×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
24. februāris, 2017
Drukāt

Jaunajiem skaitītājiem “apetīte” lielāka: aug elektrības rēķini (12)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Šobrīd vairākās mājsaimniecībās jau uzstādīti viedie elektroenerģijas skaitītāji. AS “Sadales tīkls” ieplānojis, ka līdz 2023. gadam visiem tik uzstādīti viedie skaitītāji. Iedzīvotāji novērojuši, ka līdz ar jaunajiem skaitītājiem, auguši arī elektrības rēķini, vēstīja raidījums “Bez Tabu”.

“Man liekas, ka mūs apmāna ar skaitītājiem. Brālēnam ir vecais skaitītājs, un am visās istabās deg gaisma, un viņš parasti ir mājās. Savukārt man ir jaunais skaitītājs, es reti esmu mājās, bet mēneša beigās mums ir vienāds patēriņš,” raksta “Bez Tabu” skatītājs, kurš uzskata, ka viedie skaitītāji esot kārtējais veids, kā apmānīt cilvēkus un likt maksāt vairāk.

Jaunos, viedos skaitītājus testējis arī Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un elektrotehnikas institūta docents Pēteris Apse-Apsītis, kurš secinājis, ka tie ir precīzi. Taču, mainoties laikam, mainījušies arī elektrības patērētāji – LED televizori, datori, mobilo telefonu lādētāji, un vecie skaitītāji nebija tiem piemēroti.

Tehnikas nomaiņa sākās ātrāk, skaitītājus sāka mainīt vēlāk. Līdz ar to, iepriekšējajā periodā bija vieni rādījumi, tagad var būt arī citādāki. Piemēram, vecie skaitītāji iespējams neuzskaitīja tādu lietu, kā rozetē iespraustu telefona lādētāju, jaunie skaitītāji uzskaitīs visu. Jebkurai iekārtai ir pašpatēriņš, ja tā nav atslēgta ar mehānisko slēdzi.

Piemēram, bezvadu interneta rūteris patērē salīdzinoši maz – 10 vatus, salīdzinot, cepeškrāsns patērē 2000 vatus. Bet rūteris ir ieslēgts visu diennakti, tātad dienā tas patērē 0,24 kilovatstundas, 30 dienās – 7,2 kilovatstundas. Rupji rēķinot, par vienu rūteri mēneša beigās būs jāmaksā vesels eiro. Tā pat, elektrību tērē arī ar pulti izslēgts televizors, kas atrodas gaidīšanas režīmā.

Ja kādam šķiet, ka elektrības skaitītājs nepavisam nerāda patieso ainu, var ziņot “Sadales tīklam”, speciālisti skaitītāju pārbaudīs, ja tas tiešām izrādīsies bojāts, tā maiņu apmaksās “Sadales tīkls”. Bet, ja tas būs precīzs, izmaksas jāsedz iedzīvotājam pašam.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Pārliecinājos ka Latvenergo strādā faķīri! Padomju un pēcpadomju gados izmantoju kvēlspuldzes. Augot rēķiniem par elektrību, pārgāju uz luminiscenses spuldzēm. Rēķini samazinājās, bet faķīri uzstādīja Moldāvija (varbūt Piednestrā) ražotus skaitītājus un patēriņš atkal auga. Luminiscenses spuldzes nomainīju pret LED lampām. Patēriņš samazinājās, bet prieki nebija ilgi. Uzstādīja tik gudrus skaitītājus ka tērēju tik pat kā ar kvēlspuldzēm. Tagad gribu zināt, kāpēc ES valstī iepērk un uzstāda Ķīnā ražotus skaitītājus un vai tie ir sertificēti ES?

 2. Mani rēķini kopš viedā sk. krietni samazinājušies, jo izmantoju biržas elektrības cenas ( pie tam apklpotājs nav Latven., bet mazs latviešu uzņēmums) un varu vislielākos patērētājus darbināt , kad ir vismazākā cena. Ietapījums apm 45%.

 3. Par cik pats nodarbojos ar t`aadu vai l`idz`igu ier`icu istr`adi, vair`ak tom. ticu virsrakstam.

 4. Pasaku teicējs un MELIS -šis Latvenergo ! Daudzdzīvokļu namā izlīdzinātais maksājums pieauga “tikai “par nieka 50 %.Tiešām NIEKA ,jo nepieauga par 500 % ! Lai izkrāptu iedzīvotāju naudu ,n a b a g a monopolisti gan blefo,gan melo.Tāds pat ir arī Latteecom,kurš sola,ka būs lētāk,bet pēc . . . nesanāk,jo to atceļam un to atceļam ! Lūk tā ,noticiet un pārbaudiet !

 5. skaitītāji ir koriģējami.Piemērs man skaitītāju nomainīja ziemas sākumā pirmais mēnesis patērinš pieauga
  par 35% tā kā ST nezīnāja ka man vasarā māja pieslēgta pie pilsētas udens , kanalizācijas un elektrikie sildītāji (trīs gabali sildīja aku sūkni ūdens vadu ) tika likvidēti .nākamajā mēnesī patēriņš rādīja normālu patēriņu laikam saprata ka nevar tā koriģēt pēc iepriekšēja gada patērņa.

 6. Viedajos skaitītājos ir uzstādīti koeficienti par kuriem neviens nekur neinformē un nepiefiksē. Tas nozīmē, ka pie viena koeficienta skaita ātrāk pie otra lēnāk. Personīgi ar šo jautājumu saskāros jaunbūvētā mājā. izrādās tik vienkārši pamaina koeficientu ( nezinu vai tas ir tas pats strāvas plūšanas vai kāds cits ) un skaita pareizi. Kad šo jautājumu sāku skaidrot pie elektriķiem daudzi bija izbrīnīti, bet neapšaubīja. Tāpēc domāju, ka Bez Tabu ir jāiet tālāk un jānoskaidro gan par koeficientiem, gan par attālināto pieslēgšanos par kuru gāja runa komentārā zemāk Naivais komentārā.

 7. Jo modernākas tehnoloģijas, jo lielāks patēriņš un maksājumi. Viss pareizi, jo bez pieaugošāka patēriņa jau esošā sistēma nemaz funkcionēt nevarētu. Sociālisms bija “nepareizs” – tagad nāksies atmaksāt 50 gados (1940-1990) nesamaksāto?

 8. Uz šo jautājumu ilgāku laiku esmu meklējis atbildi internetā un ne tikai Latvijā.
  Secinājumi: 1. Skaitītājiem nav ne vainas un tie izlietojumu skaita precīzi.
  2. Problēma ir Sadales tīkla iespējā attālināti mainīt skaitītāja režīmus, bet ne tik daudz tos, kurus piedāvā ST ekonomiskākam elektrības patēriņam, bet pastāvot iespēja mainīt strāvas plūsmas (bez palīgmateriāla nevaru izskaidrot, bet speciālistu skaidrojumi atrodami internetā).
  3. Problēmas risinājums ir interešu konflikta novēršanā ST. Paši testē, paši uzstāda, paši pārbauda pretenzijas un pašiem ir iespējas jebkurā laikā izmainīt skaitītāja uzskaitīšanas parametrus.
  4. Kamēr pastāvēs 3.p. situācija, maksāsim raudādami, bet ar skaitītājiem viss būs vislabākajā kārtībā.

  • Par laimi Tu dziļi maldies – arī jauno skaitītāju pašpatēriņš netiek uzskaitīts. Manā jau kopš rudens neapdzīvotā mājā rādījums nemainīgs un rēķinā tikai vadu nodoklis.

  • Par laimi Tu kļūdies, skaitītāju pašpatēriņš netiek uzskaitīts skaitītājā – jau kopš rudens maksāju tikai vadu nodokli vasaras mājā.

   • VILI tu esi dīvains cilvēks, ka nesaproti elementāras lietas, kāpēc tev nav pieskaitījumi elektrībai, jo tu taču elektrību nepatērē, to pat MUĻĶIS saprastu, savādāk viņi atklātu kārtis, ka viņi mūs krāpj, bet cita lieta ir tad, kad elektrība tiek patērēta. Nav jābūt sevišķi GUDRAM, lai saprastu , ka skaitītajs darbojas ar strāvu no vadiem, ne ar BATERIJĀM, tātad ir loģiski, ka kaut kāds patēriņš tomēr būs, un uz mūsu rēķina protams,un to mums neviens nētklās, jo tā jau ir viņu peļņa, vai saprati .

Draugiem Facebook Twitter Google+