×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. februāris, 2014
Drukāt

Uzņēmēji pāragri cenas norāda tikai eiro (1)

Foto - LETAFoto - LETA

No 2013. gada 1. oktobra līdz šā gada 31. janvārim Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) īstenojis 15 826 pārbaudes tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietās, pārliecinoties, vai cena norādīta atbilstoši normatīvo aktu prasībām, proti, norādīta gan latos, gan eiro, un konvertācija veikta saskaņā ar oficiālo pārejas kursu.

PTAC Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane informēja, ka līdz šim neatbilstības konstatētas 37% gadījumu jeb 5861 objektā. Pēdējās nedēļās novērota jauna tendence – atsevišķi komersanti preču un pakalpojumu gala cenu norāda tikai eiro. PTAC gan atgādina, ka saskaņā ar normatīvajiem aktiem gala cenas latos un eiro norādāmas līdz 2014. gada 30. jūnijam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Normatīvi laba lieta, bet praktiski tās divas cenas jau pirms ieviešanas dezorientēja . Viena cena ļauj ātrāk pierast pie jaunās naudas . To ko nevarēja atļauties pirkt latos, to arī eiro nepirks, ja maks to neļauj, bet nevis skatīsies cik godīgi cena saglabāta. Kaut ko jau apaļo uz leju, kaut ko uz augšu un summa tas pats vien sanāk. Tirgotāja kontrole ir pircēja maks, a tie kontrolētāji kā reize pārtiek no tirgotāju nodokļiem un ja pircējiem pretenziju nav, tad ko vēl kontrolēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+