×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
15. februāris, 2017
Drukāt

Ēlerte: “Visiem bērniem jau bērnudārzā jāiemāca latviešu valoda” (57)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Ir jāsāk no paša elementārākā. 2018. gadā būs jaunas izglītības vadlīnijas. Tajās jāieraksta – bērniem, kas Latvijā beidz pirmsskolas izglītību, ir jāprot latviešu valoda. To var izdarīt. Pašreizējā absurdā regulējumā runāts par pāris rotaļstundām latviski, un tas ir audzinātāju prakses ziņā, kā minimumu ievēro,” tā saka “Vienotības” politiķe Sarmīte Ēlerte, kuru uz interviju “Latvijas Avīze” aicināja saistībā ar vēsturisko, pirms pieciem gadiem 18. februārī notikušo balsojumu par valsts valodu.

“Izglītības statistika rāda, ka ilgus gadus pieauga bērnu skaits latviešu mācību valodas skolās – no 64% 1999. gadā līdz 74% 2009. gadā. Kopš tā laika tendence apstājusies un pagriezusies atpakaļ! 2015. gadā skolēnu īpatsvars ir – 27,5% krievu skolās un 71,5% latviešu skolās.

Uzskats – nejaucamies iekšā, neradām problēmas, ar laiku nokārtosies, ka bērni vairāk dosies uz latviešu mācību iestādēm, nav attaisnojies. Lietas pašas no sevis nenotiek. Ja nerīkojas, tad sabiedrības sašķeltība tiek iekonservēta. Tātad jāmaina valsts politika. Viena pieeja ar visvieglāk izdarāmo pāreju, ka, bērnam 7 gadu vecumā atnākot uz 1. klasi, visi zina latviešu valodu.

Noteikti ir labi piemēri daudzviet Latvijā, es zinu, ka Jelgavā no 90. gadu nogales izglītības nodaļa bija konsekventa un šobrīd pašvaldību bērnudārzi krievu valodā vairs nav. Pirmsskolas izglītība krieviski daļēji vēl ir, bet pilnīgi neproporcionāli jelgavnieku sastāvam pēc tautības. Vecāku sūdzības par šo kārtību nav bijušas. Latviskā vide bērniem nav bijusi par sodību, bet priekšrocība, kas tālāk palielina izvēles iespējas,” saka S. Ēlerte.

Politiķe piekrīt, ka svarīgs priekšnoteikums, lai pastāvētu saliedēta sabiedrība, ir vienota skola, nevis segregācija, ar krievu valodas apmācību. “Tieši tā! Ja bērnus nodalām atsevišķās skolās, sašķeltu sabiedrību atražojam paaudzēs. Ja bērni ikdienā ir kopā, tad veidojas citas attiecības.”

Uz “LA” jautājumu, kāpēc tad nepārtraucam šķelšanu, S. Ēlerte atbild: “Tāpēc, ka trūkst politiskās drosmes. Ir nepieciešama politiskā drosme, gudrība un pacietība, nevis cerība, ka laiks visu atrisinās. Neatrisinās.”

Vaicāta par Valsts prezidenta komplektētās ekspertu saliedētības komisijas ieteikumu valsts amatpersonām Latvijā dzīvojošos krievus, toskait, pilsoņus, uzrunāt viņiem vēlamā krievu valodā, S. Ēlerte saka: “Tā tiešām ir pavisam savāda pozīcija, kur paša pieaicinātie eksperti prezidentu nostādījuši neērtā situācijā. Prezidentam taču būtu jābūt Satversmes sargam. Ieteikums ir absurds un skaidrs, ka negūs likumisku spēku. Prasība valsts pārvaldē strādājošajiem prast krievu valodu nozīmē, ka tiek nogrieztas iespējas no ārzemēm pārbraukušajiem latviešiem, jauniešiem, kas mācījušies labās pasaules augstskolās, un daudziem reģionu jauniešiem, kuri neapgūst krievu valodu. Kurzemes lauku novados mācības latviski notiek simtprocentīgi, krieviski – nulle procentu. Pat Rīgas reģionā, neskaitot lielpilsētu, latviski mācās 90% bērnu. Turklāt aptaujātie nelatvieši pāri par 90% skaitā apgalvo, ka zina latviešu valodu.”

Visu interviju lasiet “Latvijas Avīzes” 16. februāra numurā vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (57)

 1. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  ========

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. nodokļu maksātājs - ēleršu barotājs Atbildēt

  Ja tu kaut pāris bērnudārzniekiem iemācītu latviešu valodu, tavai eksistencei būtu vismaz kaut kāda jēga, ĒLERTE!

  • pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

   > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
   .
   PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

   ========

   Latvijas Republikas SATVERSME.

   VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

   89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

   90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

   91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

   100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

   ========

   Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

   Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 4. Es nesaprotu – vai viņa katru dienu plosto ka tik drausmīgi nopampusi ,saburzīta?Varbūt ļoti slima?Bet normāli tas nav.Mana ome labāk saglabājusies./82g./

 5. Cik tālu tas viss ies?kaut tas saimes nams vinreiz no zemes virsas pazustu.

 6. Pilnībā atbalstu Ēlertes kundzes viedokli šinī jautājumā.

  • Да ну, а что другого можно было от тебя ждать. Ты вор, а вор должен сидеть в тюрьме.
   Прекрати воровать чужие ники, сука!

 7. atkal sitais krokodils uzradies viena pretiga kuce

 8. Zināmais nezināmajā Ēlertes gaumē Atbildēt

  Pagājuši veseli 26(!!!) gadi, kad Dienas prihvatizorei BEIDZOT PIELECA, ka Latvijā VALSTS valoda ir …LATVIEŠU valoda un to nu “vajadzētu mācīt jau bērnudārzā”… Kāpēc 26 gadus – esot pat ievēlēta par deputāti! – IZLIKĀS par partizāni- 26 gadus klusēja kā partzāns – atliek minēt!
  Kāds nelietis tagad būs apstrādājis ar …mietu, ka nu uzradušies AŠĀ doma?

 9. Absolūti pareiza doma. Valsts valodu visiem jāapgūst bērnu dārzā un pagalmā, tai vietā lai nelietderīgi tērēt laiku un līdzekļus visādos kursos un stundās. Tikai kontaktā ar parasto tautu var apgūt īsto valodu.

 10. Kad tuvojas vēlēšanas tad Sarmīte kļūst normāla ,nacionāla latviete, es,grafists cīnos par valstvalodu visu laiku,ne tikai uz vēlēšanām..

 11. nelasiju,nelasišu……

  • pat neesi spējīgs iemācīties lasīt, kā izrādās?!…
   Tad jau, protams – padziļināta līdzjūtība TIK bezcerīgi aprobežotam biogaļas izstrādājumam. ;)))

 12. Uzpeldējusi ATKAL šī Ēlertes kundze! Kur viņa bija visus valsts neatkarības 26 gadus??? Nonsenss!!! Vietā jautājums: KAD VIŅA PAZUDĪS NO SKATUVES??? KĀPĒC ŠĪ SIEVIETE SABIEDRĪBU UZSKATA PAR MUĻĶIEM???

 13. Cik patiesa tā Latvijas mīlestība , var redzēt darbos, tādu falšu tautfrontiešu, diemžēl, ir daudz. Nevajag spēlēt uz latviešu jūtām,neesam vairs tie naivie, kas jums ticēja, esam izauguši un gudrāki par dažu labu pļerkstētāju…

 14. Interesanti,kur tad kundze bija visus 25 gadus,turpat vien apgrozījās,tas bija jādara Neatkarības pirmajos gados,jāsakārto valodas jautājumi- ielu nosaukumus nomainīja uz latviešu valodu,bet izglītību nevarēja sakārtot.Ko tad tagad,tagad jau tā ir politika.Pilsētā.kurā dzīvoju.arī bija krievu skola,vienā brīdī šo skolu pārkārtoja uz latviešu valodu,un lieliski mācās bērni latviešu valodā.Tā kā tikai bija jāgrib to izdarīt,un skolas direktore,kas pati ir krieviete,ar to lieliski tika galā.

 15. Pat neskatoties uz to, ka vina nav diez kada politike, vai personiba, un to, ka, iespejams, ne pati to rakstijusi, bet kads PR specialists sakara ar tuvojosam velesanam, tas nemazina pausta jegu un nenoliedzamo aktualitati. Ko apstiprina ari Latvijas ienaidnieku uzsutito trollu – spamistu bari, kuri nogaudojusies ar putam uz lupam par kolonialisma “labumu” apsaubisanu.
  Latvija vieniga ir latviesu valoda. Tas nav ne apsaubams, ne apspriezams.
  Tas, ka Latvijai nelojali pie varas tikusie to megina nonicinat, uzturot kremla kolonistu valodu, tiem radot nepamatotas privilegijas citu tautu starpa, nenozime, ka ta vajag. Drizak otradi, ka tie joprojam turpina kadreizejas PSRS okupacijas un kolonialpolitiku, kura sen butu jaizbeidz.

 16. Šai kundzei jāpārstāj pretnostatīt sabiedrību pēc saziņas valodu pazīmēm un kopā ar saviem domātājiem jauzsāk visas sabiedrības sociālo jautājumu risināšana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tas ka grimstam dziļi purvā un drīz ir iespējams ka pensionāriem nebūs no kā izmaksāt pensiju….šai ruporei nav saprotams.Vēlēšanu gaisotnē izteiktie saukļi,kuri šķel sabiedrību…nav pieņemami.Tas laiks kad ar populisma lozungiem varēja kādu pārliecināt izskatās ka jau sen aiz muguras.
  Ši sieviete rādās ka ir akla un neredz plaisu kura pastāv starp varu un sabiedrību.
  Tirgū bābas saka…tukšo salmu kūlēji

  • Tad radi piemeru, ka sevi ne pretnostatit Latvijas sabiedribai, kur valsts valoda ir latviesu, un nepieprasit nepamatotas privilegijas ieviest vel kadu valodu.
   Ar ko tad sliktaka ir ciganu, ebreju, baltkrievu, ukrainu, lietuviesu, igaunu, polu un vel daudzas citas seit dzivojoso tautu valodas, kuram netiek piemerots sads iznemuma statuss? Ta ir klaja citu tautu diskriminacija.
   It seviski, ka vieniga minoritate Latvija ir livi. Kur ir livu skolas un livu valodas publisks lietojums? Neredzu. Te kaut kas ir sagrozits kadam nekaunigakam par labu. Vai nekauniba varetu but kriterijs valodam? Diez vai.

 17. Realitāte rāda ,ka bērnu dārzā jāapgūst tā valoda ,kurā izaudzis bērns runās valstī uz kuru emigrēs .Ja bērns ar vecākiem emigrēs uz palikšanu no laukiem vai mazpilsētas uz Rīgu,tad viņam jāmācās runāt krieviski.

  • Ja berns no normalas vides parcelas uz kriminogenu “rajonciku”, tad tam japaliek par noziedznieku?
   Hmm, speciga “logika”… tiesi tada pati ka ar krievvalodas lietosanu…, ja to uzspiez un pieprasa aprobezotibas un kolonialisma aizstavji, tad ta vajag? “Aspratigi”
   Varbut tomer jaatgriezas pie Satversmes un likumibas, kas paredz 1 valodu, kas nav krievu, un likuma, nevis noziedznieku velmju prioritati?

 18. Tā politiskā drosme ir tāda jocīga padarīšana. Iepludināt Latvijā āfrikāņu migrantus politiskās drosmes pietiek, bet kaut ko darīt valsts valodas stiprināšanas jomā politiskās drosmes pietrūkst. Pacelt nodokļus politiskās drosmes pietiek, bet no iekasētās nodokļu naudas nodrošināt normālu finansējumu veselībai politiskās drosmes pietrūkst. Likvidēt valstī nacionālo valūtu, tur politiskās drosmes pietiek, bet ieviest progresīvo nodokli politiskās drosmes pietrūkst. Pasludināt nesamierināmu cīņu ar korupciju un ēnu ekonomiku, tur politiskās drosmes pietiek, bet attīrīt attiecīgās valsts iestādes no korumpētiem, negodīgiem darbiniekiem, tur politiskās drosmes pietrūkst. U.t.t.

  • Īstenība viņi tā NEDOMĀ, viņi tik izliekas, ka viņi tā domā. Viņu rokās pietiekoši ilgi ir bijusi vara, lai visu to īstenotu dzīvē, ja viņi tā Domātu. Viņiem ši ideja vajadzīga, lai uz vēlēšanām parādītu savu viltus patriotismu. Manā pilsētā pilsētas vadība, neskatoties uz krievvalodīgo protestu, pēc bērnu dārza renovācijas atvēra tikai latviešu grupas. Viss notika bez Ēlertes padoma. Vienotībai piederēja vienpersonīgi vara valstī kopš 2009.gada marta līdz 2016.gada februārim. Kāpēc šie Ēlertes ieteikumi netika ieviesti, tieši tāpat, kā Latvijā nedrīkstētu pieprasīt krievu valodas zināšanas obligāti jebkurā darbā, kā tas ir tagad. Arī šo NA prasību Vienotība noraka.

 19. kad viņa pazudīs no skatuves?

 20. Sen bija laiks to darīt, bet neizbērtie čekas maisi parāda – nav gribēšanas…. ( vai samaksāts negribēt). Bet, ja prezidents stostās krieviski Latvijā runājot – ko tālāk…?

 21. Krievnacistus ārā ar sūdainu mietu.

  • tu, totāli nozombētais deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga Atbildēt

   izēd ateju, kārtējo reizi.

   Un, kā jau ierasts, izpildies šajā disciplīnā kopīgi ar saviem sīklopiņu sugas biedriem – pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem, kas nu jau pat klaji demonstratīvi atļaujas piekopt apzināti PRETLIKUMĪGU CENZŪRU.

 22. BOŽE CARA HRAŅĪĪĪ !!

  • tu, totāli nozombētais deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga Atbildēt

   izēd ateju, kārtējo reizi. Kā jau ierasts, izpildies šajā disciplīnā kopīgi ar saviem sīklopiņu sugas biedriem – pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem, kas nu jau pat klaji demonstratīvi atļaujas piekopt apzināti PRETLIKUMĪGU CENZŪRU.

   Un, kas arī vismaz tik pat būtiski priekš tevis un taml. garīgajiem kroplīšiem – ja jau tu riskē atļauties tēlot tādu personāžu, kāds tu neesi un nekad arī nebūsi, bet kuru tu nu jau gadiem “ilgtspējīgi” un ieciklēti nemainīgi apskaud ar truli lumpenisku melnu skaidrību, tad – papūlies tomēr apgūt saviem bezjēgas vāvuļojumiem izmantoto latviešu valodu kaut vai vismaz necilā pamatskolas līmenītī, sākotnēji. tevis publiski demonstrētais, ģenētiski aprobežotiem izdzimteņiem tipiski raksturīgais truli bezcerīgais analfabētisms ir vienkārši nožēlojams, tu bezdzimuma / bezvārda deRmoliberastu trolli un biogaļas izstrādājumu atkritumu samazga.

 23. Muļķa Mazpisāns ("Ontūns") Atbildēt

  Ēlertes teiktais man, kā krievnacitu lumpenim, trāpīja vārīgā vietā. Vēl tagad staigāju ar līkām kājām.

  • tu, totāli nozombētais deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga Atbildēt

   izēd ateju, kārtējo reizi. Kā jau ierasts, izpildies šajā disciplīnā kopīgi ar saviem sīklopiņu sugas biedriem – pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem, kas nu jau pat klaji demonstratīvi atļaujas piekopt apzināti PRETLIKUMĪGU CENZŪRU.

   Un, kas arī vismaz tik pat būtiski priekš tevis un taml. garīgajiem kroplīšiem – ja jau tu riskē atļauties tēlot tādu personāžu, kāds tu neesi un nekad arī nebūsi, bet kuru tu nu jau gadiem “ilgtspējīgi” un ieciklēti nemainīgi apskaud ar truli lumpenisku melnu skaidrību, tad – papūlies tomēr apgūt saviem bezjēgas vāvuļojumiem izmantoto latviešu valodu kaut vai vismaz necilā pamatskolas līmenītī, sākotnēji. tevis publiski demonstrētais, ģenētiski aprobežotiem izdzimteņiem tipiski raksturīgais truli bezcerīgais analfabētisms ir vienkārši nožēlojams, bezdzimuma / bezvārda deRmoliberastu trolli un biogaļas izstrādājumu atkritumu samazga.

 24. Cien. Sarmīt Ēlerte. To, ka bērniem jāmāca valoda un vislabāk jau no bērnudaŗza, ir vienreizēju vērtīgs pasākums.

  Bet tikai nesakiet, ka ka tas tuiekdarīts “latviskas Latvijas”labad. Tā teikt it NA muļķība un stulbība. Valoda vajadzīga, bet priekš tā. Tā vajadzīga, lai bērni izaugtu Latvijai, valstiskai kopībai, lai novērst segregāciju, lai krievu bērnus iekļautu sabiedrība pilnvērtīgi. Man tuvinieku ģimene dzīvo Spānijā, atbrauca bērni uz Latviju. Vienam 3 gadi, otram 5 un abi runā brīvi 3 valodās – spāņu, angļu un latviešu. Spānu, jo aukle spāniete, tēvs angļu mēlē runā, māte latviete.

  Bet Latvijā valsts vara pakļujas bērnu labklājības ierobežōšanai iekļauties mīnes zeme būt visur klāt, visu labi izprast utt.

  Retais zina, kas ir latviska Latvija, ko sevišķi nezina Saskaņa un Raivis Dzintars, Latviska nozīmē vienota sabiedrība, vienotas iespējas iekļauties darba tirgū, miers un savstarpējā sapratne un ja izrunā vārdu ‘latvieši”- visi saprot, ka tie ir visu tautību pilsoni Latvijā un par ši vārda lietošanu neizskan pārmetimi.

  • krem(b)ļa imka ievaukšķējās !
   Latvijā 15 vai cik tur partijas, bet vainīga tikai viena – NA !
   Kaut tu irsdams aizrītos !

 25. šī tante ir jau piegriezusies….pīpē kā skurstenis …bēēēē un citiem te padomus dod,pati neko nav izdarījusi

  • Kas ir tipāžs kurš smēķē kā paravozs…kurš atgādina vīrieti…kurš mīlējas ar sava dzimuma gribulīti??????????????un starplaikos muld pa tukšo

 26. Gudrība,pacietība un galvenais-honorāri!

 27. Ēlerte varētu personīgi palīdzēt to realizēt,nevis tikai dot vadošus norādījumus citiem!

 28. Partija teica – “Vajag!”, ēlertieši atbildēja…..Ar runām vien tāļu netiksi, vajag doties uz bērnudārziem strādāt!

 29. Žēļ, ka nav bijusi politiskā drosme šajā virzienā.

 30. Orālā darba veicēji mostas, vēlēšanu zvans nozvanījis! Kur tad pesteļotāji, par valsts valodu, bija pazuduši? Paši ieviesa divvalodību, tagad balsis zvejos?

 31. Pilnīgi piekrītu. Pietiek mūsu varas vīru un sievu klanīšanās krievu ..

  • Latv. valodā vārds suka ir ķemme. Krievu valodā – suniene…. . Tikai neizglītoti un rupji komentětāji var šo vārdu izmantot lai lamātos un apsaukātos. Tā ir huligāniska rīcība, kas ir administratīvi sodāma…

Draugiem Facebook Twitter Google+