvijā, jo tā vińam un vińa gimenei bija vieglāk un ērtāk. Bet tas automātiski nepieškir tiesības vińam pieprasīt un gaidīt kaut kādus brīnumus no valsts , kuru vińš izvēlējās par savu patstāvīgo dzīvesvietu. Tā bija vińa izvēle palikt un vińa pienākums ir pielāgoties. Galu galā tā bija vińa izvēle palikt vińa ērtībai. Sāpe, kas tika nodarīta okupācijas varas laikā ir jāciena, bet tas nedod tiesības upurim parazitēt no sniegtās līdzjūtības.

  • Irina, es Jūs ļoti labi saprotu. Un Jūsu tēvs ir malacis, jo viņš vismaz cenšas. Un, ja pat nerunā perfekti-valodu, visdrīzāk saprot gan.

   Rakstā minētā situācija ir sāpīga. Bet nu jāsaka-ko sēsi, to pļausi. Latvieši ir ļoti pacietīgi un toleranti, bet ir brīži, kad ir par daudz. Tomēr cieņai un pieklājībai jābūt.

   Mans tētis latviešu valodu mācījās kopā ar mani. Es mācījos runāt, viņš mācījās latviski.

 36. Komentetajiem nevar parmest, ka tie neizprot ko nozime arsta etika! Politiski ja runa ir par to kada valoda berni jamacas skola, aboluti skaidrs, latviesu valoda. Tacu arsta uzdevums ir palidzet pat ievainotam ienaidniekam kara, nezinamam cilvekam uz ielas, arsta etikas augstakais uzdevums ir palidzet pacientam, sazinoties ar pacientu valoda, kadu zin pacients (ja arsts so valodu zin), jeb pieaicinot tulku (ja arsts valodu nezi). Pacients nak pie arsta, vins ir satruakts par dargako kas vinam ir, par savu veselibu, nedrikstam sada bridi jaukt tur klat politiku. Es loti ceru, ka arsti kas komentaros atbalsta sadu ricibu, to rupigi pardomas.

  • Bizness ir bizness. Miera laikā krievi var iet pie ārstiem, kuri tos apkalpos krieviski. Krieviem obligāti nav jāiet pie latviešiem!
   Un kara laikā es kā ārsts palīdzēšu krievu okupācijas armijas karavīram, lai tas nenomirtu no ievainojuma. Miera laikā man nav vēlēšanās ārstēt okupantus, kolonistus, šovinistus un nacistus.

 37. Arprac kads naids komentaros! Mans tetis ir ukrainietis, vinju aizsutija stradat uz LDZ padomju laikos, ka jauno specialisti inzhenieru, vinjsh gribeja uz Kaliningradu, bet neviens vinju nejautaja. Krievu valodu vinjsh toreiz ari zinaja ne parak labi. Atbrauca uz latviju, pec gada atbrauca mana mama un es pie teva. Vecaki noperka dzivokli, mashinu, iekartoja “savu ligzdinju” un tad pekshni BAC un vinjam ir statuss”okupants”. Vinjam vajadzeja braukt atpakalj? Pemest visu un sakt no jauna? Bet ja visi tadi cilveki aibrauktu? Inzhenieri, specialistiun tt? Visi palika stradat par labu latvijai un maksat nodokljus. Tevs 30 gadus strada par labu LATVIJAS DZELZCELJAM maksa nodokljus sheit, ir ljoti speciigs specialists savaa jomaa, un uzskatu ka vinjs ljoti daudz gan sava speka gan intelekta ieguldija Latvijaa!!! Ka vinjsh censhas iemacities latvieshu valodu pat lidz shodienai!!! Bet nesanak..vieglak pieradit matematisko teoremu..un kauns latvieshu cilvekiem kuri slikti ar naidu runaa par krievu runajoshiem! Mes visi censhamies par labu MUSU LATVIJAI! Es iemacijos latvieshu valodu, saviem berniem kateu dienu atkartoju, ka musu oficiala valoda ir latvieshu( majas protams runajam ukrainju valodaa vai krievu) un es lepojos ka mani berni mak atbildet gan latviski, gan krieviski, un jau angliski. Tas viniem ir tikai liels plus! Un ari lepojos ar savu tevu!!! Bet kad 15 gadigs puika saka manam tevam ka vinjsh ir okupants, lai brauc uz savu krieviju, gribas vinjam iedot pa purnu, bet saprotu ka vinju ta iemacija skolaa vai gimenee, un vinjsh nav vainigs. Bet tiesham no shadas situacijas musu valstii gribas kliegt vai raudat.

  • Да не унижайтесь вы так и не старайтесь понравиться. Всё равно вы будете человеком второго сорта, говорите по латышски или нет. Так стоит ли так напрягаться? И детей не надо было в латышскую школу отдавать, вот вам и результат. А отца вашего на железке помнят до сих пор наверняка.

   • Vinji vienkaarshi gribeeja kaartiigi izkasiities. Visticamaak, personisks aarsta un pacineta kashkjis tagad tiek uztaisiits par kkaadu nenormaalu notikumu, ko ljoti miil izmantot grafists, kuram galvaa, kkas sap**ts… Viena kashkjiiga paciente un principiaals dakteris nekaadi negribeeja piekapties viens otram, tas arii viss!!! Diezi vai paciente un daktere butuu ar mieru kljuut par nacionaalaa naida uzjundiitaajiem un ar to ieiet vestures graamataas. Tik dullas, manupraat, nav ne paciente, ne daktere 😀

    • āzi, izlasi rakstu – ārstei no “terora” lūza vadzis un viņa attiecās runāt krieviski. Cik var, pagājuši 25 gadi kopš beigusies krievu okupācija, bet daži krievi joprojām uzskata, ka okupāciju un latviešu pazemošanu jāturpina!?

    • Ладно, наскок в мою сторону пропущу. Но мне тоже кажется, что в основе всего этого была простая бытовая ссора, а потом пошли на принцип. Но вот вытаскивание всего этого на публику было сделано специально. И в первом случае, в России, и во втором, здесь в Латвии. Ну очень кому то хочется довести ситуацию до крайности. Кто нибудь из комментатров может себе представить последствия того, если здесь вдруг прольётся кровь?!!!

 38. Ja persona nespēj iemācīties tās valsts valodu, kurā dzīvo, tas liecina par attīstības līmeni.
  Ārstei ir pilnīga taisnība, nav ko piebilst.

 39. apm. stundu runāju ar dnb bankas pārstāvi jaunu puisi latviski, bet viņš ar mani krieviski. vēlāk iedomājos, ka šis puisis, stājoties darbā varbūt ir izkonkurējis latvieti, jo norādījis, ka prot abas valodas.

 40. Ir valoda- ir valsts. N.O. ! Ir viena nācija, kura pricipiāli nevēlās integrēties, paiet pus soli pretī, kur nu vēl asimilēties! Saplūst ar pamatentosu, lai arī asimilācija- tas šķiet tāds veterināri, zooloģisks termins. Kāda asimilācija, ja pašlaik Pūķins dveš zooloģisku naidu pret Latviju, visu Baltiju, ES. Ir dzirdīgas ausis, ir auditorija, kas attiecīgi reaģē. Pašlaik vajag vairāk tolerances, ja saruna ir par sirmgalvjiem, vienalga, kāda ir bijusi pagātne, sirma galva jāgodā ,par to vien, ka tā ir mūžu nodzīvojusi, arī latviešiem jāiet solītis pretī šiem sirmjiem, nelatviešiem- ja akurāt nesaprot, jāpalīdz, mēs taču nekliedzam pretī- Nāvi Okupantiem (N.O.!) Nozēlojami no nekā radīt histēriju, kur tās nav un laikā, kur tai vismazāk būtu vieta. Bet ja jauna sieviete, paciente, saņem bagātīgu valsts kompensāciju par medikamentiem, apkalpojas par velti un tad vēl sprēgā kaut ko, ka netiek apkalpota “Porusski” – tā ir nožēlojama nekaunība. Krievijā diabēta pacientiem nesedz ne 1/4 daļu no tā, ko pie mums. Tīri teorētiski, dzīvojot “Roģinā” viņas mūžš būtu 20 gadus īsāks. Tikai cienot paši sevi un saglabājot pāšcieņu, varam panākt, lai mūs ciena citi. Krievija, un daudzi šeit mītošie, savu etnisko Dzimteni kvēli un akli mīlošiekā diemžēl vārdu cieņa zemapziņā ir aizstājusi ar vārdu bailes.

 41. Varbūt Latvijas Ārstu biedrībai būtu jāuzraksta publisku rezolūciju, kurā norādītu, ka ārsti drīkst neārstēt krievvalodīgos šovinistus un nacistus, un cilvēkus, kuri ar ārstiem atsakās runāt valsts jeb latviešu valodā (izņēmumi varētu atteikties tikai uz tūristiem un garīgi slimajiem, kā arī mēmajiem un kurlmēmajiem, kā arī uz tiem, kuru veselības stāvoklis neļauj izdvest ne skaņu)??
  Kā teiktu VVF un Nils Muižnieks, un Maksis Vanderstūls – tikai un vienīgi bizness! Ja kādam krievrunim kas nepatīk, tad viņš var doties pie cita ārsta (friziera, automehāniķa, zobārsta).

 42. Ну что, большой полёт огромного Г над Латвией продолжается! Разогрев котла с дерьмом ненависти продолжается успешно. Какая замечательная у нас страна, полная толерантных и добрых людей…..
  Вот только эти «добрые» люди уже готовы перегрысть другому человеку горло, только за то, что он говорит на другом языке! А так, всё просто чудненько….

  • Es tevi un citus krieviski runājošos šovinistus neārstēšu! Tieši tāpēc, ka esi šovinists un nevis tāpēc, ka atsakos ārstēt tautības dēļ. Latvijai draudzīgos un latviski runājošos krievus ārstēju un savstarpējā komunikācija norit bez problēmām.

   • Модераторы! Где мой ответ этому доктору Менгеле?! Значит меня обзывать на латышском языке можно, а отвечать точно так же нельзя, особенно на русском языке. Это дискриминация господа, пример делфи вам не указ! Ну, ну…
    Дохтур! Да я сам к тебе не пойду, ты уже в чёрных списках!

 43. Neesmu runajis krieviski 10 gadus un Es nesaprotu kadel kads to vispar vel dara pec tik ilga laika? Pascienas nav,vai mugurkaula…

 44. Cepuri nost dakteres priekšā. Beidzot kāds uzdrošinās nerunāt krievu valodā. Krievvalodīgo pacientu nekaunībai nav robežu. Es arī jau daudzus gadus nerunāju krieviski gan principa pēc, gan tāpēc, ka jau laimīgi sāku piemirs šo valdu. Ar krieviem tāpat kā ar gejiem, ja tik daudz nelektos, tad ar viņiem runātu krieviski un viņus cienītu.

 45. Arkādijs Suharenko Atbildēt

  Latviešu ārstiem jābūt ar nacionālo stāju un pašcieņu, un nav jāārstē cilvēkus, kuri latviešus atklāti sauc par fašistiem, vai kuri latviešu valodu atklāti sauc par suņu valodu, vai kuri atklāti noliedz Latvijas okupācijas un aneksijas faktu.

 46. Ārsts jau nu ir tā profesija, kurā pacients lūdz palīdzību un kā viņš to dara nav svarīgi, ārstam ir jāpalīdz, izvēlēties palīdzēt vai nē ņemot vērā tikai to kādā valodā tas sazinās ir pilnīgi nepieņemami un nosodāmi, varbūt tad kāds ārsts negribēs runāt ar cilvēku kurš ir resns, vai kuram ir savādāka ādas krāsa, te jau ir skaidri redzams ka ārstei lēnām piezogās vecuma nihilisms un demence.

  • pašai.Tu ,acīm redzot,neesi spējīga izlasīt augstāk redzamo tekstuĀrste nekaunīgo kolonisti ārstē un neatsakās to darīt,tāpat,kā visus citus nekauņas,klas viņai aizrāda,ka latvieši paši vainīgi,ka krievi nerunā latviski.Ārste pilda savu pienākumu un palīdz visiem.Nekauņa,ejot pie ārstiem,lai ņem līdzi tulku,un lai veselības ministrija gādā par tulkošanu,ja valdība 25 gadu laikā nav pildījusi Saeimas deklarāciju par okupāciju,bet Kreituses vārdiem runājot,nolikusi to atvilknē.

  • Kāpēc lai ārsts palīdzētu pacientam, kurš par viņu atklāti ņirgājas? Kas viņš, ārsts, kāds nosodītais?

  • Endokrinologs jau nav neatliekamās palīdzības mediķis vai ķirurgs-traumatologs, kas nedrīkst atteikt dzīvības uzturēšanai vajadzīgos pasākumus valodas barjeras dēļ (tur gan arī laikam parasti viss ir skaidrs bez pacienta teiktā 🙂 Respektīvi, nākot uz plānotu ilgstošas izmeklēšanas procedūru var tak sagatavoties.

 47. Kauns.. Dzivo arsts LAtvijaa un nezina krievu valoda..
  Tiesam tadi cilveki sej naidu starp tautam.
  Kas izdarits, tas izdsarits, bet ta darit nevajaga..
  Ja nezin arsts krievu valodu kaut vai primitivaa limenii, tad lai iet stradat uz laukiem..

  • Kādi cilvēki nezina tās valsts valodu, kurā tie dzīvo? – 1) tūristi; 2) idioti un garīgi slimie; 3) okupanti un kolonisti.
   Latviešiem Latvijā nav jāzina okupantu valodu! Krievu valoda ir okupācijas varas valoda – tā, ja nemaldos, teica Igaunijas prezidents.
   Savukārt latviešu valodnieks Endzelīns vācu okupācijas laikā vācu anketās rakstīja, ka “pārvalda tikai latviešu valodu vārdos un rakstos”. Atkārtoju – latviešiem savā valstī nav jāzina okupantu valodu!! Vēlāk gan Endzelīns kļuva “mīkstāks”, sadarbojās ar krievu okupantiem un runāja krieviski.

   • Interesantākais,ka cilvēki ar garīgu atpalicību runā gan latviski, gan krieviski.Protams, ja tā nav pati smagākā pakāpe. Pie kuras tad pieder tie,kas nevar iemācīties…?

  • Kauns ir nezināt latviešu valodu.Tā ir valsts valoda,kas jāzina visiem ārstiem.Nekur pasaulē nav tāda likuma,ka ārstiem jāzin krievu valoda.Tā jāzin tikai Krievijā,krievu ārstiem.Ej,izguli dzērumu'”andri”!

  • Un dzīvot Latvijā un nezināt latviešu valodu nav kauns? Tāda imigrantu loģika tev.

  • Nu ja! Mums latviešiem jākaunās par to, ka nezinam krievu valodu, bet krieviem gan visi ceļi atvērti nezinot valsts valodu. Kaut ko tik stulbu ilgi nebiju lasījusi. Cilvēkam, kurš SAVĀ valstī runā SAVĀ valodā, jāiet strādāt uz laukiem tikai tāpēc, ka viņš nezina CITAS valsts valodu? Man šķiet, ka Tu, Andri, iebrauci pamatīgās auzās. Žēl kaut kā pat…

  • Andri,Andrej,-prasi atpakaļ skolas naudu!

  • ja nemak pacients valsts valodu kaut primitiva limeni lai brauc atpakalj uz savu dzimten ikrieviju

 48. tiira naida kurināšana,tik no kuras quses

 49. Latviešu jaunieši, piedalieties! Atbildēt

  ASV dzīvojošais latvietis, ārsts Aivars Slucis izsludina domrakstu konkursu jauniešiem par tēmu “Kāpēc ir nepieciešama Latvijas dekolonizācija”.
  Noteikumi:
  Konkurss ir jauniešiem līdz 28 gadiem.
  Rakstu ir jāatsūta no 15. jūnija līdz 15. septembrim uz pasta adresi: Konkursam, a/k 25, Rīga, LV-1025.

  Prēmijas:

  1. vieta 5000 EUR

  2. vieta 3000 EUR

  3. vieta 2000 EUR

  4.–10. vieta 1000 EUR

 50. Atcerieties padomijas gadus? Es atceros. Tur pat runas nebija par to, ka es ārstam savu problēmu varētu izstāstīt latviski. Daktere – krieviete ne saprata, ne runāja latviski. Un tas notika nekur citur, kā LATVIJĀ! Un nebija svarīgi, zini tu krievu valodu vai nezini – tevi vienkārši neapkalpoja. Tāpēc tagad man grūti klausīties šos brēcējus par cilvēktiesību pārkāpumiem.

  • Но вот только врать то не надо. Из ваших слов получается, что латышских врачей в советское время не было совсем. Это откровенная и наглая ложь!

   • Padomju gados dzīvoju Ventspilī,bērniem pediatrs bija citautietis, kurš nesaprata neviena vārda latviski un arī rajona ārste nesaprata latviešu valodu.Par bērnu un savām veselības problēmām bija jāmāk izstāstit krievu valodā.Un atbalstu šīs ārstes rīcību.Un tad nebija iespējas ārstu izvēlēties kā pašreiz.

   • Znajeķe, ja ruskomu jaziku bila vinužģena naučitsa v 6 – ļetņem vozraste srazu v ģetskoi boļņice, gģe mo ļečušči vrač ne slovo ne govorila po latišski (sposiba jei za to što spasla žizņ!) i iz 12 ģetei dvuh prohodimih palat ja bila odna, kotoraja govorila po latišski. I vi govoriķe, čto kto to pereborščil?!? Lučše kušaļi bi sup!!!

   • >Gunta 30. jūnijs, 2015 13:59, valodiņa 30. jūnijs, 2015 14:11
    Чего же тогда мне так везло на латышских врачей в то время и в Риге и в Юрмале?! Я такой везучий что ли…

   • Tu laikam esi piemirsis, ka krievu okupācijas laikā bija iecirkņu sistēma. Kāds ārsts apkalpoja tavu iecirkni, pie tā arī bija jāiet. Tā ka ned… te.

    • Ну да, и что?! А платных не было что ли, в Риге на Блаумане платная зубная до сих пор, а скорая ни к кому ни ездила. А курортные врачи, а роддом?! Ничего не помним, да!

   • Nē tie nav nekaunīgi meli, krievu polikorekti izsakoties ebgeju ārsti PSRS laikā demonstrēja tādu pazemojošu šovinismu, ka likās nesaprotami, kur ir pazuduši visi Latvijas republikas lieliskie ārsti ebreji, krievi un citi nelatvieši. Viņi VISI runāja tikai un vienīgi krieviski un ne tikai runāja, izlikās, ka ne vārda nesaprot suņu valodā!

   • Lūdzu,izvāciet to slāvu grafiku no LA!

   • PSRS laikos nevarēja izvēlēties ārstējošo ārstu, kā arī atteikties no viņa nevarēja, bija sadalījums pa rajoniem un kāds ārsts “trāpījās” tāds arī bija.

  • Tieši tā bija.Visi krievu ārsti runāja tikai krieviski,gandrīz visi,un pacientiem bija jāsaprot,nekādu tulku nebija.Bija ļoti daudz vecu cilvēku,kuri tāpēc nevarēja kontaktēt ar krievu ārstiem,jo nezināja krievu valodu.Latviešu ārsti visi,kā viens runāja ar krieevvalodīgajiem krieviski.Tādu krievvalodīgo ārstu,kuri prata vai centās apgūt latviešu valodu bija maz.

 51. Respekts! Strādāju veikalā un nerunāju krieviski.. ar retiem izņēmumiem.. Ir bijusi pat saķeršanās ar Latvijas krieviem, un viņi man pat ir pārmetuši- kā varu strādāt veikalā nezinot krievu valodu.. ja zinātu, ka pēc tam neiekultos nepatikšanās ar veikala vadību, pateiktu tiem krieviem acīs daudz ko.. taču nevaru to darīt.. Turpinu uz visiem viņu jautājumiem (kurus saprotu) atbildēt latviski un ja nesaprotu, tad tā arī pasaku.. lai pukst savā sulā.
  Uzskatu, ka tā ir necieņa pret Latviju un latviešu valodu.. Ja nemāki gadu gaitā iemācīties valodu, tinies uz savu krievzemi.. Principa pēc neciešu to valodu, to tautu un netaisos runāt Latvijā krieviski.. Diezin vai, vai aizbraucot uz Krieviju, k;ads ar mani mēģinās runāt latviski.. Kauns, ka manā valstī dzīvo tādi….

  • 1987. gadā ar savu trīsgadīgo dēlu gājām, pēc pozitīvas tuberkulozes potes, pie attiecīgās bērnu ārstes. Ārste – oficiera sieva – nemaz neprata latviešu valodu. Paldies dievam, es spēju tulkot.

 52. Visu cieņu dakterei. Viena daļa krievvalodīgo ir ļoti nekaunīgi,pat pieprasa,lai ar viņiem runātu krieviski.To, protams,nedaru. Bet ja cilvēcīgi palūdz,tad gan.

 53. Aicinu visus latviešus boikotēt un ignorēt cilvēkus, kuri nerunā latviski (izņemot tūristus un garīgi slimos). Latviešiem jāpārtrauc sadarboties un kontaktēties ar krievruņu okupantiem un kolonistiem!

  • Iesledziet smadzenes, milie cilveki, un padomajiet,ko runajiet!!!!! Latvija dzivojosie krievi jus nav okupejusi!!!! jums rados un draugos ir krievi. Kauna nav????

   • Starp okupantiem ir daudz krievu. Vēl ir dzīvi arī tie, kuri 1944.gadā iebrauca ar tankiem Latvijā (konkrēti Latgalē) un uzsāka latviešu slepkavošanu.
    Man ir zināmi krievi, kuru senči bija 1918.gada Latvijas pilsoņi. Šie krievi nav okupanti un kolonisti.
    Starp citu, Rīgas mērs Nils Ušakovs ir naturalizēts civilokupants (ja nekļūdos, tad arī krievs pēc tautības).
    Ne visi krievi ir okupanti. Un krievs automātiski nenozīmē okupants. Okupants ir apzīmējums kara nozieguma dalībniekam. Kara noziegumiem nav noilguma. Atgādinu – krievu okupantu armija no Latvijas formāli aizvācās tikai 1994.gadā.
    Es ar krievruņu okupantiem, kolonistiem, šovinistiem un nacistiem nerunāju krieviski. Es viņus ignorēju un ar viņiem nesadarbojos. Aicinu līdzīgi rīkoties visus latviešus. Un aicinu veikt deokupāciju un dekolonizāciju.

   • Kauna nav krieviem un krievijai, kura no 1940.-1941. un no 1944.-1991.gadam okupēja, kolonizēja, anektēja un rusificēja Latviju. Pie tam, krievi tēlo, ka nekādas okupācijas nebija, ka šie pret latviešu tautu nepastrādāja kara noziegumus.

   • rados un draugos ir daudz krievu… godīgi sakot, man nav.. jā ir draugi, bet viņi visi ar mani runā LATVISKI!!!!!!!

   • Mūs okupēja Krievijā dzīvojošie krievi? Hei, ieslēdz smadzenes, izslēdz savu propagandu!

    • Jā – gan Latviju toreiz, gan Ukrainu tagad okupē Krievijā dzīvojošie krievi. No Latvijas, beidzoties okupācijai, šie palikušie ~400 000 okupantu un kolonistu (tagad gan daži viņus neprecīzi dēvē par nepilsoņiem) joprojām nav aizvākušies.

     • Акуеть! Какая каша в мозгу. Наверное результат билигвального обучения. В мозгу у вас окупация, в мозгу! Это не лечится, увы.

 54. Latviešu ārstiem krievruņu okupanti un kolonisti nav jāārstē! Un latviešu valodu parasti nezina: 1) tūristi; 2) idioti un 3) okupanti.

 55. Da nahuj ta lv valoda vajadziga? Krievu ,un anglu val ir biznes valoda! A beztolka macities lv valodu ! Lai sazinatos ar 2milj iedzivotajiem. Nu pat mazak! Tas tads neizsts skaitlis… Tas nav to verts! Pec 20 gadu laika latviesu valoda tpt var sakt iszust! Vina nav to verta lai vinu macitos…. Vel piespiesta kartiba ,toc nav to verts!

  • Pilnīgi pareizi. Dzīvo brīvā valstī un dari, kā gribi. Bet, ja izlem nemācīties mūsu valsts valodu, tad nesūdzies par sekām, ka tevi nesaprot, ja runā mongoļu valodas dialektā!

  • Tikai tad nepsiho un neraksti sūdzības, ka ārsts ar tevi nerunā pa vašemu.

 56. Kas pa kretīniem nesaprotot ko izlasijuši jau bauro tur skaidri gaiši teikts ka viņai ir grūti iskaidrot ar medicīnisko terminaloģiju svešvalodā un es to ar saprotu jo laigan labi saprotu un runaju krieviski joprojam ir daudz vārdu ko savai profesijai nezinu krieviski un arsiem tur laikam vienk bomba tadi vardi ko knapi latviski var saprast 😀

 57. Tādi “ārsti” jāatstādina no amata! Pirmkārt tas ir ētikas jautājums!

  • Nevis ārsti ir jāatstādina, bet gan jāpārskata piešķirtās pilsonības – ja persona nerunā valsts valodā, nezin tās vēsturi un simbolus, tad pilsonība viņiem būtu jāatņem!
   Dakterei un klīnikas vadībai izsaku savu atbalstu un cieņu!

  • Oho, jau tik tālu! Latvijā runāt latviski neesot ētiski? Aziāti, jūs vispār apjēdzat ko runājat?

  • Mūļķības, kas šajā situācijā ir neētisks. Ārste nodemonstrēja to, ka viņa ir cilvēks, kurš dzīvo savā zemē un kā viņas zemes tiesības nedrīkst mīdīt ar kājām. Malacis. Ja ārsta dzimtā valoda ir arābu, kā 5-6 Rīgā dživojošajiem dakteriem, viņi tāpat krievu, angļu vai ebreju pacientu apkalpotu, bez šovinisma vai nacisma sarkasma sejā, BET LATVISKI, ja atnāktu kāds arābs, proetams, viņš tiktu apkalpots dzimatjā valodā. Ja krievu pacients iet pie daktera, kam dzimtā mēle ir krievu, – NU KĀDAS PROBLĒMAS, tas medicīnisks, lasi, tas pats, kas intīms, notikums, -izmeklējums. Ārsts ir tikai cilvēks.

  • Tādu inešu dēļ arī esam pakaļā! Ārste MALACIS!

 58. Cienītā, Latvijas Avīze!
  medicīnas centrs kurā strādā šī ārste, saucas Pulss 5, nevis Pluss5….. tik daudz jau nu ir iespējams internetā atrast un salīdzināt, kā tad īsti medicīnas iestādi sauc…

 59. Labs vidusceļš ir angļu valoda. Starptautiska valoda.

 60. Pilnībā piekrītu! Es vēl izeju uz tādu kompromisu. Man nav nekas pretī, runā krieviski, bet es atbildēšu latviski. Ja mani pat tad vēl nesaprot, tad piedod, bet mums nav pa ceļam.

 61. Atkal tas pats, patriotisms lien no visam pusem. Bet tikai izkroplota veida.
  Ar tadu attieksmi, nekad neiesu uz “pluss5”, arstam jaarste nevis janodarbojas ar politiku.
  Mes to jau redzejam uz Zatlera piemera.

  • Daktere taču ārstē (nevienā teikumā nav pateikts, ka medicīniskā palīdzība netiks sniegta)! Kāds sakars VALODAS ZINĀŠANAI ar politiku?

 62. Malacis,daktere! Taa un tikai taa ar tiem aprobezhotajiem jaaizdaraas! Es arii censhos !

 63. ARPRATS!! KUR LATVIJA IR NONAKUSI???? NU UN KO DARIT TAGAT TIEM KURI NEMAK LATVIESU VALODU?? NOMIRT?? AMERIKA DZIVO DAUDZ TAUTIBU CILVEKI UN ARI VISSI NEZIN ANGLU VAODU,,PALIZDIBA IR VIENMER KADA VALODA TU ARI NERUNATU ,IR TULKI UN SMAIDOSI PRETIMNAKOSI CILVEKI,KUR IR HIPOKRATU ZVERESTS????? TRUKST VARDU,,,,

  • ir ļoti vienkārši-vai nu jāmācās tās valsts valoda,kurā dzīvo vai arī jādodas uz tādu valsti,kurā visi runā tavā valodā.Cita ceļa nav!Nevajag sev iestāstīt,ka visi piemērosies tev un tu varēsi diktēt savus noteikumus,ja reiz esi izvēlējies par dzīvesvietu citas tautas zemi,ne savējās.Tai citai tautai arī ir tiesības SAVĀ zemē.

  • Tu Vineta esi ar mazvērtības kompleksu un diemžēl tādu mums netrūkst. Tev nav nekā sava,ne valodas, ne māju. Atnāks krievs- runāsi krieviski, atnāks mongolis- mudīgi mongoliski mācīsies. Katram zemu klanīsies.

  • nu, uz priekšu, aizbrauc uz Ameriku un paprasi ārsta konsultāciju latviešu valodā. redzēsim, cik tālu tiksi.

  • ASV tāpat neviens ārsts ar tevi pa russki nerunās, nefantazē te. Neviens neliedz graždankai ņemt līdzi tulku. Un izlasi līdz beigām rakstu, medicīnisko palīdzību viņa saņēma, neviens to viņai neatteica.

  • Trūkst vārdu un tagad te bļausties?

 64. Juris-vienkāršie likumi Atbildēt

  pacients nekad nav vainīgs,-tas ir pirmais
  Likums;ja ārsts pazemo pacientu valodas dēļ vai citu ksenofobisku apsvērumu dēļ, ārstam ir jaaizrāda, jāmāca un jāatlaiž no darba.nekur un nekad, itsevišķi medicīna, nav pieļaujama ksenofobija un rasisms.Amerikā tas notiek skaidri un atklāti.kulinārijas TV dīvas impērija tika sagrauta vienā mirklī, viņai lietojot N vārdu. tikko yahoo
  Paziņoja ka Donalds Trumps , ASV
  Prezidenta kandidāts, tiek
  Noņemts no NBC TV šovu programmas tikai dēļ viņa izteikumiem pret meksikāņiem.atgriežoties pie Latvijas – jebkuram LA rakstam hābūt pamacoš un sabiedrību audzinošām
  Humānā un tolerantā attieksmē pret jebkuru pacientu, runājošu jebkurā valodā. Ja rodās grūtības slimniekam izteikties, nedrīkst uzvelt vainu pacientam, bet sabiedrībai, Latvijas
  Ārstu biedrībai ir jārīkojās tā, kā iesaka Uģis Gruntmanis.

  • 25 gados valodu elementaaraa sarunvalodas liimenii, dziivojot Latvijaa, iemaaciities nevar tikai taads, kas to negrib, bet, ja vins negrib, tad lai reekinaas ar sekaam. Ne aarste te ir jaaaudzina, bet taadiem pacientiem jaatgaadina, kur vini dziivo. Te nav Krievija! Krievijaa runaasu krieviski, pie tam loti labpraat, jo so valodu paarvaldu loti labaa liimenii. Taa luuk!

 65. VISU CIEŅU ĀRSTEI!!!

 66. valsts prezidents ir teicis, ka ar Krieviem bus gatavs runat krieviski. Laikam krievu klatbutne vins tik nobijies, ka gluzi piemirst, ka latvijas valsts valoda ir Latviesu valoda un ka Latvijas Valsts Prezidentam to vajadzetu ieverot.

 67. Latviesiem, vairumam Atbildēt

  vel trukst drosmes runat sava valsts valoda ar vietejiem svestautiesiem no kuriem vairak un vairak saprot latviski bet vienkarsi nevelas lietot latviesu valodu. Un ko vini mums var izdarit ja mes ar viniem nerunajam krieviski? Ekstrema gadijuma – pacelt balsi, brekt, rekt vai radit dusmigu, nicinosu skatu? Un kad iebaidisana nebus izdevusies… sadi gadijumi ar laiku samazinasies. Tikai pasiem jabut ar drosu staju un ar cienu pret visiem sakot pasiem par sevi un daktere Rezgale ir priekszimigs piemers. Cepuri nost!

 68. Šajos komentāros dažiem ir grūtības iejusties otra situācijā, ārste teica, ka vadzis ir lūzis, viņai noteikti ir bijušas daudz un dažādas situācijas, kas noveda pie šādas reakcijas. Kāds tam sakars ar ēbreju zvaigzēm vai šķirošanu pēc tautības.

 69. tam SC "integrālim" Atbildēt

  Ingus 29. jūnijs, 2015 23:49 Atbildēt

  Es,diezgan sēn strādāju ātrajos,un man pat prātā nav ienācis domāt vai pacients māk runāt angliski/latviski
  ———————–
  Beidz murmulēt – kāds sakars ātrajai palīdzībai ekstrā kritiskā situācijā ar parastu vizīti pie ģimenes arsta,kur psrs vatņiku tante -nekauņa grib piespiest savā zeme valsts valodā runājošu ārsti runāt viņas svešvalodā??! Ārste var zināt kaut desmit valodas,bet piespiest izmantot gan nav tiesības nevienam.

 70. Par to jau bija šis raksts: Atbildēt

  A.Balts
  19.06.2015 23:37
  “Paciente var meklēt citu ārstu vai arī doties pie šī speciālista kopā ar tulku, kā to ieteica ārste Inga Rezgale”, norādīja Agnese Gusarova.
  ==========================
  Es saprotu, nav gluži par tēmu, bet neredzu, kur citur varētu izteikties. Jo šī ir aktuāla tēma par pretīgu palieku no krievu militārās okupācijas laika, un ar to sastopos visās valsts iestādēs, par privātām pat nerunājot. Jo gan Rīgas būvvaldē, gan dažādās pasta nodaļās centrā, Āgenskalnā, Imantā u.c. ir vērojama tā pati neloģiskā un praktiski nesaprotamā aina, kad kāds rindā stāvētājs mierīgi pusstundu izprašņā pasta vai būvvaldes darbinieci krievu valodā un tā stostās, meklē vārdnīcu, meklē dažādus aktus, tērē rindā esošo pilsoņu laiku, lai iztulkotu bijušās psrs kolonistam viņam vajadzīgo informāciju nez kāpēc viņa valodā 25 gadus pēc neatkarības no tiem atgūšanas ! Es jautāju darbiniekiem visās minētajās iestādēs, vai ir tām darba noteikumos veikt tulkošanas darbus svešvalodās klientiem, kas nezina valsts valodu, vai par šo darbu tiek saņemta atlīdzība un atbildes, protams, bija noliedzošas. Es jautāju, kā tad viņi saprotas ar ārzemniekiem. Uz to atbildēja, ka tie nāk ar tulkiem vai ar uzrakstītu gatavu tekstu un vārdnīcu palīdzību izsaka savas vajadzības. Kāpēc gan tad to pašu nelikt darīt šiem psrs krieviskajiem nekauņām jeb grūtgalvjiem, lai tad ierodas ar savu tulku vai vismaz maksā valsts paredzētu samērīgu atlīdzību iestāžu darbiniekiem par tulkošanas darbu valsts valodā, tā liekot beidzot sajust psrs neesamību un Latvijas valsts esamību! Jo ne tikai pilsoņu laiks tiek necienīgi tērēts, bet galvenais, ka tas ir apvainojoši un pazemojoši Latvijas valsts pilsonim savā valstī. Bet valsts iestāžu darbiniekiem ir laiks beigt sevi un mūsu valsti pazemot ar tādu latviskas pašcieņas trūkumu un tik necienīgu iztapību šo psrs nekauņu priekšā.

 71. Es,diezgan sēn strādāju ātrajos,un man pat prātā nav ienācis domāt vai pacients māk runāt angliski/latviski /krieviski…mans darbs ir viņam skaidrā valodā izskaidrot situāciju un pašam saprast,kas tieši kaiš cilvēkam. Ja es tik ilgi domātu un diskutētu , kāda valodā man runāt ar pacientu,un kādā valodā es gribētu dzirdēt atbilded uz maniem jautājumiem jautājumiem, man būtu diezgan palieli “kapi.”

  • es patlaban dziivoju Francijaa, un nemiilu divu gadu laikaa Man ir naacies paaris reizes saskarties ar neatliekamaas mediciiniskaas paliidziibas un policijas servisu. Varu pateikt tikai vienu, sheit pat angliski neatbildees! Un ja neveelies nomirt: vai nu runaa franciski vai steidzami nakts laikaa meklee tulku ( kas ir praktiski nereaali!)
   Visa cienja aarstei!!!!!

  • Es arī sen strādāju “ātrajos”, gadus 10 un man jāsaka, ka 70% izsaukumu patiešām ir pie krievu valodīgajiem un es parasti pasaku “Labdien” latviešu valodā, tālāk jau atkarīgs no pacienta ka viņš runā, jo man ir bijusi paciente Ludmila, kas latviski runā labāk kā krieviski un pacients Jānis (22 gadus vecs pie tam, kas latviski pat “Labdien”nesaprata). Bet jāatzīst, ka pēdējā laikā ir krievvalodīgi pacienti, kuri dzird, ka mana dzimtā valoda ir latviešu paši pāriet uz latviešu valodu, jo viņiem svarīgi, lai es varu kārtīgi visu izstāstīt. Es gan cenšos runāt krievu valodā, bet jāatzīst, ka tik raiti man neiet (angļu un vācu valodas pārvaldu labāk). Tajā pelēkajā noteikumu grāmatā (veca gan viņa ir, tas gan) NMP darbiniekiem ir teikts, ka jāzina angļu VAI krievu valoda papildus latviešu valodai (atšķirībā no poliklīnikas ārsta). Un par kapiem – nesmīdini cilvēkus, pats tam tici, ka tik daudz izsaukumi ir uz dzīvības un nāves robežas, nu tā godīgi???

 72. Jārunā ir latviešu valodā! Malacis daktere. Ja es maksāšu nodokļus Japānā, vai Spānijā šaubos vai tas būs pietiekoši labs arguments lai pārliecinātu citas valsts cilvēkus ka tagad ārstam ir jārunā ar mani latviski.
  Šeit ir Latvijas Republika un šeit ir jāprot latviešu valoda. Nav pat vietas tālākai diskusijai.

 73. Malacis!

 74. Malacis,dakterīte! Atbalstu viņu un vēlu veselību,izturību un pacietību.Lai veicas!

 75. Un par ko tur šūmēties?
  Dakteres rīcība ir pareiza.
  Protams būs vienmēr kāds, kas atradīs kā to pagriezt
  Sev par labu.

 76. Neko īpašu nesaskatu, kāda vēl krievu valoda, man sen jau darbā tā, ja nerunā latviski vai angliski, visu labu.

 77. Ziniet, visu rakstu nelasīju, bet pēc virsraksta jau var nojaust par ko iet runa. Pareizi darīja, ka runāja latviešu valodā. Aizbrauciet uz piemēram Angliju un aizejiet pie ārsta. Un pēc tam ejat un kladzinat visiem, ka ar jums nerunāja Jūsu mēlē. Riebjas viss šis tik tiešām. Dzīvo Latvijā, tad arī runā valsts valodā vai ņem līdzi tulku.
  Dzīvoju kādā Latgales pilsētā. Bērns iet dārziņā. Piebildīšu – Latviešu grupiņā. Tak redziet bija daži vecāki, kuri savus bērnus krievvalodīgos atvedot no rīta uz b/d – principiāli saka Dobroje Utro un ja es sasveicinos ieejot latviešu valodā, man pat neatbild. Pretīgi!!!! Un šie pat vecāki pārmeta audzinātājai, ka viņa nerunājot ar viņu bērniem krievu valodā. Tak vācies uz turieni, kur runā! Pilsētā tā pārsvarā krievu bērnudārzi un skolas, un pat latviešu grupiņā nav miera.
  Kaimiņiene Latvijā dzīvo visu savu mūžu (jau pāri 80gadiem), bet ar katru vēstuli nāk pie manis un prasa, kam tā ir adresēta. Pat nevar izlasīt vārdu ALEKSANDRS un redziet – Ja ņepoņimaju ničego po latišķi… Riebjas!!!!!
  Aizbraucot uz Daugavpili, vienīgā vieta kur Jums Labdien pateiks latviešu valodā ir Statoil DUS. Strādāju ar valsts iestādēm, tad tāds retums skolās un bērnudārzos (kopā ir 50 iestādes) kāds pārzin latviešu valodu.
  Jūs šeit – dorogije graždaņi – dārgie pilsoņi – dzīvojat, strādājat un darat visu pārējo. Esat tik mīļi un ejat mācīties latviešu valodu.
  tiešām jau sāk viss šis tracināt….

  • atceros savu vienīgu reiz d-pilī, bija kaut kāda skolas ekskursija, tiešām sajutos kā svešā zemē, kafūzī pārdevēja neviena burta po latišski, es tad dažus burtus po russki zināju, bet jau tad pie sevis nodomāju – eu, vecenīt, kādā valstī tu dzīvo?!?! principa pēc runāju latviski un kā pērtiķis ar pirkstiem rādīju, ko man vajag………….slimi! un šitā ķērkšana, ka viņus apspiež un vēl nezin ko, nu mīļais, krievs, nu tu tak sirdī esi labs cilvēks, nu kas ir ar tevi, nu?!?! es vēl piekāpjos un neprasu tev atbildēt man latviski, tak runā krieviski, es saprotu tevi, bet ja tu latvijā pat nesaproti, ko tev saka, nu piedod………..tad EJ DI**T!

 78. Kautkāds ārprāts ko tie vatņiki iedomājas lai brauc uz savu rašu ja nevēlās runāt Valsts valodā

 79. Dzīvoju Anglijā un ar ārstiem sazinos angliski, jo mana valoda viņiem savā valstī nav jāzin.

 80. P.S. Milzīgs paldies “L.A.”par rakstu !!!!!
  Kas mēs būtu bez ES un NATO ar “saviem” prokremliskiem politiķiem un SC itkā ar labiem reitingiem.PAR KO ?? Bet to taču vēlēšanas noliedz !!!Cik ilgi Kaktiņš melos?

 81. Komentus neesmu lasījusi,bet isaku SAVU viedokli! Tomēr sagaidīju pēc trimdas Sluča arī Latvijā vienu patiesi savas valsts pilsoni.kura saprata,KA NEKAD !!krievu okupants vai pēctecis / īpaši pēc murgiem par trešo !!krievu TV kanālu!/ nedomās runāt valsts val.!!To novēroju dzīvē,ka viņi paliek arvien nekaunīgāki,jo tādas straujumas ,āboltiņas un Co lien bez ziepēm kur tik var.MILZĪGA paldies tai dakterei !!!Tās saucamās večas,kas te ieklīda ar tankiem ,sen mirušas vai ir 90 g.vecas,bet šodienas večas 1991.g. bija TĪRI SPRAUNAS JAUNUVES UN PA 25-IEM GADIEM Dieva vārds pat pērtiķi var iemācīt sarunvalodu.Visa vaina ir valsts politikā! Ja Vējonis APSOLA runāt krieviski,tad par KO vispār var runāt? TĀTAD pat prezidents S atzīst DIVVALODĪBU !!Un visi pārejie politkretīni !Skolās sen bija solīts pārietb uz valsts val.!!Vai tu re – krievi nav ar mieru !!!BET ARĪ ES NEESMU AR MIERU apmaksāt PAT !!!iebraucēju bērnu izglītību !!!!KAPĒC Ukrainā var aizliegt Krievijas TV,Gruijā skolas utt??? CIK ILGI mēs būsim vēl OKUPĒTI????ES GRIBU DZĪVOT LATVISKĀ LATVIJĀ UN LATVISKĀ RĪGĀ un vēl citās lielajās pilsētās !!!KUR IR LATVISKA LATVIJAS VALSTS un vai tas būtu noziegums,ja tā grib PAMATTAUTA????

  • А вот и подтверждение моим словам. Сиськи у тебя некрасивые и сама ты наверняка стращная и старая. Всё у тебя будет так, как ты хочешь…, но только на том свете. Тебе надо сдохнуть, и будет тебе счастье.

   • Tu,riebekli,arī neesi mūžīgs.Sasapņojies par viņpasauli…

    • Что, не нравится? А мне плевать. Я уже был на том свете, грустно там, здесь веселее.

   • Vai Tu zini ka visiem izteiktajiem vārdiem ir niķis pie to autora atgriezties.?

   • Tu Kremļa trolli,vari savus murgus realizēt / izmurgot/ tikai mauzolejā blakus vai virsū Iļjičam.Pat Putinam tik stulbi,debīli troļļi ir kauns.Ne kurā krievijas skolā izglīto tik prastus,rupjus primātus?Cik kaļosikus tev piemet par tupēšanu visu dienu internetā un gānīšanos ?Kiriļica ir citā portālā !!!!

    • Надо же, орки писать умеют, чудеса. Сам ты обезьяна нечеловекообразная. А ты думал, что мы позволим вам спокойно и безответно обливать нас грязью? Дудки!

 82. Reiz aizgāju pie ginekoloğes , viņa spēja komunicēt tikai krieviski, tas vēl nebūtu tas sliktākais, arī sonogrāfijas atbildi latīniski nespēja saprast…man arī toreiz vajadzēja laikam pasūdzēties kādā centrālā laikrakstā…

 83. Подводя промежуточные итоги (промежуточные потому, что истерика будет продолжаться ещё долго), следует высказать огромный респект автору этого вброса. Вот так профессионально, с такой тщательностью и любовью, был произведён вброс огромного Г на вентиллятор, что просто диву даёшься. Браво! Градус взаимной ненависти вырос до умопомрачительных высот. Осталось только спичку поднести – и будет такое пламя! Вот автор этого хотела, этого добивалась?!
  Я теперь поостерегусь ходить к латышским докторам, а вдруг зарежут…

  • koferītī novalkātais treniņtērps, saujiņa saulespuķu sēklas un Ost virziens, kur tevi gara un ideju radinieki tevi sapratīs… nevajag te smirdēt….

   • Ох, убогий! Шёл бы ты куда по дальше, ариец недоделанный. А то ненароком испортят тебе морду лица.

 84. Ar okupantiem nav jārunā viņu valodā.

 85. ŠĪ ārste ir pelnījusi cieņu un es viņas priekšā noņemu cepuri! Šādus cilvēkus es saucu par LATVIEŠIEM, kuri ciena sevi un savu valsti!!! Teikšu godīgi – man trūkst vārdu! VISU CIEŅU!!!! Es arī nekad neesmu runājis, nerunāju un NEKAD nerunāšu krieviski ar “Latvijas pilsoņiem”

 86. latviete savā zemē Atbildēt

  Padomju laikos,kad mana mamma gulēja Baseina slimnīcā ar infarktu,mums bērniem pēc katra apmeklējuma bija jāraksta uz lapas krieviski,ko mamma vēlējās pateikt ārstam jeb māsiņām,jo viņa neprata krieviski. Bija jāiztur.

 87. Es parasti ar pacientiem runāju viņu dzimtajā valodā,ja viņi neprot runāt latviešu valodā( angļu valodā,ja pacients vismaz to saprot). Manuprāt, galvenais,lai pacients ir vesels, nav svarīgi,kāda viņam tautība.

 88. Nākamo reizi,kad došos pie vetārsta pieprasīšu,lai ar suni runā suņu valodā 🙂

 89. Visu cieņu dakterei! Malace! Tā Latvijā visiem turpināt valsts valodas sakarā. Pacientei Ludmilai gan -fui, fui, fui! Cilvēks, kurš neko nesaprot no cieņas, jo neciena pat savas mājas- valsti, kurā dzīvo; vēl uzdrošinās sūdzēties par savu neizglītotību un stulbumu.

 90. Ja mēs visi tā darītu, tad sen jau neviens mūs nenīstupar to, ka Latvijš vēl ir latvieši un latviešu valoda.

 91. Malacite arste!Lavija jaruna laviesu val,francija francu val un punkts.Ta ir LATVIJA,bet neviss krievija.Tad ka busim krievija runasim pa krieviski!

 92. Izsaku vislielāko cieņu dakterei. Tiešām-cilvēks ar mugurkaulu. Ceru, ka līdzīgi rīkosies gan citi ārsti, gan citu profesiju pārstāvji.

 93. Pateicots par stingro raksturu. Ja mums būtu kaut 1:10 daļa latvieša cieņa no šīs ārstes tad mēs augtu ātrāk kā sabiedrība. Malacis Inga Rezgale, visu cieņu.

 94. Esmu ārstējies Igaunijas slimnīcā un tur 50% no personāla (ārsti, māsiņas) vispār nesaprot krievu valodu, nu un ko tā krievu bābuška darītu Igaunijā?

 95. UN JA ATBRAUKS ķīņas iedzīvotājs man jārunā viņu ķīniešu valodā?

  ES DZĪVOJU LATVIJĀ UN MAN JAMĀK MANA VALSTS VALODA. SVEŠVALODA TIKAI PLUSS.

  ar cieņu, kolēģis.

 96. Vienkaarsi slikta duusa no siem komentariem metas. Vienreiz izbeidziet vienreiz skirot tautibas. Visi cilveki ir vienadi raditi no dieva. Ja Es piekritu ka valsts valoda ir jaaprot,ne visa perfekti bet jaaprot. Bet dakderiisiem nav tiesibu atteikt pacientiem,Ja vinji neprot valodu. Jo dakderiisi zver glabt cilvekus,Un Ja vinjiem nav pa spekam straadat ar cilvekiem tad lai vinji stradat ar lopiem. Dakderiisiem vienmer jabut laipniem Un lidzjutigiem pret saviem pacientiem,bez iznjemuma ,vai vinji neprot valodu vai citas sejas kraasas. Varetu uzrakstit daudz bet nevelos. Kaa sacit jasaka jo suudus aizstiec jo vairaak vinji smird.

  • Jaut. gudrītim vai gudrītei Atbildēt

   Pēc Jūsu komentāra izlasīšanas man būtu ļoti interesanti uzzināt, kā Jūsuprāt jārīkojas dakterim, ja atnāk, piemēram, brazīļu tautības pacients, kurš runā tikai savā dzimtajā portugāļu valodā? Vai dakterim nebūtu tiesību lūgt pacientam nākt kopā ar tulku? Dakterim jātēlo, ka viņš pēkšņi prot portugāliski? Priecāšos, ja padalīsieties savos apsvērumos. Paldies!

  • bet es tomēr tev pateikšu,ka daktere ir izcila,un viņa nevienu nešķiro un ārstē visus.Arī nekaunīgo krieveni viņa ārstē un turpina ārstēt.Neviens ārsts Latvijā cilvēkus pēc tautībām nešķiro.Runa ir par sarunas valodu.Un,lai tu zinātu,ka valsts valoda Latvijā ir latviešu valodu.Un nesmirdi šeit!

  • vienkarsi slikta duusa metas, kad redzu, ka cilveeks , tikai izlasot virsrakstu, metas rakstiit komentaarus. Izlasi rakstu, tad redzeesi, vai aarste paliidzeeja pacientei , vai nee!!!

 97. Mani izveda paciente, kurai izskaidroju viņas stāvokli un viņa atļāvās pateikt- Nuka ješšo raz i pa ruski!!!

 98. uzskatu, aja esi Latvijaa tev IR jarunaa valsts valodaa!!!!! ziovju Uk un arii sazinos angliski, tikai ljoti retos gadijumos runaju krieviski, kad saprotu, ka amurs tieshaam neprot neko citu…

 99. Cepuri nost ārstes Ingas priekšā,es arī nerunāju krieviski,kaut gan māku,cieni pats sevi,un tad citi cienīs tevi

 100. Kaut kā vēl saprotu, ka vecais krievs, virs 60 gadiem nerunā latviski, bet, ja Latvijā dzimis jaunietis nesaprot valsts valodu, tad īsti gudrs viņš arī nav!
  Runas par principiem ir pilnīgākās atrunas savam stulbumam un nespējai iemācīties latviešu valodu, šeit nodzīvojot vismaz 25 gadus.
  Un tiem kam Latvijā ir tik ļoti slikti, nu tad, brauciet uz laimes zemi, pārtīcības un bagātības zemi (pilna ar vērtīgiem derīgiem izrakteņiem un citiem atjaunojamiem/neatjaunojamiem resursiem), ko Jūs sevi tik ļoti mocat? Ne valodas problēmas būs, ne kā! Veiksmi!

 101. darīsim tāpat! krievam ir jāsaprot latviešu valoda, ja viņš te dzīvo, viss!

 102. A ja bankā atnāktu kāds angļu valodā un es atteiktoes ar viņu runāt angliski?! Man uzreiz izmestu ārā. Cieniet cilvēkus un viss būs labi. Neatbalstu ne tos, kas “nevēlas mācīties valodu”, ne tos, kas “zinot krievu valodu, atsakas cilvēkiem, kas nevar kādu iemeslu dēļ to iemācīties – sevišķi vecāka gada gājuma cilvēkiem”. Ja nekauņa – tad citādi.

  • normaalos apstaakljos, jau arii neiecertas ne viena ne otra puse. Izskataas peec kashkjiiga pacienta un vienkarsha dakteres striida…

  • Viena lieta ir tūrists vai valstī neilgu laiku pavadījis cilvēks. Otra – visu mūžu te nodzīvojis indivīds. Ir tik daudz piemēru, kad no pavisam tālām valstīm atbraukušie iemācās komunicēt latviešu valodā kaut vai elementārā līmenī.
   Valodas katram jāzina. Vienmēr esmu pastāvējusi par to, ka krievu valodas mācēšana ir bagātība, bet, kad beidzot kāds no mums uzdrošinās pastāvēt par latviešu valodu, tad vaļā iet elle.

 103. nu ko talak, krievus nearset,likt nesat zvaigzni uz piedurknes. vacija ari ta sakas kad ebrejus saka dzit ara.

  • Krievi tiek ārstēti,bet daudzi Latvijas ārsti neprot krievu valodu,un viņiem tā arī nav jāzin.Nav tāda likuma,ka visiem ārstiem jāpārvalda visas pasules valodas.

  • Nepārspīlē, Gunti. Ko tālāk, visiem sen tas ir skaidrs – cieni valsti, kura dzīvo (ja nē, robežas ir vaļā, neesi jau piesiets kā okupācijas laikā) un sāc apgūt valodu, ar mazumiņu, standarta frāzēm, un tā tik uz priekšu!
   Ko tālāk, ja esi krievs un ir bērni, varbūt padomā par saviem bērniem, nevis kaut kādu piederību Krievijai un sūti viņus, ja ne latviešu skolās, tad vismaz kursos, kamēr mazie vēl jauni un valodas raiti iet galvā!

 104. okupacijas gados bija grūti dabūt vietu bērnudārzā,bet jāstrādā bija.Toreiz nebija privāto bērnudārzu un toreizējā valdība nedeva pabalstu auklīšu apmaksai, kā tagad. Biju spiesta iet strādāt vietā, kur ir bērnudārzs, bet tikai krievu valodā runājošs personāls. Protams, 3-gadīgais bērns sākumā neko nesaprata, bet pamazām apguva svešo valodu. Kāpēc krievvalodīgie nemācās paši un arī protestē pret latviešu skolām ? Laikam vēl cer uz kautko……

 105. Malacis, pareizi izdarīja!!!

 106. Новый доктор Слуцис в юбке. На дверях кабинета надо написать: русских не кольсультируем, над русскими ставим опыты! Доктор Менгеле.

  • Bet dakterei ir taisnība! Cik ilgi var nezināt latviešu valodu?

  • Visu cieņu dakterei.Aicinu visus tā darīt!

  • gan dr.Slucis,gan dr.Rezgale ārstē visus,neatkarīgi no tautības.Bet Slucis krievu valodu nezin un arī Rezgale to nepārvalda tik labi.Tā nav viņas dzimtā valoda.Tai nekaunīgajai lielkrievu šovinistei,kura ir jaunāka par dakteri vajag algot tulku,ja grib dzīvot un ārstēties Latvijā.No fašisma viņai vajag ārstēties.

 107. Visu cieņu ārstei Ingai Rezgalei!

 108. Novisas sirds atbalstu dakteri ar mugurkaulu ! Arī vietējo tūrisma firmu grupu vadītājiem , kuri pavada grupu pa Latviju, nebūtu jāmocās runat krieviski piecu krievvalodīgo dēļ !

 109. Ko jūs te ..? Dzīs sabrauks šokolādes zaķīši un visi ārsti kačās savas pravas. Ārstēs bezmaksas un būs priecīgi

 110. Visu cieņu ārstei! Noņemu cepuri Jūsu priekšā!

 111. Komsomoljskaja Pravda–īstā avīze kas var spriest par Latvijā notiekošo

 112. Visu cieņu, daktere Rezgale! Mums tas vēl ir daudz jāmācās, bet šis stāsts iedvesmo!!!

 113. Kāpēc ārsti nevarētu darīt kā notāri? Runā valsts valodā – maksā 38 EUR par pakalpojumu, nerunā valsts valodā (notārs izskaidro tavā dzimtajā valodā, ja viņš to pārzin) – maksā 45 EUR par to pašu. Konfliktus nevajag provocēt, bet izmantot situāciju. Ja pats nesaproti – meklē tulku.

 114. .. urlas… pravas kačā 😀

  Visu cieņu dakterei… Savukārt nemākošajiem slāviem – parādīt kur ir skola!

 115. Dažreiz pretīgi lasīt melus. Biju ilgu laiku paciente vienam ārstam, kura viedoklis te publicēts. Vai nu žurnalisti sarakstīja melus, vai nu arī šīs ārst grib PR sev uztaisīt, taču agrāk tas ārsts runāja tikai krievu valodā un man vajadzēja censties viņu saprast. Taču jā, pēdējās reizes pēc dažiem gadiem tas ārsts sāka runāt valsts valodā. Bet vnk smieklīgi lasīt itkā viņa viedoklis ir tāds, kā ārstam nav jārunā svešvalodā, kaut arī ilgu laiku ārsts ir runājis un lietojis to.
  P.S. Īstenībā apnika jau tie strīdi, apkārt krievvalodigiem, taču vnk gribu piebilsts….. ja kāds no time kurš raksta komentārus atbrauks uz kādu citu valsti (Francija, Beļgija, Vācija) un gadījumā ies pie ārsta vai nokļūs slimnīcā…taču Jūs busiet priecīgi, ja ārsts centīsies ar Jums runāt nevis valsts valodā (kuru Jūs nezinat), bet gan kaut angliski, lai vnk Jūs saprastu. Jā, cita lieta, ja cilvēks te dzīvo ilgi un nezin valsts valodu. Taču, manuprāt, ārsts – ir tāda professija, kur nav jārādā savu nacionālo piederību vai k-ko tam līdzīgu…pie tā ja ārsts tiešām pārzin citas valodas, kāpēc tad nelietot tās?….Manuprāt, ārstam jāpalīdz visiem cilvēkiem….pat ja nu viņš ir mēms (mēmā valodā ir arī lv pielietojums-un diezvai ārsts runāt ar pacientu valsts valodā tikai ar žestiem). Dzīvosim draudzīgi 🙂

  • Lasot Jūsu komentāru, domas, ieteikumus – iedomājos par veterinārārstiem :D, ko viņiem Jūs ieteiktu?
   P.S. Dzīvosim gan draudzīgi 😉

  • Paldies par so komentaru!
   Gribeju piebilst, ka ir tadas situacijas, kur tev ir bail nesaprast to diagnozi un tad tu doma, ka bus vieglak iesakt dialogu tava dzimtaja valoda! Dzimtaja valoda tev liekas, ka tu neparvaldi medicinisko terminologiju, bet ta nav tiesa. Vardu krajums ir nemanami liels un diemzhel otraja dzimtaja valoda (vai valsts valoda) ta tas nav… vispaar – jo vairak valodas cilveks parvalda, jo bagataks vinjs ir. Mans princips- runat ar katru taja valoda, kura prieks vinja ir ertaka, lai spetu saprast to cilveku maksimali labi. Lai visiem veicas. Uzsmaidiet!

  • Bet es pārvaldu angļu, franču, vācu un latviešu valodu.

   Es neprotu krieviski, un nav vēlmes ieguldīt savus līdzekļus lai to apgūtu, un, man dzīvojot Latvijā tas nav nepieciešams.

   Kā te viens jau raksta, ja atbrauks no Ķīnas man jarunā ķīniešu valodā? Nedomāju vis.

 116. Visu cieņu ārstei, applaudēju stāvus!
  Visu cieņu arī Ludmilai un līdzīgi domājošajiem, jo ir jābūt konkrētām “iekšām”, lai labāk noliktu karoti nevis iemācītos valsts valdou! Aaaabprīnojami 😉

  Draugs pirms kāda laika atsūtīja! Gan bědīgi, gan smieklīgi, bet fakts!

  Pasaulē grūtākā valoda ir latviešu. Grūtāka pat par ķīniešu, jo, vai esi redzējis kādu, kurš Ķīnā nodzīvo 50 gadus un neko nesaprot?

  • Lasot Jūsu komentāru, domas, ieteikumus – iedomājos par veterinārārstiem :D, ko viņiem Jūs ieteiktu?
   P.S. Dzīvosim gan draudzīgi 😉

 117. Varbūt pie dažādu kabinetu durvīm piekarinat atgādinajumu ka šeit ir Latvija un valsts valoda ir latviešu.Varētu to pārtulkot arī krieviski.Ārstiem ar politikas skaidrošanu un audzināšanu darba laikā nevajadzētu nodarboties.Veselības aprūpē pastav daudz samilzušakas problēmas.

 118. nez kā ir ar gadījumiem, kad latviešu pacients mēģina runāt latviski ar krievu valodīgi runājošu ārstu… man šķiet ka šī saruna beigtos ļoti ātri un bez ceremonijām – Vi čevo, po čelovečiski ne umejeķe?

  • Не, ну вы то точно не умеете!

   • Grafista kungs, ko Jūs te tik ļoti uzstājaties? Ir pilnīgi vienalga – dzīvojat Jūs šeit 50 gadus vai 5 gadus. Te ir Latvija, un ir jāmāk latviešu valoda. Vai arī pašam jānokārto nepieciešamās lietas, ja reiz ir problēmas ar galvu un valodu nav sanācis iemācīties – kā konkrētajā Ludmilas kundzes gadījumā.
    Pretējā gadījumā mans agrāk rakstītais piemērs tomēr ir ļoti vietā – ja reiz ārstiem ir jārunā tādā valodā, kādā runā pacienti, tad nedrīkst būt diskriminācija nekur – tātad visas pasaules ārstiem jārunā visās valodās…
    Un tā jau ir, ka krievi ir ne tikai Latvijā, viņi salīduši visā pasaulē. Tikai nesaprotu, kāpēc turpina uzskatīt sevi par kaut kādām pārākajām būtnēm? Dzīvo Krievijā – saņemsi palīdzību krieviski, dzīvo Austrijā – vāciski, dzīvo Latvijā – latviski. Un punkts.

    • Точка будет тогда, когда этот «храм здоровья» сожгут до тла, чтоб зараза не распространялась. А докторше вашей надо было не своё национальное эго выпячивать ( как и вам тоже), а просто по человечески отнестись к больному пациенту, ему и так больно. Можно сколь угодно долго орать ах, государственный язык, да как же так, да сколько же можно. Только не забывайте, мы живём в двух общинном государстве, нравиться вам это или нет, но это факт. Эти все наезды могут нам и надоесть… Некого и некому лечть тогда будет…

     • ja tā, ja negrib saprast, tad lai iet pie cita ārsta vai algo tulku!

     • To grafistam!

      Uz austrumiem laisties taisies – laimīgu taciņu!!!

     • Atradis ar ko biedēt! Lai taču brauc uz savu matušku Rosiju un runā kaut franciski!

     • >Anna 29. jūnijs, 2015 17:07
      Специально для вас, найму не только переводчика, но и похоронную команду!

     • >To grafistam! 29. jūnijs, 2015 17:19
      Ну вам в Англии да в Ирии, скатерью дорожка!

     • Žēl, ka neaaprotu, kas tur rakstīts. Nojauta, ka Girss to rakstīja 😀

     • Bet kāpēc krievvalodīgajiem ir pilnīgas tiesības nezināt valsts valodu un pat ja zin, principa pēc nerunāt (kā Jūs, piemēram). Bet kā latvietis nezin krievu valodu vai principa pēc nerunā – tā ir fašists un jāsūdzas visur, kur vien var? Lūdzu, lūdzu izskaidrojiet man šo fenomenu.

     • >Beta 29. jūnijs, 2015 22:52
      Вы заблуждаетесь, нет такого права. Без аплицибы на работу фиг устроишся. И практически все уже знают язык, в той или иной степени. Вот только говорить не хотим (как и писать) из принципа, в знак протеста.

     • izlasi rakstu no saakuma liidz galam, tad sapratiisi, vai pacientei tika sniegta paliidziiba un, iespeejams, ka tad sapratiisi arii to, ka tavaam komentaaru tiraadeem nav pamata.

     • Beta - Grafistam

      Un tad Jūs principa pēc drīkstiet nerunāt latviski, bet latvieši principa pēc nedrīkst nerunāt krieviski, jo tad tas taču ir fašims? Vai tā nav dubulta morāle?

    • Ha ha ha…krievi ir salīdušī? nu nu, cik es varu redzēt tieši mūsu valsts iedzīvotāju aizbrauc no valsts, tieši latvieši bēg prot. Bet sakot par valodu, neesmu naciste…dzimusi Latvijā, dzimtā valoda Latviešu, bet arī krievu valodu pārzinu perfekti. Un nekad dzīvē ja cilvēks ar mani runās krievu valodā, es necentīšos izlikties ka nesaprotu vai negribu saprast. Sakot par ārstes viedokli, ne tik sen saskāros ar situāciju Gaiļezers slimnīcā, mikrofirurgs kurš taisija operāciju manam paziņam, (Cilvēks dzīvo latvijā jau sen, latviešu valodas pakāpe A, bet runā krievu valodā , jo ne visu , it īpaši terminus, nepārvalda latviski) ļoti slikti pārvaldīja krievu valodu, BET no sisa spēka cilvēkam centās paskaidrot ko viņš taisās izdarīt lai viņu glābtu. Situācija tipiska, cilvēks atbrauca uz slimnīcu ar ātrajiem, un ko lai viņš dara…līdzi ņemt tulku?? paldies dievam , ka ir saprotoši ārsti. Valoda ir jāzin, bet kā jebkurā svešvalodā ir vārdi vai termini kurus var nesaprast, vai saprast nepareizi. Un zinot situāciju mūsu valsti, esmu pārliecināta ka 99% no iedzīvotājiem, ārstus ieskaitot, pārzina krievu valodu.

     • zinot situāciju?

      Ne vella tu nezini!”ļoti daudzi trīsdesmitgadīgie un jaunāki cilvēki krievu valodu nezin.Nevajag fantazēt.

  • Tāpēc jau Latvijā visiem ārstiem ir jāzin labā līmenī latviešu valoda, arī krievvalodīgiem. Visi mani kolēģi, kas nav latvieši, ļoti labi runā un saprot latviešu valodu.

 119. Man prieks par dakterītes attieksmi. Rašku bezkaunība ir vienkārši neizmērojama. Ceturtdaļu gadsimta izmanto latviešu toleranci un nevēlēšanos kašķēties un kļūst aizvien nekaunīgāki.

  • Nu par kashkjeeshanos gan laikam nebuus taisniba – neesmu redzeejusi veel nevieu, kas taa kaskjeejaas kaa latvieshi.

 120. pilnīgi pareizi ! Atbildēt

  To jau sen vajadzēja darī ne tikai visiem pakalpojumu sniedzējiem, bet īpaši visiem polītiķiem.

 121. ļoti pareizi rīkojās daktere. Visiem latviešiem tā jādara, tad arī cittautieši, kas Latvijā pastāvīgi dzīvo sāks runāt latviski.

 122. Visu cieņu ārstei. Pareizi, paši vien esam vainīgi.Latvijā ir jārunā latviešu valodā nevis jālauzās svešā mēlē.Ja visās valsts iestādēs,slimnīcās,ģimenes ārstu praksēs,arī ministri un deputāti runātu tikai valsts valodā, tad nebūtu jādzird tādi ”ja ničevo ņepoņimaju”. Būtu spiesti ”poņimatj”.

  • Ja viss notika tā, kā ir šeit aprakstīts, tad pilnīgi noteikti daktere rīkojusies 100% pareizi, jo ja cilvēks par savas valsts naudu grib ārstēties, bet savas valsts valodu netaisās iemācīties un lietot pat tad, ja valsts apmaksā kursus, tad tāds cilvēks ir ar ļoti lielām personības deformācijas pazīmēm. Smieklīgi būtu redzēt, kur vietējais “krievvalodīgais” pieprasītu no arāba Hosama Abu Meri runāt ar viņu krievu valodā, jo nevarot valsts valodu iemācīties… Arābs iemācās 5 valodas, bet izredzētās tautas pārstāvis nevienu svešvalodu nespēj… Kauns!

 123. Protams, 25 gadi ir pietiekami ilgs laiks lai iemācītos valodu kurā runā valstī kurā tu dzīvo. Te atbrauc ķīnietis vai melnais no Āfrikas un 2 gadu laikā iemācās runāt ļoti labā līmenī

  • kāpēc tte vairāki min kaut kādus 25 gadus.Liela daļa kolonistu te dzīvo 70 gadus.Vēl vairāk..Viņi te sāka ierasties jau 1940.gadā.Un neviens viņiem netraucēja tūlīt sākt apgūt valodu.Visās skolās arī tā tika mācīta.

 124. Docs in Lv r like this-do u speak latvian?No?Ok u can die happy.Its awfull and a shame.If u have a polynational state and many people speaks it own language cmon hospitals should have some translators and deal with it as quick as possible but not teaching a pacient what to do and how to speak when it came for help.Thus doc is not a professional at all.In Europe,in Usa shell be fired the same day.U r oaid by all people paying taxes to not depend on what language they speak.So Russians in Lv must stop paying taxes like this if they cant get any help as they want.U just must learn-its not your money-its pacients money.

  • Вот действительно, какая простая мысль. А почему бы этому «доктору» самой не содержать переводчика – медсестру? Ну или самой поликлиннике содержать нескольких таких медсестёр?

   • krievnacistam grafiķim Atbildēt

    Es nesaprotu ko tu tur raksti, Vaņka.

    • От нациста слышу, Янка!

    • Grafists grib,lai visi ārsti un ne tikai ārsti algo tulkus,kuri viņiem tulkotu no krievu valodas latviski.Vispār mums visiem grafistaprāt ,izejot no mājas,jāņem līdz tulks,kurš mums visur būtu blakus un tulkotu latviski krievu tekstus.

     • Вот только не надо прикидываться дурачком и утрировать! Я ещё предлагал им шмайсеры выдать, для искоренения проблемы, так сказать.

   • Tulks vajadzīgs tūristam vai uz laiku iebraukušajam, ja pats ar tādu nav apgādājies. Vai sūdzētāja pati gatava kā nodokļu maksātāja segt šādus pakalpojumus, ja dakterim nāksies sniegt palīdzību ar tulka starpniecību ķīnietim, arābam, japānim utt.
    Varbūt, pēc viņas loģikas, ikvienam mediķim turpmāk līdztekus profesijai, lai nebūtu citu mazākumtautību diskriminācijas, pieprasīt ne tikai krievu, bet arī lietuviešu, igauņu, poļu, ukraiņu u.c. valodu apguvi? Tikai tādā gadījumā tas notiktu uz sūdzētājas, kā nodokļu maksātājas rēķina, nevis izmantojot medicīnas iestāžu budžeta naudu.

    • Nesaprotu,kāpēc tāda jezga?Ja ārsts nesaprot,lai medmāsa tulko arGoogle tulkotāju.Dators taču ir katrā kabinetā.Citādi būs kā man,no krievu valodas iztulko.Vaša ruka sporčena-latviski ārsts pasaka,jūsu roka ir sapujusi.Tieci nu gudrs.

   • Ko Tu bāzies ar to okupantu valodu? Aicinu visus šo Vaņku ignorēt!

    • Правильно, правильно. А ещё лучше и вовсе растрелять, и нет проблемы…

  • That was not EMERGENCY case and not an emergency. Period. She is a specialist. And the specialist is not required to get a translator.

   • А что, у специалиста нет медсестры? Не может быть такого. Медицинскую терминологию и на родном то языке с трудом понять можно, а на чужом вообще мрак…

  • It is not that easy. Most of the young Latvian people (25 or less) don’t know Russian that well. Who should learn the language – the doc or the patient? If a patient goes to a state hospital to seek professional advice, they should be ready to speak in the official language of the state.

  • Man patīk kā krievs centies angliski uzrakstīt 😀

  • US is full of Spanish speakers Atbildēt

   However Spanish has no official status at all, and no one is compelled to speak that language.

  • oh you .. that earthworm
   ak tu stulbais ..
   ..
   all due respect to the doctor
   visu cieņu dakterītei

  • kapec jaizliekas par angliski runajoso ja anglu valodas limenis un runas maniere specigi atskiras no patiesa angliski runaosaa?sanak ,ka kads anglis netisam izlasijis so rakstu un sadusmojies par netaisniibu,ka lv netiek cilveki apkalpoti krieviski ??? idiotisms

  • Quite poor English. Makes me wonder that you are a native russion speaking person.

 125. Visu cieņu dakterei
  un mums visiem būtu jāņem piemērs no viņas

 126. Lv became a real fashistic country.Docs like this should work in the oncentration camps not in a hospital.God I’ll never leave myself in Lv docs hands like this.But ok they love to suck Usa so probably theyll be honored to speak English 😀

  • HeWhoShouldNotBeNamed Atbildēt

   And when you read the sheeple comments which say – right on, i respect the doctor, everyone should learn from her!!, makes me sad and wanna cry.. is this the best wecould be?
   a very bright future indeed we are heading for as a species!

  • Are You think Doctor must know all possible languages???
   We have State language other is up to person which foreign language learn
   If You can`t speak state language, You must make choice – come with interpreter or find doctor, who know language You use.
   Are You think that if You to go to maybe German and all doctors will talk with You in Russian????

   • Cmon u can call a translator or run to look for another doc that speaks Russian or whatever.This comment r rediculous. Ok u dont speak my language and I wont save your life.Next.

    • What you are talking! Safe the life? What life the endocrinologist saves in a regular visit? We are not talking about a BLEEDING, WOUNDED person who needs an emergency help!!!!

    • Миера несеея Atbildēt

     Žēl ka nav kā Amerikā ieročus var visi un visur….

 127. Ну ты и сука, фашизмом воняет

 128. Sen jau izrādījies ka daudziem krievvalodīgajiem ir ļoti grūtas galvas.Ko var darīt ja prātiņš par īsu.

 129. Es ļoti noteikti atbalstu ārstu viņas lēmumā. Stādieties priekšā situāciju, ka ļooooti liela daļa topošo ārstu vispār nezina un nekad īsti nezinās krievu valodu? Jo skolās tā jau sen nav obligāta! Un ko tad? Piespiedīs mācīties? Ārsti burvīgi mācēs (un māk) runāt savas valsts valodā un visticamāk angļu vai vācu valodā. Tad nu lūdzu, cienītie nelatviski runājošie, – pieņemiet šo faktu – ir ārsti, kuri pat gribēdami NEZINĀS krievu valodu, jo nekad to nav mācījušies! Man esot citā valstī es ar ārkārtīgu pieklājību attiecos pret tās valsts valodu un, ja nemāku runāt kādas valsts valodā – daru sarunu biedram (angļu valodā) zināmu, ka diemžēl protu tikai konkrētas valodas, jo esmu latviete. Un nekādā gadījumā neuzstāju, ka visiem ar mani savā valstī ir jārunā latviešu valodā. Tak saprotiet – te nav Krievija, kurā valsts valoda ir krievu, te ir cita valsts un cita valsts valoda.

 130. valsts valoda jazina neproti nac ar tulku ka tas ir citas valstis

 131. Es noņemu cepuri dakteres Rezgales priekšā! Esmu aizkustināts.

  • Tikai un vienīgi atbalstu Rezgales kundzi un lai dzīvē veicas.
   Tiem kas nepiekritīs, lai aizdomājas, cik ļoti krievvalodīgie neciena neko un nevienu sev apkārt.

 132. Alternatīvs viedoklis Atbildēt

  Es neatbalstu dakteres Rezgales rīcību. Ārstniecības iestāde nav tā vieta, kur audzināt apmeklētājus valodas jautājumos. Rezgales kundze varētu realizēt savu patriotismu citā formā.
  Nekādā gadījumā neaizstāvu Ludmilu arī. Lai saprast konflikta būtību bija jādzirda kādā tonī un ar kādiem vārdiem tas viss bija pateikts no abām pusēm.
  Es par to, lai risinātu arī šo problēmu civilizēti. Un nesakiet, ka vienīgais risinājums – valsts valodas zināšanas. Ar globalizācijas procesiem un vienotu Eiropu komunikāciju problēma kļūs tikai aktuālāk. Es piedāvātu lai katrs ārsts deklarē kādās valodās ir gatavs apkalpot pacientus un lai šī informācija būtu zināma visiem iepriekš. Tad nebūtu šādu situāciju, kad slikta garastāvokļa dēļ pacients saņem pārsteigumu.
  Kas par mani – es neietu ārstēties pie dakteres Rezgales. Man rodas zināmas šaubas par to, cik apzinīgi viņa pilda savu profesionālo pienākumu. Vārdus “Ludmilai izdarīju visu, kas bija jāizdara…” nevar pārbaudīt, tāpēc tiem nav vērtības. Baidos, ka citreiz aiz dusmām viņa varētu nejauši nokļūdīties ārstēšanā.

  • dakteriem kaut kas būtu jādeklarē? Pacientiem ir jārēķinās, ka ārsti runā valsts valodā. Pārējais jau būtu bonuss. Tātad – lai paši pacienti gatavojas pirms ārsta apmeklējuma nodrošināt sev saziņas iespējas. Bet vispār jau Ludmilai būtu jāsāk ar kādu “galvas ārstu”, jo psihiski vesels cilvēks nevar nezināt valsts valodu, ja dzīvo konkrētajā valstī. Tas vienkārši nav iespējams. Esmu dzīvojusi latviskā vidē, krievu valodu neesmu mācījusies, un tomēr to saprotu un spēju arī komunicēt vajadzības robežās. Tā ka – krievu tumsoņām jāsāk domāt, kur kaut kas smadzenēs ir aizgājis greizi un kā to labot.

   • Brīdī, kad Šaurpierim ir jāizvēlas mirt vai runāt krieviski, angliski, turciski utt., dakterim nav tiesību prasīt valsts valodas apliecību.

  • Arī katrs ārsts var veicinat valsts valodas likuma ievērošanu.
   visās kafejnīcas, veikalos, tirgū ar klientiem vajag runat latviski-valsts valodā !!!
   Ne visas krievenes ir iecirtīgas un splīnīgas, neaptēstas, bet ir tādas, kuras spītīgi
   runā tikai krieviski un latviete- pārdeveja pazemīgi atbild krieviski. Riebj. klausīties.

  • Ljoti pareizi – tas, kaadaa valodaa aarsts runaa ir jaabuut jau pierakstiitam, kad cilveeks grib iet pie aarsta, tad apskataas, kuraas valodaas aarsts runaa. Taa tas ir normaalaa pasaulee, kur ir daudz valodu vienaa valstii.

 133. Ишь ты, как все встрепенулись, все кричат браво… Да только рано. Данному «доктору» хорошо было бы ******. Тем, кто плюёт на клятву Гипократа, советую вспомнить, что нас в стране почти половина, и что это мы (тоже) наполняем своими налогами тот бюджет, из которого вам зарплату платят. Так уважайте своего работодателя хотя бы!
  Короче. Выдать каждому доку по шмайсеру и решить проблему окончательно. Не говоришь на государственном – очередь в живот и в морг. И больных сразу станет меньше, и знание языка резко увеличится.

  • 1) Nav skaidrs, kāpēc latviski rakstošā portālā cilvēkiem jālasa kaut kādā svešvalodā veikts savārstījums…
   2) Vai pareizi saprotu – ja kāds latvietis pārceļas uz dzīvi Krievijā un maksā tur nodokļus, krievu ārsti runās ar viņu skaidrā latviešu valodā?

   Krievi atkal parāda, ka ir nožēlojama tauta, jo, pirmkārt, galvas tik grūtas, ka valodu nejēdz iemācīties, otrkārt, demagoģija ir vienīgais, kas viņiem labi padodas. Vismaz lielākajam vairumam.

   • Мадам, что же тут непонятного? Ну не нравится вам, не читайте, всё очень просто. Ваш пример с переселением неудачен. Ваш переселенец будет там один на 140 с лишним миллионов, а здесь мы жили всегда. Большая разница правда. Мадам, вы ещё раз доказали свою провинциальность и мелочность.

    • pats kaut kad rakstīji,ka ar visu savu varzu esi ieradies no Ļeņingradas apkaimes,tā kā nekādi vis “žiļi vsegda “nesanāk.Parasti iekarotāju pēcteči esat.

     • Сам ты «не мульди»! А остальные что, тоже только после войны появились? А Кокнесе правил русский князь, а Двинскую крепость кто заложил? Наверное ты, да?

     • 1275.g.. kad Livonijas ordeņa mestrs Ernests fon Ratsenbergs, lai nostiprinātu iekarotās latgaļu zemes un kontrolētu tirdzniecības ceļus pa Daugavu, Naujenes pilskalnā uzcēla Dinaburgas pili, tiek uzskatīts par Daugavpils dibināšanas gadu.

     • un no tā viena kņaza pēkšņi Latvijā uzradās miljons “russkojazičnuju”?Un viena no viņa pēctecēm laikam ir tā Ludmila,kura ne tikai 70 gadu laikā,bet pat gadu simtos nav iemācījusies saprast tās valsts valodu,kurā viņas iespējamais sencis-kņazs uzcēlis to cietoksni.

     • zin ko,grafist!

      Varu atklāt tev “noslēpumu”.Tie krievi un viņu pēcteči,kuri Latvijā dzīvoja pirms kara,visi runā latviski un daudziem no viņiem ir kauns par tādiem tumsoņiem “grafistiem”.

     • >visiem
      Всё-таки вы упоротые придурки. Жаль что сейчас магистров ордена нет, он бы вам быстро всё бы объяснил. Когда вас стали в Ригу то пускать, не помните?….

  • A Vi s nachalo sami prochitaete kljatvu a potom sporte! Interesno – a shto ja tozhe smogu v Moskve potrebuvatj v polikljinike gavaritj somnoj na latishskom???!!!!!! Ochumelji prosto…..

   • Lūdzu, rakstiet latviski, es to sapratu! А вы попробуйте, а потом поговорим. Может быть они вам переводчика из посольства достанут. А вдруг!

   • Iveta Jūsu aprobežotība ir tiešām fenomenāla..

  • “Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu Latvijā ievest kopumā 1 046 000 kontrabandas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas un Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām”
   zinām šos nodokļu maksātājus!

 134. … Sen gaidits Rezgales dots piemers . . katram latvietim … ieskaitot VP , kurs nesaprotama karta turpinas nomenaklaturas iesakto parazu … kur vajadziba ir runat krieviski ….???!!!

  … Ne, tas butu parkapums Satversmes Visparejo noteikumu 4. klauzulai: ‘ Valsts valoda Latvijas Republika ir latviesu valoda …

  … Pec protokola un tradicijas , VP jalieto valsts valoda visas ar amatu saistitas lietas, vai kas notiek formala vide … !!!

 135. Ir pagajusi 25 gadi un valodu nezin… Piekritu,kas izsaka cienu arstei!

 136. Pareizi ir, ka ārste nolika pie vietas pacienti.
  Tiešām pretīgi, ka Latvijā dzīvo tik nekaunīgi un truli cilvēki kā tādi krievi, kas nemāk un negrib runāt valsts valodā kurā dzīvo. Es no 4 gadu vecuma zinu krievvalodu, kaut arī neesmu īpaši centies to apgūt. Cik stulbam ir jābūt, lai 25 gadu laikā neiemācītos valodu valstī, kurā dzīvo… Cik stulbam ir jābūt, lai negribētu iemācīties valodu valstī, kurā pašam būtu daudz vieglāk dzīvot un saprast par ko cilvēki runā, kas rakstīts un vai Tev saka Laipni lūgti vai ej *irst!
  Man ir draugi krievi un visi viņi saprot arī latviesu valodu, tas ir pašsaprotami, jo viņi te dzīvo.

 137. krievijā nemaz nemēgini runāt citā valodā,Latvijā es runāju tikai valodā-visi mani saprot.

 138. jā, pie ļudmilām……………….

 139. ................... Atbildēt

  gaidi, ka tās ies pie savām krievenēm, gribas labāko

 140. Cepuri nost šaj ārstei!!!

 141. dakteriem ik dienu iznaak saskarties ar ciniskiem citaadi runaajoshiem cilveekiem. Un ne tikai dakteriem. Peedeejais 3. marshruta autobusa piedzivojums. Ciniskaak, vairs nevar uzvesties!

 142. Paldies cienījamai dakterei Rezgalei!Nekur pasaulē,arī Krievijā,ārstiem nav jāparvalda visas valodas.Ārsts nav valodnieks.Ārstam jāpārvalda medicīna,nevis valodas.Pacientam ,kurš principa pēc neapgūst valsts valodu,jeb nav spējīgs to apgūt,jāizmanto tulka pakalpojumi.Tā tas ir visur civilizētā pasaulē.Un būs.

 143. Viens gudrs dakteris.Man,kā pacientam ir problēmas ar daktera apmeklējumiem,jo uz jautājumu-кто последний?-es neatbildu un tad sākas…….Un tā katru reizi.

 144. Būtu jauki ja jaunais prezidents ar valsts pilsoņiem runātu tikai valsts valodā un rādītu priekšzīmi.Pagaidam gan zinams ka viņš to nedaris un iestājas par okupētājvalsts valodas brīvu lietošanu.arī augstu valsts ieredņu aprindās.

  • Vējonis nav un nebūs Valsts prezidents šī vārda pilnā nozīmē. Ieliktiņi un kājsslauķi nekad augstāk par minētajām pozīcijām nepaceļas. Ja vējonis atļaujas ar krievu žurnālistiem vāvuļot viņu valodā, piedevām ar manām grūtībām, tad viņš būs kāds no minētajiem variantiem.

 145. Tādus cilvēkus vairāk!
  Cieni sevi, runā latviski!

 146. Buutu intertesanti dzirdeet par sho notikumu, piemeram, Urbanovicha viedokli?

 147. Visu cieņu dakterei!!!
  Šī paciente vienkārši ņirgājās par dakteri. Un mēs, kas mēģinam būt iecietīgi, lai tikai mīļā miera labat neceltos konflikts un runājam krievu valodā, veicinam šo situāciju veidošanos. Mēs kautrējamies, bet šie cilvēki(protams ne visi krievvalodīgie) izmantojot situāciju mūs nospiež. Visu cieņu dakterei! Izturību! Mums visiem pārējiem jāmācās no šīm situācijām turēt galvu lepni gaisā. Nez kāpēc aizbraucot uz Angliju vai Īriju- kur lielākoties aizceļo, Latvijas pilsonību ieguvušie krievi, tur mēģina meklēt tulkus un burznīties angļu valodā.

 148. Andris Balcers.
  Normālā valstī normāla ārstu rīcība. Diemžēl, Latvijas situācija liek izteikt atzinību un cieņu Pulss5 abu ārstu darbībai.

 149. Visu cieņu ārstei-pilsonei! Kauns NA un Valdībai, ka ir pilsoņi, kas neprot Valsts valodu, ka bērnudārzos un skolās apmācības par Valsts naudu nav tikai Valsts valodā!

 150. Latviešiem nerunāt ar krieviem Latvijā krieviski ir fašisma,nacionālisma,kundziskuma izpausme,pret to noteikti iestāsies eiroparlamentāriete ždanoka ar saviem domu biedriem no,, progresīvām,, Eiropas valstīm un viņai piebalsos visādi graudiņi,elksniņi ,zariņi te pat uz vietas. Arī mazais vova arī var sadusmoties un pieņemt nopietnākus mērus pret Latviju,tik nopietnus ka maz neliksies.

 151. Visu cieņu ārstei.

 152. Paldies dakterei, ceru ka arī pārējie ārsti sekos šai apsveicamajai priekšzīmei. Starp citu, krieviem ir visas iespējas doties uz turieni kur visi runā krieviski.

 153. Visu cieņu ārstei! Un šādai nostājai vajadzētu būt arī citiem speciālistiem visās jomās – ja nezini valsts valodu ,algo tulku. Varbūt tas būtu stimuls mācīties valsts valodu un lietot to.

 154. Par dakteri, lai veselība

 155. Ārste vienkārši nemīl savu darbu. Jebkurš profesionāls savā nozarē ar prieku pilda pienākumus, nedomājot par to kādā valodā viņs to dara. Es piedāvātu visiem ārsteties pie cita speciālista, jo ārstam jādoma pirmkārt par ārstēšanas rezultātu un pacientu, nevis par processu vai valodu kura tas notiek.

  • F** doc, !!!! Her duty is to help people but not show her ignorance. Here she would be fined, and left without diploma!!!!!!

   • Iirijaa un Ziemeljiirijaa,ja nesaprot angliski,tad var luugt TULKA paliidziibu,un pilniibaa atbalstu aarsti,jaakomunicee valsts valodaa,kuraa valstii cilveeks dziivo.Nav ko kaskji mekleet!

   • And did you use google translate to read all this article?
    Nesmīdini mani. Vācijā ar turkiem vai krieviem runā vācu valodā, un, ja es gadījumā zinu krievu valodu un pacients runā krieviski un ļoooooti slikti vāciski, tad tā ir tikai man labā griba ar viņu runāt krieviski – tas nav mans pienākums!!! Un Vācijā ir daudz turku, un arī viņi maksā nodokļus, bet kaut kā vācu ārstiem nav jāzin viņu valoda..
    Ja cilvēks, kurš patiešām neko nesaprot latviešu valodā normāli paskaidro un palūdz, lai viņam pastāsta krieviski, tad to arī izdara (ja ārsts šo valodu zin), bet ja paziņo ar pārākuma toni: “Ņet toļko pa russki,”Nu tad zini, patiešām piegriežas. Visvairāk jau tā attieksme, ka latvietim ar krievu vienmēr un visur ir pienākums runāt krieviski un tiklīdz latvietis to nedara tā ir fašists utt. Vienkārši ļoti labi jūt cik ļoti Jūs necienat latviešus un latviešu valodu. Un pasaki pats, ja Tev kāds kaut ko pavēl un neciena Tevi, cik ļoti Tu izrādīsi savu labo gribu un darīsi, ko tādu, kas Tev obligāti nav jādara?

   • You are trying to say that in Ireland doctors are speaking Latvian if patient does not know English? It’s just not true. Either you know English or you have someone who will translate it for you. Here the situation is identical – if someone does not speak Latvian, he must find a translator or seek for a doc that knows and is willing to speak Russian.

  • ..ja nezieniet dakteri,tad nerakstiet!! Esmu dakteres Ingas Rezgales pacente un varu tikai teikt paldies par visu!! Daktere savu darbu mīl un ir pareizā darbā!! Minētā Ludmilla ”Kalniņa” ,gan nemīl un neciena valsti kurā dzīvo!!

  • 1)Kāpēc visiem?
   2) Daktere pati ieteica viņai iet pie cita ārsta vai ņemt tulku

 156. … BRAVO…vēl tikai kādus 1,5 miljonu latviešu ar tādu nostāju un varētu mēģināt šo valsti savest kartība!!!

  • Gribētu dzirdēt,kam un par ko sūdzētos ši sieviete,ja būtu Lielbritānijā,Vācijā vai vēl kautkur.Nav pienākums ārstam apgūt pasaules valodas,tikai tāpēc,ka kāds negrib mācīties valodu,kuras teritorijā dzīvo.Un,tiešām,ir alternatīva-tulks,vismaz Lielbritānijā tā ir,ja neesi pārliecināts par korektu komunikāciju,var palūgt tulku.Tas neapsēžas blakus kabinetā,bet pa telefonu tulko abām pusēm.

  • What language are you going to talk to refugees who are soon coming to your country? Nobidy will speak your local language. YOU HAVE TO TALK ENGLISH!!!!!

   • Its no local language. its is latvian language in Latvia

   • I’m not very eager to talk to refugees and I hope they change their mind and will not come to our country. on my mind it is enough with soviet refugees, who has been coming to Latvia since the middle of the previous century and now are claiming warranties for their language from Sevas†opipol to Baltic states! if Nobody will not speak our language, Nobody will not be able to communicate.

   • Tu, muļķi, iemācies vispirms angliski pareizi runāt un tad tēlo te pasaules pilsoni. Sēņu lasītājs tāds.

 157. ta nav vairs ārste

 158. Visu cieņa ārstei. Tāpēc daudzi latvieši ir spiesti aizbraukt ,ka jo sevišķi Rīgā ,valda krievu valoda.Pacientam nav tiesību prasīt ,lai runā svešā valodā. Krievijā NEVIENS ar tevi nerunās ne latviski,ne tatāriski,ne citā.

 159. Ļoti labi izklāstīts dakteres viedoklis. Visu cieņu, savas zemes patriote, gudra un godīga

 160. ārpus Rīgas, novadā ar diezgan latvisku vidi. Mums kaimiņos ir tikai viena krievu ģimene, kas LV dzīvo jau ļoti sen, taču visas apkārtējās kaimiņienes – latvietes, kaut gan sevi pozicionē kā īstas patriotes – pie sētas satiekoties ar krieviski runājošo kaimiņieni, pāriet uz krievu valodu. Kāpēc? Tā laikam ir mūsu tautas īpatnība – ar muti Rīgā, ar darbiem – aizkrāsnē …

 161. Visu cieņu ārstei, tā rīkoties vajadzētu visiem.

 162. diagnosticēju pēc foto Atbildēt

  Ja dažs pie pakša joprojām saskata plandam Krievijas Impērijas karogu, tā, visticamāk, būs kāda acu vai galvas kaite …

 163. Tiešam, kāpēc Latvijas ķinieši neprasa sarunu ķīniski, bet šeit dzimuši krievi pieprasa – tas okupantu gars ir iekšā…un suņu valodā – latviešu nerunās. pat prezidenti, premjeri Latvijā stostās krieviski un tā atzīst savus saimniekus ( kā suņi, savējos). Skumīgi un varbūt jaunais prezidents to astes luncināšanu izbeigs ?

  • Piektdienas Druvā slavēts kāds ķīnieyis, kuŗš atvēris ķīniešu restorānu un uzlielīts ka apguvis krievu valodu. Cepuri nost žurnālista Gabrāna priekšā. Ta lūk tie trešo valstu pilsoņi šeit ieperinās, pateicoties mūsu pašcieņas trūkumam.

  • Jau ir apliecinājis,ka runās ar krievvalodīgajiem krieviski.

 164. paareizi, visu cieņu ārstei, tā rīkoties vajadzētu visās iestādēs

 165. Tik pat daudz-ap 40% Maskavas iedzīvotāju dzimtā valoda ir uzbeku valoda! Bet kā ar uzbeku skolām?

 166. Sava dzimtā valoda taču ir arī Latvijā dzīvojošiem azerbaidžāņiem,tatāriem,moldāviem,armēņiem,uzbekiem utt.Tagad viņiem pievienojušies ir arī ķīnieši! Bet viņi taču ultimatīvi nepieprasa,lai Latvijā ar viņiem sarunātos viņu dzimtajā valodā!!

 167. Tas būtu tikai apsveicami Atbildēt

  Vai tad ar vairāk nekā septiņdesmit gadiem dažiem vēl nepietika latviešu valodas apguvei vismaz sarunu līmenī?

 168. Visu cieņu ārstei, vairāk tādus!

 169. Tavs komentārs tiek izvērtēts.
  “Sadarbojoties vairākām Latvijas klīnikām un tūrisma aģentūrām, izveidota veselības un medicīnas tūrisma platforma un interneta portāls “healthcaretravel.lv”, kas potenciālajiem ārvalstu klientiem sniedz ieskatu par medicīniskajiem pakalpojumiem, kurus iespējams saņemt Latvijā.”
  – Kamēr vieni uzskata, ka “Medicīnas tūrisms – iespēja valsts izaugsmei” (Renārs Putniņš, 26.06.2015)
  – tikmēr citi dara gluži pretēji. Prātiņ, nāc pie auseklīšiem!

  • Te nav runa par medicīnas tūrismu,bet par cilvēku,kurš visu mūžu dzīvo Latvijā,bet latviski nav vīžojis iemācīties vai arī nerunā principā(kas gadās bieži)Protams,ka ārzemnieki,kas te iebrauc ārstēties ir jāapkalpo attiecīgajā svešvalodā,kas arī tiek darīts.Visu cieņu dakterei un mums visiem tā vajadzētu darīt,tad viņi būtu spiesti valodu mācīties.

 170. Visu cieņu ārstei ar mugurkaulu.
  Diemžēl tā ir taisnība, ka tikai latvieši paši vainīgi, ka krievi nerunā latviski. Skumji, ka viscentīgāk krieviski vervelē latviešu valodas skolotājas.

Draugiem Facebook Twitter Google+