Veselam
Psiholoģija

10 soļi, kā pārtraukt tērēt savu dzīvi “pa tukšo”0

Foto: pexels.com

Vai tev šķiet, ka pašreizējā dzīve ir tikai melnraksts? Ka tagad var pieļaut kļūdas, sastapties ne ar to cilvēku, strādāt tajā darbā, kur ņem, nevis tur, kur gribētos.

Taču reiz pienāks tā “rītdiena”, kad viss būs pa īstam, kā vajag.

Vai tu joprojām to gaidi? Tā jau ir klāt…

Kad jūti, ka dzīve it kā slīdētu garām, – tā ir zīme, ka kaut kas jāmaina.Tu esi iestidzis darbā, ko ienīsti, bet baidies to pamest, jo vajadzīga nauda, lai samaksātu kredītu un nodrošinātu ģimeni. Tu esi noguris no saskarsmes ar cilvēkiem, kas padara tevi nelaimīgu.

Tu centies saglabāt attiecības, kuras nav tā vērtas. Ja kāds no šiem apgalvojumiem līdzinās tam, ko šobrīd jūti, apstājies.

Padomā lūk par ko. Vai tev patiešām ir tik daudz laika, lai tā vienkārši izšķiestu to pa tukšo? Neviens no mums nevar dzīvot mūžīgi. Tāpēc beidz to šķiest tieši tagad. Tas ir grūti un biedējoši tikai sākumā. Lapa parents.ru iesaka 10 soļus, ko darīt, lai pārtrauktu tērēt savu dzīvi ”pa tukšo ” un justos kā neveiksminieks.

1. Pārtrauc jebkuras neveselīgas attiecības

Daudzi no mums ir attiecībās, kuras, liekot roku uz sirds, nav vērts turpināt. Noņem rozā brilles. Kāpēc tev partneris, kurš tevi nemīl, neciena un sen vairs neinteresējas par tavu dzīvi?

Nedomā, ka tādas destruktīvas attiecības raksturīgas tikai mīlas pāriem.

Vai tev gadījumā nav tāda draudzene, kuras asā mēle un joki tev kaitē? Ko šis cilvēks tev dod? Vai ir vērts meklēt viņa sabiedrību? Netērē sevi ar cilvēkiem, kuri tevi pazemo, sabradā tavu pašvērtējumu, liek tev domāt par sevi slikti.

Pieklājīgi izbeidz jebkuras neveselīgas attiecības. Neļauj tāmindēt tavu dzīvi. Neatriebies, vienkārši izsvītro šos cilvēkus no savas dzīves.

2. Nedari to, ko negribi

Tu ienīsti savu darbu? Meklē citu. Nekavējoties. Neatrunājies ar sarežģīto situāciju darba tirgū. Kad tu dari to, ko nevēlies, tu dari to slikti, pat ja ļoti centies. Nav iespējams gūt profesionālus panākumus darbā, kuru ienīsti, kas nepriecē.

Foto: Pexels

Tu tikai izšķērdē savu dzīvi. Apstājies, izkāp no šī vilciena, dodies uz savu, profesionālo darbības lauku. Tieši tagad. To ir vieglāk pateikt, nekā izdarīt, bet tu nekad nezināsi, uz ko tu esi spējīgs, kamēr nemēģināsi. Pamēģini!

Šis noteikums neattiecas tikai uz tavu darbu. Ja nevēlies doties uz viesībām vai satikšanos, neej – vienalga, kurš tevi uzaicinātu. Ja vēlies palikt mājās vai apciemot vecākus, izdari to. Apzinies, ka esi vienīgais cilvēks, kurš var izlemt, ko tev darīt ar savu dzīvi.

3. Atdod sevi visu darbam

Ja tev patīk tavs darbs, un patiesi uzskati to par noderīgu, neizvairies no tā. Ja jāpaveic visdažādākie uzdevumi, svarīgi noteikt prioritātes.

Pirmos vienmēr veic vissarežģītākos uzdevumus – lielākajai daļai no mums smadzenes vislabāk darbojas tieši no rīta.

Apņemies vismaz stundu nepievērsties sociālajiem tīkliem, telefona zvaniem un e-pasta ziņojumiem. Ja nogursti, paņem nelielu pārtraukumu, vari iziet svaigā gaisā.

4. Pārvaldi savu laiku

Laiks plūst caur pirkstiem? Iemācies to vadīt! Laika menedžments tev palīdzēs. Sastādi ikdienas uzdevumu plānu, raksti sarakstus un mērķus. Ja vakarā pēc darba nesaproti, kur laiks aizskrēja, mēģini pierakstīt visu, ko darīji dienas laikā: e-pasta apskate, atskaites sastādīšana, saruna ar kolēģi gaitenī, tālruņa saruna ar klientu, pusdienas.

Starp citu, arī mājsaimniecei šis vingrinājums būs ļoti noderīgs: tu sapratīsi, kas tev visvairāk atņem laiku.Pārdomā uzdevumu izpildes secību, lai iegūtu maksimālu atdevi no katras nomoda stundas.

5. Beidz atlikt lietas uz – pēc tam

Lielākā daļa no mums tiecas novilcināt– tas ir, pastāvīgi atlikt ļoti svarīgas vai nepatīkamas lietas. Padomā, kāpēc tu to dari? Vai tev nepatīk gludināt? Vai nezini, kā sākt sarežģīto un daudzpakāpju dzīvokļa pārdošanas procesu? Sapratis atlikšanas iemeslu, tu atradīsi arī risinājumu.

Foto: pexels.com

Sarežģītus darbiņus sadali vairākos posmos (labāk rakstiski). Par nepatīkamu lietu veikšanu vienkārši apbalvo sevi ar kaut ko patīkamu (šokolādi, kino, patīkamu sīkumu). Padomā par to, kā deleģēt uzdevumu vai tā daļu kādam no tuviniekiem.

6. Pavadi brīvo laiku patiešām interesanti

Mūsdienīgu tehnoloģiju attīstība ar mums izspēlēja sliktu joku, radot daudzus “laika slepkavu” veidus. Netērē brīvo laiku TV vai datoram.

Ticiet mums, ne jau kārtējā līmeņa pabeigšana datorspēlē būs tas, ko tu atcerēsies vēl gadiem ilgi. Piezvani draugiem, aizej uz izstādi, izej pastaigāties ar ģimeni, izlasi grāmatu, pagatavo jaunu ēdienu, paspēlējies ar bērnu. Tu taču zini, cik daudz patiesi brīnišķīgu un interesantu lietu ir pasaulē.

7. Izgulies

Jaunībā mēs bieži vien domājam, ka gulēt 7-8 stundas ir laika izšķiešana. Jo var katru dienu pastaigāties ar draugiem līdz pusnaktij, sešos no rīta celties uz nodarbībām, gulēt 3-4 stundas un priecāties par to, cik daudz tev ir laika!

Foto: PANTHERMEDIA/ SCANPIX/ LETA

Tikai ar gadiem tu saproti, kā šis briesmīgais paradums spēj sagraut pat visstiprāko veselību. Neatkārto šo kļūdu. Guli pietiekami ilgi katru nakti, lai būtu veselīgs un dzīvotu ilgāk.

8. Izvirzi reālus mērķus

Izvirzot mērķi, pārliecinies, vai tas ir sasniedzams. Daudzi psihologi iesaka “lēkt augstāk par galvu”. Tas tiešām paplašina mūsu apvāršņus. Bet skaties uz dzīvi saprātīgi.

Nav vērts tērēt savu dzīvi mērķim, ko nevarēsi sasniegt, neatkarīgi no tā, cik ļoti centīsies.

9. Piepildi savus sapņus

Katrs sapnis mumstiek dots kopā ar spēku tā realizēšanai. Ja no bērnības sapņoji kļūt par veterinārārstu, bet mamma un tētis nosūtīja mācīties par ekonomistu, – pat ja tev jau ir 40, vēl nav par vēlu iegūt otro izglītību un īstenot sapni. Bet 25 -30 gados tā vispār nav problēma.

Iespējams, ka dažas no vēlmēm tā arī paliks sapņi, bet lielāko daļu no tiem tu vēl vari īstenot dzīvē.

Tu vienmēr esi sapņojis iemācīties ķīniešu valodu, dejot salsu, uztaisīt tiltiņu no stāvas pozas un izpildīt špagatu, redzēt Parīzi (un vēl izdzīvot pēc tā visa)?

Tad sāc īstenot šos sapņus, padari savu dzīvi laimīgāku un piepildi to ar ko patiesu, īstu, nevis citu, mākslīgi uzspiestu, jēgu. Nemeklē attaisnojumus, kāpēc tas neizdosies. Atrodi vismaz vienu “kā es to varu izdarīt” un tev viss izdosies.

10. Novērtē savus tuviniekus

Cilvēks, kā zināms, ir sociāla būtne. Komunicējot ar tiem, kurus esi izvēlējies (tu taču izmeti no savas dzīves visus necienīgos cilvēkus, vai ne?), novērtē viņus.

Vakarā apspriediet pagājušo dienu, patiesi interesējies par to, kas noticis ar visiem ģimenes locekļiem, pateicies par rūpēm un sniedz tās pats. No tā jau arī sastāv mūsu dzīve.

Saistītie raksti

Tie soļi, kas būs visgrūtākie, ir paši svarīgākie, tos noteikti vajag izpildīt. Tavs laiks un dzīve ir tās dārglietas, kuras tev jānovērtē katru dienu.

Nepieņem savu dzīvi kā pienākošos un nešķiedies ar to! Daudzi cilvēki saka, ka ienīst savu dzīvi, un tas ir briesmīgi. Mīliet sevi, mīliet dzīvi un dariet to, ko vēlaties darīt.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
Latvijas Avīze
Latvijā
Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats
54 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
Policijas brutalitāte un neoficiālas uzvaras svinības. Baltkrievijā aizvadīta pirmā nakts pēc prezidenta vēlēšanām
5 minūtes
ML
Māra Lapsa
Latvijā
“Mēs esam aizguvuši no vāciešiem pedantisma gēnu un tajā ieslīgstam arvien dziļāk.” Dendrologs Andrejs Svilāns par latviešu daiļdārziem
Intervija 11 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijā sāks iepūst vēsāks gaiss. Sinoptiķu prognoze pirmdienai
33 minūtes
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli? 3
Intervija 16 stundas