Igors Rajevs: “Šis sešu mēnešu robs, kas ir bijis bez piegādēm, ir ļoti būtiski kaitējis Ukrainas armijai” 75

“Tā lieta ir tāda, ka šis sešu mēnešu robs, kas ir bijis bez piegādēm, ir ļoti būtiski kaitējis Ukrainas armijai,” tā TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” skaidro Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs, NBS rezerves pulkvedis Igors Rajevs.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Lasīt citas ziņas

Pat, ja ukraiņi visu, kas ir apsolīts, dabūs nekavējoties, – tas tik un tā prasīs vairākus mēnešus, kamēr sistēma sāks darboties.

“Primāri tas, kas Ukrainai ir vajadzīgs, ir vairāk karavīru. Tās mobilizācijas, ko viņi veic, tās ir vitāli nepieciešamas. Tagad ir tas brīdis, kad Krievijas armija praktiski pirmo reizi šī kara laikā, ir skaitliski lielāka par Ukrainas armiju frontes līnijā, kas ir slikti,” komentē Rajevs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī tehniskais pārspēks ir Krievijas armijas pusē.

Otra lieta, saņemot tehnisko palīdzību, ir jāspēj tā tehniski pielietot. Ukraņiem ir jāprot izmantot šī tehnika, lai no tās saņemtu maksimālu efektu karalaukā. Ir vajadzīgi apmācīti cilvēki pietiekošā daudzumā.

“Šeit mēs runājam tikai par to, ka atsevišķas ekipāžas darbojas ar kaut kādu ieroču sistēmu. Tas, kas ir vajadzīgs, ir no šīm sistēmām izveidot rotas, bataljonus un brigādes, lai tās kopā strādātu un darbotos. Kas automātiski nozīmē, ka 2024. gads Ukrainai jāpavada aizsardzībā ar retiem pretuzbrukumiem, taupot spēkus.”

Rajevs skaidro, ka visticamāk Ukraina vasarā neveiks nekādu pretuzbrukumu. Ja tas būs, tad tas nenāks par labu Ukrainas armijai.

“Jo viens no tiem lielākajiem mīnusiem ir, ka pagājušā gada lielais pretuzbrukums nāca ar tik lieliem zaudējumiem Ukrainas armijai, un seši mēneši bez palīdzības ļoti spēcīgi iedragājis militārās spējas. Tās ir nepieciešams atjaunot. Atjaunot spējas, veicot aktīvas darbības, nav iespējams. Ir jāpaliek aizsardzībā, jāturas tur un pakāpeniski aizmugurē jāveido savas vienības,” skaidro NBS rezerves pulkvedis Igors Rajevs TV24 raidījumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.