Ekonomika
Nauda

“Norvik Bankas” klientiem jaunumi autorizācijai internetā0

Foto – Pixabay

Sākot ar jūliju “Norvik Bankas” klienti autorizācijai internetbankā turpmāk varēs izmantot jaunu rīku – “Google Authenticator”. Tā ir mūsdienīga un droša bezmaksas mobilā lietotne, ar kuras palīdzību var ātri un ērti autorizēties darbam internetbankā “e-Norvik”, lai apstiprinātu maksājumus un citus darījumus, izmantojot viedtālruni. Turklāt jaunais autentifikācijas rīks darbosies arī bez interneta pieslēguma, informē banka.

“Internets mūsu ikdienā ieņem arvien lielāku lomu – mēs iepērkamies, izmantojam internetbanku, strādājam, socializējamies un izklaidējamies tiešsaistē. Tāpēc arvien svarīgāka kļūst jaunu drošības elementu ieviešana internetbankas maksājumu veikšanai. Divpakāpju autorizācija, izmantojot “Google Authenticator”, nodrošina papildu drošību, lai kontam nevarētu piekļūt neautorizētas personas. Esam pirmie, kas “Google Authenticator” piedāvā saviem klientiem Latvijā papildus citiem autorizācijas rīkiem darbam internetbankā “e-Norvik””, stāsta “Norvik Bankas” produktu attīstības un pārdošanas departamenta vadītāja Karīna Ribuša-Viļuma.

“Google Authenticator” lietotne atbilst visām mūsdienu tehnoloģiju un drošības prasībām. Tā ģenerē kodus divpakāpju verifikācijai, kas savukārt nodrošina lietotāja kontam lielāku aizsardzību, pierakstīšanās laikā pieprasot veikt otru verifikācijas darbību. Veicot autorizāciju, lietotājam ir jāievada gan parole, gan kods, ko lietotne “Google Authenticator” ģenerē viedtālrunī. Tā kā kodi tiek ģenerēti tālruņa lokālajā aplikācijā, tos nav iespējams pārtvert un izmantot krāpnieciskos nolūkos. Autorizēties ar “Google Authenticator” var arī esot bezsaistē, jo lietotnes izmantošanai nav nepieciešams tīkla pārklājums un internets. “Google Authenticator” lietotne pieejama “Android” un “iOS” ierīcēm attiecīgi “Google Play” un “App Store” veikalos.

Drošības kodi tiek ģenerēti nepārtraukti, un katrs ir derīgs 60 sekundes, turklāt lietotni var izmantot uzreiz vairākiem kontiem. Gadījumā, ja tiek nozaudēts mobilais tālrunis, neviens cits nevar veikt darbības lietotāja kontā, jo papildus to aizsargā tikai lietotājam zināma parole. Uzsākot lietot “Google Authenticator” darbam internetbankā, ieteicams saglabāt iepriekš lietototo autentifikācijas līdzekli (piemēram, SMS-PIN), lai telefona maiņas gadījumā lietotājam nebūtu jādodas uz bankas klientu apkalpošanas centru un pieslēgt “Google Authenticator” jaunajam tālrunim varētu patstāvīgi.

LA.lv