Mobilā versija
+0.9°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
30. janvāris, 2014
Drukāt

Ierosina sankcijas pret Krieviju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja (EPPA) ar 151 balsi par un 25 pret pieņēmusi rezolūciju, kurā padomes dalībvalstis Sergeja Magņitska (attēlā) lietas dēļ mudinātas Krievijai noteikt sankcijas.

Firmas “Hermitage Capital” jurists Magņitskis mira 2009. gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas centrā pavadītām dienām, kur viņam tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe. Magņitskis savulaik atklāja, ka no valsts budžeta 5,4 miljardus rubļu izzaguši tiesībsargājošo orgānu darbinieki, kas atriebjoties organizējuši jurista kriminālvajāšanu, par šīs naudas izsaimniekošanu apsūdzot pašu Magņitski. Aktīvisti šo gadījumu nodēvējuši par vienu no kliedzošākajiem cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā pēdējo gadu laikā, apgalvojot, ka Magņitski pameta nomirt amatpersonas, kuru noziedzīgos nodarījumus viņš uzdrošinājies atmaskot.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+