Mobilā versija
+3.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
30. janvāris, 2014
Drukāt

Ierosina sankcijas pret Krieviju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja (EPPA) ar 151 balsi par un 25 pret pieņēmusi rezolūciju, kurā padomes dalībvalstis Sergeja Magņitska (attēlā) lietas dēļ mudinātas Krievijai noteikt sankcijas.

Firmas “Hermitage Capital” jurists Magņitskis mira 2009. gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas centrā pavadītām dienām, kur viņam tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe. Magņitskis savulaik atklāja, ka no valsts budžeta 5,4 miljardus rubļu izzaguši tiesībsargājošo orgānu darbinieki, kas atriebjoties organizējuši jurista kriminālvajāšanu, par šīs naudas izsaimniekošanu apsūdzot pašu Magņitski. Aktīvisti šo gadījumu nodēvējuši par vienu no kliedzošākajiem cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā pēdējo gadu laikā, apgalvojot, ka Magņitski pameta nomirt amatpersonas, kuru noziedzīgos nodarījumus viņš uzdrošinājies atmaskot.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+