×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. decembris, 2016
Drukāt

Zviedru milzis iegūst aprises Latvijā: noskatīta vieta “IKEA” būvniecībai (8)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Iespējams, pēc diviem gadiem – 2018. gada nogalē – Latvijas iedzīvotāji slavenā zviedru mēbeļu tirdzniecības tīkla “IKEA” preces varēs iegādāties tepat Pierīgā un nebūs jābrauc uz Lietuvu vai Poliju, turklāt Latvijas “IKEA” veikals būtu lielāks nekā Viļņā.

Par veikala būvi Latvijā runā jau kopš 2014. gada, bet pēdējos mēnešos tās jau kļuvušas par intensīvākām darījumu sarunām – tīkla pārstāvji mēģina vienoties ar īpašniekiem Stopiņu novadā par zemes iegādi, ar Rīgas domi – par pievedceļu būvi. Kā informēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Laura Frinberga-Tuklere, šodien ir kārtējā spriešana pašvaldībā – Pilsētas attīstības komitejas sēdē izskatīs lēmuma projektu par sadarbības līguma slēgšanu ar SIA “Verus Praedium” par “IKEA” darbības nodrošināšanai nepieciešamajiem transporta infrastruktūras pārkārtojumiem.

Latvijā jau gadu darbojas SIA “Verus Praedium”, kurš uzsācis “IKEA” būvniecības kūrēšanu un par veikala būvniecības vietu izvēlējies Stopiņu novadu pie pašām Rīgas robežām. Kā vēsta Stopiņu novada domes sēžu protokoli šā gada vasarā, domes sēdē pabijis gan uzņēmuma valdes priekšsēdētājs islandietis Einars Sveins Halfdanarsons, gan arī nekustamo īpašumu konsultantu biroja “Colliers International Latvija” direktors Ēriks Bergmans, kurš uzņēmies “Verus Praedium” konsultēšanu un interešu aizstāvību. “LA” ar “Verus Praedium” pārstāvjiem neizdevās sazināties, arī advokātu birojs, kas pārstāv tā intereses, pagaidām no komentāriem atturas.

Noskatīti vairāki zemes gabali

Pēc Stopiņu novada domes sēdēs izskanējušās informācijas var secināt, ka uzņēmums noslēdzis opcijas līgumu par zemes gabalu iegādi aptuveni 20 hektāru platībā, kur plānots būvēt lielveikalu. Opcijas līgums nozīmē to, ka darījums līdz galam vēl nav noticis, taču tas stāsies spēkā, līdzko notiks vēl cita “Verus Praedium” noskatītā zemesgabala iegāde. “Latvijas Avīzes” rīcībā nonākusi informācija, ka zeme nolūkota Stopiņu novadā pie Biķernieku apļa pašā Rīgas nomalē, kur pāri ielai jau atrodas veikals “Rimi Biķernieku”.

Stopiņu novada attīstības un plānošanas speciāliste Linda Čakše uz jautājumu, vai “IKEA” būs Biķernieku apļa tuvumā, atbildēja, ka “rajons ir pareizais”.

Viens no zemesgabaliem – 0,6 hektāri – pieder luterāņu baznīcai. Netālu slejas arī Rīgas Sv. Katrīnas Biķeru baznīca. Biķeru draudzes mācītājs Aleksandrs Bite norādīja, ka darījums vēl nav noticis, taču process virzoties.

Ilgāku laiku prasījušas pārrunas par 18 hektārus lielo īpašumu “Biķeri”, kas uzņēmumam nepieciešams papildu ēku būvniecībai. Par šo zemesgabalu Stopiņu novada pašvaldībai bijusi vairākus gadus ilga tiesvedība ar nu jau maksātnespējīgo uzņēmumu “Biķerciems” par nekustamā īpašuma nodokļa parādu u.c.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. LAIPNI LŪGTI MAGRET JAMES FINANCE aizdevumu pakalpojumus ………. Vai esat biznesa vīrietis vai sieviete? Vai jums nekādu finansiālu haoss vai jums ir nepieciešams līdzekļus, lai uzsāktu savu biznesu? Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai sāktu jauku mazajām un vidējo biznesu? Vai jums ir zems kredīta score, un jums ir atrast ir grūti iegūt kapitālu aizdevumu no vietējām bankām un citām finanšu iestādēm ?. Mūsu aizdevumi ir arī apdrošināts maksimālu drošību ir mūsu prioritāte, mūsu vadošais mērķis ir palīdzēt jums pakalpojumu jūs pelnījuši, mūsu programma ir ātrākais veids, kā iegūt to, kas jums ir nepieciešams vienā mirklī. Samaziniet savus maksājumus, lai atvieglotu spriedzi jūsu ikmēneša izdevumus. Iegūt elastīgumu, ar kuru jūs varat izmantot jebkādiem mērķiem – no brīvdienas, izglītībai, lai unikāliem pirkumiem Mēs piedāvājam plašu finanšu pakalpojumu klāstu, kas ietver: Biznesa plānošana, tirdzniecības un attīstības finanses, Properties un nekustamajiem īpašumiem, parādu konsolidācijai aizdevumi, uzņēmuma aizņēmumiem, Privātie aizdevumi, mājas refinansēšanas aizdevumi ar zemu procentu likmi 2% gadā vismaz atcelt attiecībā uz privātpersonām, uzņēmumiem. Mēs piedāvājam visa veida aizdevumus, PIETEIKTIES šodien pieejamiem aizdevumiem. Lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu, lai iegūtu vairāk informācijas: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)

 2. Jē , super
  Tā Viļņa gan ir tālu – bet tik lēti trauki bija todien un paēst var pēc smagas dienas !
  Un tas tak labi , ka ienāk investīcijas .
  Tik tā Lubānas iela jau šodien nespēj turēt satiksmes slodzi un sastrēgumi veidojas nenormāli – protams var jau pa citu pusi piebraukt

 3. goda vārds, piegriezies! Atbildēt

  ādu iespēju, kādas pamanītas pārtikas produktu tirgotavās “MAXIMA”. “MEGO” un šad tad arī “RIMI”. kas atrodas Ziepniekkalnā. Tur aktīvi darbojas “izdzīvošanas” programma, t.i., plauktos stāv atvērti un akurāti aizdarināti preču fasējumi, piemāram, safasētas baltmaizes, ar mīkstu plastikāta aizdari, klaipiņš pārlokās uz pusēm, saņemot to rokā. Tas liek domāt, ka daži riecieni iztrūkst. Kontroles svaru zālē nav, pie kasēm rinda. Siļķu kārbiņas aizdares “ļipiņa” atlauzta, zem vāciņa izdalās šķirdrums, marināde, kurā zivtiņas atrodas ( tāpat zem burciņas vāciņa) (ŖIMI”)… Sulas tetrapakas aizlīme zem korķa pārplēsta, alkohola (tuvu kasei) aizdare dara aizdomīgu, tāpat kā uz etiķetes norādītā dzēriena stiprums, minerālūdens aizdare dara aizdomīgu (“MAXIMA”), saldējuma kārbas aizdares “ļipiņa” atlauzta, dara uzmanīgu uz kārbas norādītā kārbas satura svara ( 950 ml) atbilstība (“MEGO”)… Citi teiktu, ka veikala darbiniekiem arī jāēd, es teiktu, ka labprāt nopirktu viņiem maizi un pat desu, tik vien, ka lai viņi padomā, par to, ka arī mums, pircējiem, jāpaēd, nevis neziņā jāzmet viss fasējums… Mīļie līdzcilvēki, esiet modri, aptaustiet izvēlēto preci līdzīgi kā pērkat dīvānu!

 4. Kārtējais vietējā tirgus kropļotājs..

 5. Latvijā bagāti cilvēki Atbildēt

  Iepirkšanās centri aug kā sēnes pēc lietus.

 6. Papildus zemes gabala iegādei “IKEA ” vajag paredzēt dzimstības paaugstināšanu Latvijā un tuvākajās valstīs , lai varētu nākošajos 10 gados atgūt investīcijas

 7. Vis jau ir labi, tikai līdz brīdim. Ja ierodas investors ar savu projektu un ir paintresējies sik maksā zemes cena. Un sapratis cik izmaksā investīcijas. Jau plus mīnus ir projekts uz papīra un projekts nonāk pašvaldības gaiteņos cena zemei jau pieaug par 2-3 reizes lielāka. Jo pašvaldības deputātiem apetīte ir. Ja kāds deputāts aprēķinātu cik lielus iegūdijumus iedos šīs projekts pieņemsim 10 gadu griezumā . Tas nevienam deputātam neinteresē. Jo vajaga ātri nopelnīt. Un ko pēc tam. Labi es sapratu ka Jelgavā kur grib būvēt būvmateriālu veikali DEPO. Tā nav vieta kur būvēt tādu veikalu. Jo to var būvēt Rafa rajonā vai Cukura fabrikas rajonā. Pat ja gribētu atrastu Rīgas Jelgavas šosejas malā. Bet Biķernieku ielas pļavās kad tur nav nekādu traucējumu ir vēl jādremzē projekts. Jo pašvaldības negrib pakustināt savus krēslus lai labāk būtu pašvaldībai. Jo investors var aiziet pi citas pašvaldības ar projektu ko tad darīs.

 8. Interesanti būtu zināt to censoņu vārdus, kuru dēļ sarunas un citi darbi nesākās 2014. gadā!

Draugiem Facebook Twitter Google+