Mobilā versija
+1.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
30. janvāris, 2014
Drukāt

Ierosina sankcijas pret Krieviju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja (EPPA) ar 151 balsi par un 25 pret pieņēmusi rezolūciju, kurā padomes dalībvalstis Sergeja Magņitska (attēlā) lietas dēļ mudinātas Krievijai noteikt sankcijas.

Firmas “Hermitage Capital” jurists Magņitskis mira 2009. gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas centrā pavadītām dienām, kur viņam tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe. Magņitskis savulaik atklāja, ka no valsts budžeta 5,4 miljardus rubļu izzaguši tiesībsargājošo orgānu darbinieki, kas atriebjoties organizējuši jurista kriminālvajāšanu, par šīs naudas izsaimniekošanu apsūdzot pašu Magņitski. Aktīvisti šo gadījumu nodēvējuši par vienu no kliedzošākajiem cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā pēdējo gadu laikā, apgalvojot, ka Magņitski pameta nomirt amatpersonas, kuru noziedzīgos nodarījumus viņš uzdrošinājies atmaskot.

Pievienot komentāru

Pieaudzis bojāgājušo skaits Itālijas lavīnāBojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu Itālijas centrālajā daļā, pieaudzis līdz deviņiem, bet par pazudušiem joprojām tiek uzskatīti 20 viesnīcas viesi un darbinieki, otrdien paziņoja amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+