Latvijā
Rīga

Policija komentē nesankcionēto velobraucienu “Kritiskā masa”0


"Kritiskā masa" Rīgas ielās 2016. gadā
"Kritiskā masa" Rīgas ielās 2016. gadā
Foto: LETA

Valsts policija (VP) joprojām ir skeptiska par 1.maijā paredzēto nesakcionēto velobraucienu “Kritiskā masa”, aģentūru LETA informēja VP.

Policija jau iepriekš vērsusi uzmanību, ka šis pasākums, kuram nav oficiāla organizatora un saskaņojuma, ir risks satiksmes drošībai.

VP piekrīt, ka ir nepieciešams uzlabot veloinfrastruktūru, un tā ir būtiska satiksmes jomas problēma, tomēr atsevišķu dalībnieku braukšanas kultūra “Kritiskās masas” laikā neesot savienojama ar jēdzienu “droša braukšana”, jo tiekot rupji pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi.

Policija šī brauciena aktīvistiem jau vairākus gadus ir norādījusi par iespēju šo pasākumu organizēt droši – ar konkrētu organizatoru, oficiāli saskaņotu, izveidojot konkrētu maršrutu, kurā slēgt satiksmi, tādējādi policijai dodot iespēju nodrošināt satiksmes dalībnieku drošību.

Tomēr policijas ieteikumi ir palikuši nesadzirdēti, pretī saņemot argumentu, ka šis brauciens ir stihiska kustība, kā protests ar mērķi pievērst uzmanību velosipēdistiem un veloinfrastruktūrai pilsētā.

Policija novērojusi, ka šajā masveida braukšanā katru gadu piedalās arī vecāki ar maziem bērniem – paši mazākie satiksmes dalībnieki sēž velosēdeklīšos vai arī brauc ar saviem velosipēdiem.

“Rodas jautājums, vai klaja Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana – haotiska braukšana pa brauktuves vidu, arī vietās, kur paralēli tai ir izbūvēts velosipēdu ceļš, luksofora aizliedzošā signāla neievērošana un citi noteikumu pārkāpumi, ir veids, kā kultivēt savstarpējo ceļu satiksmes dalībnieku cieņu vienam pret otru, veicināt infrastruktūras uzlabošanu un jaunajai paaudzei radīt izpratni par ceļu satiksmi un tās drošību?” teikts policijas paziņojumā.

Tāpat policija vērš uzmanību, ka šobrīd drošības apsvērumu dēļ joprojām automašīnu satiksmei ir slēgts Augusta Deglava ielas satiksmes pārvads, atļaujot pār to pārvietoties vien gājējiem un individuāli velosipēdistiem.

Saistītie raksti

Pieļaujot iespēju, ka brīva velosipēdistu piekļuve šim objektam var raisīt vēlmi neprognozējamajā maršrutā iekļaut arī šī tilta masveida šķērsošanu, velosipēdisti tiek aicināti to nedarīt.

"Kritiskajā masā" 2000 velobraucēju
LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Rīgas pašvaldība uzdos piespiedu kārtā sakārtot četras būves Brīvības ielā
2 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
“Progresīvie” vēlas kļūt redzamāki: partija plāno piesaistīt arī daļu “Saskaņas” vēlētāju 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Nolaupa, aizved uz mežu un piekauj ar beisbola nūju 1
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā
24 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Ekskursijas laikā Kaļiņingradā gājis bojā tūrists no Latvijas
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelts lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu pret Herbertu Cukuru 1
3 stundas
GS
Gundega Skagale
Dabā
Kā šķirosim atkritumus? Iedzīvotāji rosina Saeimai pilnveidot iecerēto depozīta sistēmu
1 stunda