×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
26. aprīlis, 2017
Drukāt

Lai auto mirdz kā jauns. Ieteikumi ģenerāltīrīšanai (2)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Daudziem autobraucējiem darbošanās ap savu mašīnu ir iecienīts brīvā laika pavadīšanas veids, tomēr vairākumam tehniskās aktivitātes aprobežojas ar vienkāršākajiem automašīnas uzkopšanas darbiem.

Protams, vieglāk visus ar automobili saistītos darbus uzticēt dažādu servisu meistariem, bet par visu ir jāmaksā. Pavasara piesaulītē nesteidzīgi ķimerējoties ap auto, mēs ne tikai izkustamies, bet piedevām ietaupām kādu eiro no ģimenes budžeta.

Laba iznākuma sasniegšanai diez vai pietiks ar putekļu sūcēju, birsti, lupatiņu un pliku ūdeni vien. Lai automašīna pēc netīrās ziemas sezonas atgūtu pieklājīgu izskatu, nepieciešami dažādi mazgāšanas, tīrīšanas un pulējamie līdzekļi.

Mašīnas ģenerāltīrīšanu parasti sāk ar paklājiņu mazgāšanu un visa salona putekļu sūkšanu. Šeit jau var parādīties pirmās problēmas, jo ne visur līdz mašīnai ar putekļusūcēju var ērti piekļūt. Viens no risinājumiem ir degvielas uzpildes stacijās pieejamie pašapkalpošanās putekļusūcēji. Samērā ērti un nav īpaši dārgi.

Tālāk var turpināt ar rūpīgu mašīnas mazgāšanu, kur, kā zināms, neiztikt bez šampūna. Parasti veikalos tiek piedāvāti šampūna koncentrāti. Vienai mazgāšanas reizei pietiek ar silta ūdens spainī atšķaidītiem pāris iepakojuma vāciņiem koncentrāta.

Pulēšana

Pēc tam, kad auto ir kārtīgi nomazgāts, var labi redzēt sīkus lakojuma bojājumus. Ja vēl ir saglabājies entuziasms, mašīnas ārējo izskatu iespējams uzlabot līdz žilbinošam spožumam. Čaklākajiem un pacietīgākajiem autopiederumu veikalos tiek piedāvāts ļoti plašs dažādu pulējamo, vaskojamo un krāsu atjaunojošo līdzekļu klāsts. Taču, kā atzīst speciālisti, biežāk cilvēki tomēr izvēlas vienkāršākus, mazāku piepūli prasošus spodrinātājus un pulierus. Galvenais, lai īsākā laikā un sevišķi nepārpūloties iegūtu maksimālu efektu, jo katrs jau laikam zina, ka automobiļa pulēšana ir ļoti monotons un garlaicīgs darbs. Tieši tādēļ specializētos servisos šāds pakalpojums nemaksā lēti.

Vieni no vienkāršākajiem un efektīvākajiem līdzekļiem ir universālie pārklājuma atjaunotāji, kas vienlaikus gan dziļi attīra, gan aizsargā virsmu, kā arī noņem kvēpu un oksīdu kārtu. Tie, līdzīgi kā citi šķidrie vaski un pulieri, jāuzlej uz mīkstas flaneļa lupatiņas un tad ar vienmērīgām apļveida kustībām jāapstrādā spodrināmās virsmas. Ar uzlabotajiem vaskiem apstrādāts auto saglabās vaskojuma efektu pat pēc vairākām mazgāšanas reizēm. Jāpiebilst, ka visi pulēšanas un vaskošanas darbi ir jāveic uz saulē neuzkarsušas virsmas, tātad paēnā vai garāžā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Neviena vērtīga padoma …

  2. autoķīmijas reklāma. Piem. pilnīgs absurds pirkt mākslīgos smaržekļus, ja ti tik daudz brīnišķīgu dabas smaržu.

Draugiem Facebook Twitter Google+