×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
1. novembris, 2015
Drukāt

TV raidījums: Streļčenoks pieļauj iespēju kandidēt uz vēl vienu termiņu KNAB vadītāja amatā (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks pieļauj iespēju kandidēt uz nākamo termiņu KNAB biroja vadītāja amatam, 1.novembrī ziņoja raidījums “Nekā personīga”.

Streļčenoks norādīja, ka vēl gads ir jānodzīvo. Viņš strādāšot līdz pēdējam un neatkāpšoties no saviem principiem.

Viņš atzina – ja šāda iespēja būs, viņš kandidēs nākamajam termiņam.

Jau ziņots, ka Latvijai ir jāīsteno pret naudas atmazgāšanu vērsti instrumenti un jāstiprina KNAB, secinājusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) darba grupa Kukuļošanas apkarošanas starptautiskajos biznesa darījumos.

Darba grupa, kurā ietilpst 41 valsts, ir pabeigusi izvērtēšanu attiecībā uz Latvijas praksi, ieviešot Konvenciju par kukuļdošanas ārvalstu amatpersonām apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos, un sniegusi vairākas rekomendācijas.

OECD pauž, ka Latvija ir uzlabojusi likumdošanu kopš Pretkukuļošanas konvencijas ratificēšanas 2014.gadā, tomēr vēl neseni personāliju jautājumi, kā arī valdības negatīvie izteikumi attiecībā uz KNAB ir raisījuši šaubas par valsts spēju likumus ieviest.

Kā raidījumam “Nekā personīga” norādīja Vienotības Saeimas frakcijas priekšsēdētaja vietnieks Kārlis Šadurskis, visticamāk līdz KNAB vadītāja pilnvaru termiņa beigām diez vai tiks atrasts kāds risinājums. Viņaprāt Saeimai jauns KNAB likums jāpieņem, kad pilnvaru termiņš būs beidzies, lai jauno vadītāju ievēlētu un viņa darbību kontrolētu jaunais likums.

“Tad es teiktu, ka mūsu mājas darbs būtu izpildīts, jo mēs OECD varētu teikt, kāds ir jaunais normatīvais regulējums, kurš stāsies spēkā ar konkrētu datumu,” skadroja Šadurskis.

Latvijas iestāšanās OECD jau ilgu laiku bijusi Latvijas nozīmīgākā ekonomiskā un ārpolitikas prioritāte. 1996.gadā Latvija, Lietuva un Igaunija kopīgi iesniedza deklarāciju, kurā tika pausta Baltijas valstu vēlēšanās nākotnē iegūt OECD dalībvalsts statusu. Latvijas mērķis pievienoties OECD atkārtoti tika pausts 2004.gadā.

Ārlietu ministrijā norāda, ka, pievienojoties OECD, Latvija tiks novērtēta kā augstu ienākumu OECD dalībvalsts valstu riska klasifikācijā. OECD dalībvalsts statuss veicinās valsts atpazīstamību ārpus Eiropas Savienības, kas padarīs Latviju vēl pievilcīgāku investīcijām, kā arī atvieglos pieeju kredītu tirgiem tautsaimniecībai nozīmīgu projektu finansēšanai. Tāpat Latvijas iestāšanās OECD veicinās valsts pārvaldes kvalitātes attīstību un labāku publiskā sektora pakalpojumu sniegšanu valsts iedzīvotājiem, šajā procesā izmantojot citu, ekonomiski attīstītāko valstu pieredzi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pilnībā jums piekrītu!!Bet viņš ir no tās šlakas kā tas bijušais knābists no Daugavp.,kuru izmeta par ziņu nopludināšanu.Pats Streloks dara to pašu piem.ar savu draugu Rēzeknes mēru noplūdinot tam ziņas par pārbaudēm.Visi tie,kas iestumti lielos amatos ar SC balsojumu ,ir Latvijai nelojāli,nederīgi kadri,jo piem.par Maizīti taču nebalsoja SC utt.Rēzekne pilsēta maa,neko nenoslēpsi.29/30.10.2015.g. Rēzeknē bija / un Viļānos/ SLEPENS !!!SC saiets ar visu Rīgas spici Urbja vadībā.Ieeja stingri tikai savējiem un vieta noslepenota.Noslēgumā častušku ansamblis,semočkas,vobla,ikri un vodka ielūgtām personām.UN tā esot oficiāli piereģistrēta partija !!Par kādu Aleksandrova Putina slaVINOŠU ansambli var runāt? Kā tad Hermanis var kaitēt? Pieskatījušies tos ansambeļus PSRS laikā,lai brauc Makarevičs,Grebaņščikovs utt.

  2. Tam cilvēkam laikam nav ne mazākās kripatiņas KAUNA!!! KNAB vairs nav kur zemāk krist… Viņš rīkojis vienīgi disciplinārsodus un apkarojis savus darbiniekus!!! KO var gribēt no cilvēka, kurš pats NEKO REDZAMU IZMEKLĒŠANĀ NAV PAVEICIS LĪDZ IECELŠANAI ŠAJĀ VALSTIJ TIK NOZĪMĪGĀ AMATĀ??????????
    Viņam taču pilnīgi nav VADĪTĀJA DOTĪBU!!!Tāpēc tagad viss stagnē un sabiedrībai KNAB vairs nav uzticības!?? Neesmu cienījis vadītāju, kurš NAV SAVĀ VIETĀ, NAV SPĒJĪGS VADĪT IESTĀDI, NAV SPĒJĪGS LABOT SAVAS KĻŪDAS UN IR GLUPS KĀ AUNS, jo ir VIDUVĒJĪBA!?! Diemžēl viduvējība KNAB NEVAR SEKMĪGI VADĪT!!! Ja Streļčenoks turpmāk vadīs KNAB, tur NEKAS NEBŪS….NEKAS!!! Tā domāju un secinu, jo no pirmsākumiem sekoju KNAB darbam. PALDIES LOSKUTOVA KUNGAM!!! Viņš bija SAVĀ VIETĀ!!! ŽĒL, KA NELIEŠI “NOĒDA” TIK NEGLĪTĀ VEIDĀ!??

Draugiem Facebook Twitter Google+