Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
20. janvāris, 2015
Drukāt

Ģimenēm liela interese par hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Konsultācijām bankā “Citadele” par iespēju saņemt hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu un atvieglotiem nosacījumiem pirmajai iemaksai kopš 15. janvāra saņemti vairāk nekā 800 pieteikumi, informē bankas Korporatīvās komunikācijas vadītāja Baiba Ābelniece.

“Par iespējām iegādāties mājokli valsts atbalsta programmas ietvaros interesējas gan iedzīvotāji Rīgā, gan arī citās Latvijas pilsētās. Redzam, ka piesakās arī ģimenes bez bērniem, kurām valsts atbalsts pašreiz nav paredzēts. Tas nozīmē, ka mājokļa iegādes jautājums ir aktuāls ļoti daudziem Latvijas iedzīvotājiem,” vērtē bankas “Citadele” Privātpersonu kreditēšanas daļas vadītāja Baiba Tētiņa.

Lielākoties ir interese par mājokļa iegādi no 7000 līdz 23 000 eiro vērtībā. Līdz šim aptuveni 70% no pieteikumiem uz konsultāciju saņemti no Rīgas un Rīgas reģiona iedzīvotājiem, bet 30% – no pārējiem Latvijas reģioniem.

Tētiņa uzsver, ka šī ir tikai pirmreizēja pieteikšanās uz konsultācijām, lai ģimenes detalizēti iepazītos ar valsts galvojuma un kredīta nosacījumiem un banka varētu izvērtēt klienta spēju kredītu atmaksāt, kā arī atbilstību valsts atbalsta programmā noteiktajiem kritērijiem hipotekārā kredīta piešķiršanai. Bankā pagaidām atturas prognozēt, cik no ģimenēm, kas pieteikušās konsultācijām, atbildīs programmā izvirzītajiem kritērijiem valsts atbalsta saņemšanai un būs gatavas iegādāties mājokli.

“Lai palielinātu to ģimeņu skaitu, kas ar valsts atbalstu varēs vieglāk saņemt kredītu mājokļa iegādei, Ekonomikas ministrija jau tuvākajā laikā aicinās valdību piešķirt papildu finansējumu 635 000 eiro apmērā programmas turpmākai īstenošanai,” uzsver ekonomikas ministre Dana Reizniece – Ozola (ZZS).

Patlaban atbalsta sniegšanai valsts ir paredzējusi 332 678 eiro.

Kā ziņots, banka “Citadele”, pagājušajā nedēļā parakstot līgumu ar Latvijas Attīstības finanšu institūciju ALTUM, iesaistījās valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem. “Citadele” šobrīd ir vienīgā banka Latvijā, kas izsniedz hipotekāros kredītus ar valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem. Ģimenēm atbalsta programmas ietvaros ir iespēja saņemt bankas finansējumu līdz 95% no mājokļa tirgus vērtības.

Bankā atgādina, ka pieteikties uz konsultācijām var jebkurā bankas “Citadele” filiālē, zvanot pa tālruni 67010873, vai elektroniski mājaslapā “www.citadele.lv”.

Valsts galvotās programmas ietvaros pirmā iemaksa būs atkarīga no bērnu skaita ģimenē: ģimenes ar trim un vairāk bērniem varēs saņemt hipotekāros kredītus ar 5% pirmo iemaksu, ģimenes ar diviem bērniem – 10%, bet ar vienu bērnu – 15% pirmo iemaksu.

Galvojuma maksimālā summa ir atkarīga no bērnu skaita ģimenē. Ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, galvojums ir 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro. Ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, maksimālais galvojuma apmērs ir līdz 15 000 eiro. Ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, galvojums ir 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+