Latvijā
Rīga

Policija komentē nesankcionēto velobraucienu “Kritiskā masa”0


"Kritiskā masa" Rīgas ielās 2016. gadā
"Kritiskā masa" Rīgas ielās 2016. gadā
Foto: LETA

Valsts policija (VP) joprojām ir skeptiska par 1.maijā paredzēto nesakcionēto velobraucienu “Kritiskā masa”, aģentūru LETA informēja VP.

Policija jau iepriekš vērsusi uzmanību, ka šis pasākums, kuram nav oficiāla organizatora un saskaņojuma, ir risks satiksmes drošībai.

VP piekrīt, ka ir nepieciešams uzlabot veloinfrastruktūru, un tā ir būtiska satiksmes jomas problēma, tomēr atsevišķu dalībnieku braukšanas kultūra “Kritiskās masas” laikā neesot savienojama ar jēdzienu “droša braukšana”, jo tiekot rupji pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi.

Policija šī brauciena aktīvistiem jau vairākus gadus ir norādījusi par iespēju šo pasākumu organizēt droši – ar konkrētu organizatoru, oficiāli saskaņotu, izveidojot konkrētu maršrutu, kurā slēgt satiksmi, tādējādi policijai dodot iespēju nodrošināt satiksmes dalībnieku drošību.

Tomēr policijas ieteikumi ir palikuši nesadzirdēti, pretī saņemot argumentu, ka šis brauciens ir stihiska kustība, kā protests ar mērķi pievērst uzmanību velosipēdistiem un veloinfrastruktūrai pilsētā.

Policija novērojusi, ka šajā masveida braukšanā katru gadu piedalās arī vecāki ar maziem bērniem – paši mazākie satiksmes dalībnieki sēž velosēdeklīšos vai arī brauc ar saviem velosipēdiem.

“Rodas jautājums, vai klaja Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana – haotiska braukšana pa brauktuves vidu, arī vietās, kur paralēli tai ir izbūvēts velosipēdu ceļš, luksofora aizliedzošā signāla neievērošana un citi noteikumu pārkāpumi, ir veids, kā kultivēt savstarpējo ceļu satiksmes dalībnieku cieņu vienam pret otru, veicināt infrastruktūras uzlabošanu un jaunajai paaudzei radīt izpratni par ceļu satiksmi un tās drošību?” teikts policijas paziņojumā.

Tāpat policija vērš uzmanību, ka šobrīd drošības apsvērumu dēļ joprojām automašīnu satiksmei ir slēgts Augusta Deglava ielas satiksmes pārvads, atļaujot pār to pārvietoties vien gājējiem un individuāli velosipēdistiem.

Saistītie raksti

Pieļaujot iespēju, ka brīva velosipēdistu piekļuve šim objektam var raisīt vēlmi neprognozējamajā maršrutā iekļaut arī šī tilta masveida šķērsošanu, velosipēdisti tiek aicināti to nedarīt.

"Kritiskajā masā" 2000 velobraucēju
LA.lv
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Raudāju ikreiz, kad domāju par pamestajiem…” Linda Penēze bērnu slimnīcā izveido auklīšu dienestu
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Trauksmes dēļ izmirkušas skatuves iekārtas Siguldā
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Austrumu slimnīcā atver Psihoemocionālā atbalsta centru
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Raudāju ikreiz, kad domāju par pamestajiem…” Linda Penēze bērnu slimnīcā izveido auklīšu dienestu
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Par ko mums stāsta šīs divas karjeras – Rotko un Porziņģa?
1 stunda
SK
Skaties.lv
Veselam
Stradiņa slimnīcā jauna iekārta vēža ārstēšanai ar staru terapiju
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Plūdu dēļ slēgts Venēcijas Svētā Marka laukums
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā izskatīsies izgaismotais Brīvības piemineklis?
2 stundas