Foto-Fotolia

10 noslēpumi ideāli tīras veļas iegūšanai. Vienkārši triki, kas atvieglos mazgāšanu 7

Pirmo veļas mazgājamo mašīnu radīja un patentēja amerikānis Džeimss Kings tālajā 1851.gadā. No šī vēsturiskā brīža līdz pat mūsdienām zinātnieki un izgudrotāji nepagurdami strādā, lai mazgāšanas procesu padarītu pēc iespējas vienkāršāku un ērtāku. Protams, joprojām nav atminēts otrās zeķes pazušanas noslēpums, taču, nenoliedzami, mazgāšanas process ir kļuvis daudz ērtāks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30
Lasīt citas ziņas

Lūk, desmit mazas viltības, lai veļas mazgāšanu un žāvēšanu padarītu vēl efektīvāku, bet veļu – mirdzoši tīru un svaigu.

1. Ledus gabaliņi gludai veļai
Lai drēbes paliktu nesaburzītas, žāvējot veļu, veļas mašīnā nevajag likt pārāk daudz veļas. Tāpat ieteicams pievienot dažus ledus gabaliņus. Tad veļas žāvēšana jāveic, uzstādot lielu apgriezienu skaitu. Pēc žāvēšanas cikla beigām būsiet pārsteigti, ka gludeklis nav nepieciešams.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Ūdeņraža pārskābe pret noturīgiem traipiem uz apkakles
Lietišķa cilvēka kreklam vienmēr jābūt nevainojamam. Visātrāk savalkājas piedurkņu atloki un apkakle, tās diemžēl ir arī visgrūtāk tīrāmas krekla daļas.
Lielisks palīgs netīrumu likvidēšanā ir ūdeņraža pārskābe un ožamais spirts, sajaukti vienādās proporcijās un uzklāti uz auduma. Pēc tam audumu izmazgā, bet kreklu izžauj svaigā gaisā, lai specifiskais aromāts izvējotos.

3. Atpazīšanas zīmes
Ja nav iespējas no traipa atbrīvoties nekavējoties, tad sasmērētā vieta ir jāiezīmē, piemēram, saspiežot šo vietu ar knaģi.
Kad būs iespēja izmazgāt veļu, knaģis neļaus palaist garām vai piemirst par apģērbu ar traipu, atgādinot tam pievērst nepieciešamo uzmanību.

4. Krāsu lamatas
Katrai saimniecei ir gadījies steigā vienā mazgāšanas reizē ielikt gan balto, gan krāsaino veļu, kļūdīties ar pareizā mazgāšanas režīma vai temperatūras izvēli.
Aizmāršības un neuzmanības rezultāts visbiežāk ir neatgriezeniski sabojāts apģērbs, atkārtota mērcēšana un centieni izglābt apģērbu. Labs līdzeklis, lai izvairītos no apģērbu saplukšanas, ir speciālas salvetes.
To izmantošana ir gaužām vienkārša – salvete kopā ar veļu pirms mazgāšanas jāieliek veļas mašīnā. Var vienlaikus ievietot līdz pat trim salvetēm, ja zināms, ka veļa, ko mazgājat, plūk. Tālāk veļas mazgāšana notiek kā parasti.

5. Caurduris veļas mazgāšanai ar rokām
Pēc saudzējošu delikātu lietu (piemēram, mežģīņu krūštura) mazgāšanas ar rokām ērti izmantojams ir parastais caurduris. Pēc mazgāšanas tīro apģērba gabalu ievieto caurdurī, ļaujot liekajam ūdenim notecēt, un tikai tad to izkarina žāvēties.

6. Ēteriskās eļļas svaigumam
Veļai piešķirt svaigumu palīdzēs daži pilieni ēteriskās lavandas eļļas, ko var pievienot skalošanas laikā. Bet citrona ēteriskā eļļa palīdzēs atbrīvoties no traipiem.

Reklāma
Reklāma

7. Folija žāvēšanas laika samazināšanai
Viena no plaši zināmām viltībām ir ievietot alumīnija folijas bumbiņu pie mazgājamās veļas, kura kalpos kā apģērba antistatiķis. Bumbiņa noderēs arī žāvēšanas ciklā, ļaujot veļai izžūt ātrāk.

8. Kā atgūt apģērba sākotnējo izskatu
Ja apģērbs mazgājot ir sarāvies, tad atgūt iepriekšējo izmēru palīdzēs 1/4 daļa glāzes matu kondicioniera. Kondicionieri ielej bļodā ar vēsu ūdeni un apģērbu atstāj mērcēties 20–30 minūtes.

9. Dzijas kamoli mīkstam apģērbam
Lai veļa būtu mīksta, ievietojiet veļas mazgājamā mašīnā pie jau izmazgātas veļas dažus dzijas kamolus neitrālā krāsā un ieslēdziet žāvēšanas režīmu. Atcerieties, ka tumšām drēbēm šāds triks nederēs.

10. Matu laka pret tintes traipiem
Lai ar tintes traipiem apskādēto vietu cītīgi tīrītu ar drēbju birsti, labāk to viegli apsmidzināt ar matu laku, pēc tam uzreiz ar salvetes palīdzību samitrināt. Šāds paņēmiens ļauj tikt galā pat ar traipiem, kas iestāvējušies.

Foto-Fotolia
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.