Latvijā
Rīga

Brīvdabas muzeja populārais gadatirgus jau nedēļas nogalē: uzzini par biļetēm un satiksmi2

Publicitātes foto

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā nedēļas nogalē notiks 48. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus.

Gadatirgus noritēs 2. jūnijā no 9 līdz 18 un 3. jūnijā no 9 līdz 17. Šogad gadatirgus ir veltīts ne tikai Latvijas valsts simtgades svinībām, bet būs arī viens no Eiropas kultūras mantojuma gada pasākumiem Latvijā.

Gadatirgus šogad pulcēs vairāk nekā 520 labākos Latvijas amatniekus, no kuriem 48 Gadatirgū piedalās pirmo reizi, 170 pārtikas tirgotājus un ēdinātājus, tā Kultūras programmu veidos 21 dažādu deju un muzikālo kolektīvu uzstāšanās un kopējais tirdzniecības metru skaits jau sasniegs 2240 m.

Kopš 1971. gada muzejs katru gadu rīko amatnieku darinājumu gadatirgu, kas tradicionāli notiek jūnija pirmajā nedēļas nogalē. Četrdesmit astoņu gadu pastāvēšanas laikā gadatirgus ir kļuvis par valsts nozīmes notikumu.

Arī šogad Gadatirgū būs plaši pārstāvēti Tūrisma informācijas centri no visas Latvijas, kas apmeklētājiem piedāvās iespēju gan iepirkties, gan gūt ierosmi aizraujošiem vasaras ceļojumiem pa visu Latviju.

Sestdien, 2. jūnijā no plkst. 11 uz Rietumu skatuves uzstāsies Berģu bērnu deju kolektīvs “Pasaciņa” un VPTDK  “Rība”, ansamblis “Dancītis” un LU jauniešu un vidējās paaudzes deju ansamblis “Dancītis”, 1.-2. un 3.-4. klašu deju kolektīvs “Atspolīte”, VPDK “Cīpars”, VPDK “SIDRABI”, Tautas mākslas centra “Ritums” bērnu deju kolektīvs “Kamolītis”, ansamblis “Olūteņš”, VPDK ‘”Druva’”, f/k “Lāns” un “Vērmele”.

Svētdien, 3. jūnijā no plkst. 10.30 Gadatirgus viesus uz Rietumu skatuves sagaidīs TDK “Tūdaliņš” un “Kadiķītis”, VPDK “Grieži”, TDK “Kurzemīte”, Studija “Tev un Man”, Brīvās gribas ansamblis “Stiprās sievas” , Etnoprieka grupa “Ogas” un Rīgas daņču klubs.

Galerijas nosaukums

NODERĪGA INFORMĀCIJA

Gadatirgus biļetes ir iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā muzeja kasē un “Biļešu paradīzes” biļešu tirdzniecības vietās un interneta vietnē.

“Rīgas satiksme” ir nodrošinājusi papildus reisus.

Riteņbraucējiem pieejams veloceliņš “Centrs – Berģi”, pie Rietumu vārtiem tiks nodrošinātas bezmaksas drošās un apsargātās velo novietnes, kuras darbosies abas pasākuma dienas no 9.00-17.30.

Automašīnas būs iespējams novieto bez maksas Brīvības gatves abās pusēs posmā no Juglas ezera līdz Berģiem. Muzeja stāvvietas ir bez maksas.

Ieeja Gadatirgū noritēs no Galvenās ieejas (Brīvdabas ielā 21), Rietumu vārtiem, Vējdzirnavu ielas un Berģu ielas Saimniecības vārtiem. Muzejs apmeklētājiem gadatirgus laikā būs atvērts no plkst. 9 līdz plkst.20.

Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas. Ieejas maksa skolēniem 1,40 eiro, pilna laika studentiem 2 eiro, pensionāriem 2,50 eiro, pieaugušajiem 4 eiro. Ģimenes biļete (1 līdz 2 pieaugušie + 1 līdz 4 bērni līdz 18 gadu vecumam) 8,50 eiro.

Mājdzīvniekus muzejs lūdz atstāt mājās.

LA.lv