Sports
Hokejs

“LA” Herningā – Latvijas hokeja izlasei gada svarīgākā spēle1

foto: LETA

Situācija, kad pēdējai spēlei ir liela nozīme, hokejā ir pati labākā – Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs ar azartu gaida šī vakara pēdējo spēli pasaules čempionāta grupu turnīrā pret mājinieci Dāniju. Cīņas sākums 21.15.

Šodienas spēle ir no “būt vai nebūt” sērijas – ja uzvaram, turnīrs turpinās, ja ne – sāksies atvaļinājums. Mājinieki salikuši sev maksimāli labvēlīgu kalendāru un pirms grupu turnīra pēdējās spēles atpūtušies divas dienas, bet mūsējie vakar pirms pusnakts pabeidza fiziski un emocionāli grūto cīņu pret Kanādu (1:2 papildlaikā). Šī spēle iepriecināja – spēlējam patiešām labi, bet lielais nezināmais, vai divas dienas pēc kārtas varam noturēt tādu līmeni?

Dānijas izlase uz mājas čempionātu sapulcējusi gandrīz labāko sastāvu, ierindā ir pieci no spetiņiem NHL spēlētājiem. Pietrūkst vien Stenlija kausā aizņemtie Larss Ellers un Nikolajs Ēlers. Ļoti pieredzējusi komanda – tikai trīs spēlētājiem ir mazāk par 25 gadiem.

Latvijas izlases treneris Artis Ābols uzsver trīs dāņu trumpjus – vārtsargs Frederiks Andersens piecas sezonas pavadījis NHL un pēdējās divas bijis stabils Toronto “Maple Leafs” pirmais numurs. Herningā viņš piecos mačos atvairījis 94 procentus metienu, drošāko vārtsargu sarakstā ieņemot ceturto vietu. Līdzās gan ir arī Elvis Merzļikins. Andersens nāk no īstas hokeja dinastijas, ar tēvu Ernstu Andersenu pirms 20 gadiem Odensē kopā spēlēja Ābols.

Komanda spēlē aizsardzības hokeju un teicami izmanto vairākumu – 34,7 procentu realizācija ir trešais labākais rādītājs turnīrā pēc ASV un Krievijas. Latvijai tas ir divreiz zemāks. Iepriekšējā spēlē pret Norvēģiju (3:0) dāņi vārtu guvumos tika pārvērsa trīs no četriem vairākumiem, pret Somiju (3:2) – divus no četriem. Kopumā mājinieki astoņus no 13 vārtiem guvuši skaitliskajā pārsvarā, tāpēc pirmais uzdevums būs nenoraidīties.

Saistītie raksti

Dāņu hokejs ir labā līmenī, ceturtdaļfinālā viņi spēlēja 2010. un 2016. gadā, mūsējiem tā sasniegšana nav bijusi pa spēkam deviņus gadus. Pirms gada Ķelnē Latvijas izlasei ceturtdaļfināla liktenis arī izšķīrās pēdējā mačā pret mājiniekiem – toreiz Vācija ar tiesnešu palīdzību uzvarēja bullīšos.

Pasaules čempionātos pret dāņiem spēlēts piecas reizes – divas uzvaras un trīs zaudējumi. Pērn Elvja Merzļikina iedvesmoti mūsējie bija pārāki ar 3:0.

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

LA.lv