Dabā
Kokteilis

ASV medijs: 18 iemesli, kāpēc Latvija ir labāk glabātais Eiropas noslēpums9


Gūtmaņa ala Siguldā.
Gūtmaņa ala Siguldā.
Foto: LETA

Populārais ASV medijs “The Huffington Post” ir apkopojis 18 iemeslus, kāpēc Latvija ir vislabāk glabātais noslēpums Eiropā.

ASV medijs vēsta, ka agrāk Latvijas tēlu veidoja galvenokārt tās sarežģītā vēsture padomju savienības gados. Latvija atguva savu neatkarību pēc padomju savienības sabrukuma deviņdesmito gadu sākumā. Kopš tā laika valsts ir centusies radīt savu tēlu, kas tai arī ir izdevies.

“The Huffington Post” raksta, ka lasītāji, iespējams, nekad nav apsvēruši iespēju apmeklēt Latviju kā tūrisma galamērķi. “Bet pēc iepazīšanās ar šiem 18 iemesliem, domājams, jūs būsiet pārliecināts [apmeklēt Latviju],” raksta ASV medijs.

Medijs norāda, ka Latviju pirmām kārtām ir vērts apmeklēt tās satriecošās galvaspilsētas dēļ. Rīga ir šā gada Eiropas kultūras galvaspilsēta, turklāt tā ir pazīstama ar saviem ir arhitektūras pieminekļiem un daudzajiem muzeju. Vecrīga ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

“The Huffington Post” atzīmē arī, ka aptuveni pusē Latvijas teritorijas daba ir neskarta, kas īpaši var interesēt ekotūristus. Latvija vilina ar savām pludmalēm, parkiem un mežiem. Valstī ir četri nacionālie parki, no kuriem visvairāk apmeklētākais ir Gaujas nacionālais parks.

Vēl ASV medija sajūsmu izpelnījusies Sigulda, kas ir bagāta gan ar dabas, gan vēstures objektiem. Viens no tiem ir Siguldas pilsdrupas. Savukārt Jūrmala izcelta saistībā ar tās krāšņo pludmali, arī priežu mežiem. Nav izpalikusi arī Ventas rumba – Eiropas platākais ūdenskritums, kas izskatoties pēc “kaut kā maģiska”.

Savukārt 1780. gadā uzceltā Aglonas bazilika ASV medija skatījumā ir “pilnīgi satriecoša” un unikāls mākslas darbs. Vēl atzīmēts Kolkas rags, kur “satiekas” divas jūras, un kur pavasarī var manīt migrējošos putnus, bet siltākā laikā ieteicama peldēt mīļotājiem un sērfotājiem.

Seko Turaidas muzejrezervāts, Rundāles pils, Gūtmaņa ala, Cēsu vecpilsēta, Liepāja, kur līdz ar jūrmalu var doties arī uz šaušalīgo Karaostas cietumu. Tāpat izcelts Rāznas nacionālais parks, kas izveidots, lai aizsargātu skaisto Rāznas ezeru. Saskaņu ar dabu ASV medijs iesaka meklēt arī Jūrkalnes stāvkrastā, kur arī var aplūkot Latvijas zilās šķirnes govis.

Savukārt Irbenes radiolokators ir Aukstā kara liecinieks, kas ir “patiesi foršs”, raksta ASV medijs, norādot, padomju savienības laikā lokators izmantots rietumu ienaidnieku izspiegošanai, bet tagad to izmanto zinātniskiem mērķiem.

Latvijas Dziesmu un deju svētkus ASV medijs apzīmē ar vārdu “episki”. Kopš 1873. gada notiekošie un aptuveni nedēļu ilgie svētki notiek ik pēc pieciem gadiem, kad no visas Latvijas sabrauc tūkstošiem dziedātāju un dejotāju. Tie ir galvenie Latvijas kultūras un gara svētki, kurus atkal varēs baudīt pēc nepilniem pieciem gadiem.

Saistītie raksti

ASV medijs apraksta noslēgumā rezumē, ka Latvijā ir viss – neskarta daba, dzīvīgas pilsētas, bagātīga kultūra. “Ikviens Latvijā var atrast kaut ko sev. Sākot no Rīgas restorāniem līdz daudzajām piejūras pilsētām, kas aicina tās izpētīt, tu gribēsi apmeklēt Latviju iespējami drīz”.

LA.lv