Latvijā
Kriminālziņas

Drāma sabiedriskajā transportā: policija pateicas līdzcilvēkiem 4

Uzņēmuma “Rīgas mikroautobusu satiksme” autobusa salons. Foto – LETA

Pateicoties drosmīgiem iedzīvotājiem, autobusā Sarkandaugavā aizturēts agresīvs narkomāns, kurš ar nazi draudēja jaunam puisim, kad viņš viņam aizrādīja par uzvedību.

Rīgas pašvaldības policija vēsta, ka 18. augustā ap pulksten 12 48. maršruta autobusā, kas tobrīd brauca virzienā uz Sarkandaugavu, jauns vīrietis uzvedās neadekvāti – ļoti skaļi runāja pa telefonu, rupji lamājoties, turklāt izskatījās lietojis narkotikas vai citas apreibinošās vielas.

18 gadus vecs jaunietis, kurš arī brauca šajā autobusā, palūdza vīrieti uzvesties klusāk. Šāds aizrādījums vīrieti sadusmoja vēl vairāk. Viņš piecēlās kājās, no somas izvilka nazi un devās jaunieša virzienā. Agresīvais vīrietis puisi satvēra aiz rokas un viņam pie kakla pielika nazi, draudot nodarīt miesas bojājumus.

Par laimi, tobrīd autobusā atradās vairāki drosmīgi pasažieri, kuri agresīvo vīrieti sagūstīja, neļaujot viņam nodarīt miesas bojājumus jaunietim. Pasažieri notverto narkomānu izsēdināja sabiedriskā transporta pieturā Sarkandaugavā, kas atrodas blakus Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirknim. Tobrīd par notikušo tika informēti policisti un vīrietis nogādāts likumsargu rokās.

Aizturētais 1988. gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš sodīts par narkotiku lietošanu un zādzībām nelielā apmērā.

Saistībā ar notikušo pret vīrieti uzsākts kriminālprocess par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti. Par šādu noziegumu likumā paredzēta īslaicīga brīvības atņemšana vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Tāpat pret vīrieti uzsākta administratīvā lietvedība par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē.

Policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri izrādīja drosmi un pašaizliedzību, aizstāvot jaunieti, kuram draudēja briesmas. Tāpat aicina ikvienu, redzot neadekvātas apreibinājušās personas, nekavējoties zvanīt policijai pa tālruni 110. Personas narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē mēdz būt neprognozējamas, tāpēc nav vēlams ar viņām iesaistīties diskusijās.

LA.lv