Vai tā var būt, ka sirds sitas kā negudra, kāpj pa muti ārā, bet patiesībā sirds ir vesela? Skaidro kardioloģe 0
Vai iespējams, ka cilvēks izjūt strauju sirdsdarbību, sirdsklauves un spēcīgus pulsa sitienus, taču sirds patiesībā ir vesela? TV24 raidījumā “Ārsts atbild”, Ketija Grīnberga, Skrides Sirds klīnikas kardiologs, ehospeciālists, norāda, ka šādi gadījumi mēdz būt.
Viņa uzsvēra, ka daļai cilvēku dabīgi ir paātrināts pulss, kas ir viņu organisma īpatnība, un, ja nav citu sūdzību, tas ne vienmēr norāda uz kādu veselības problēmu.
“Ir tādi gadījumi, kad pacientam miera stāvoklī ir paātrināts pulss. Ja mēs runājam, ka tāds normāls pulss standartā ir 60 līdz 80 reizes minūtē, un paātrināts viņš varētu būt līdz 100 reizēm minūtē, tad ir tādi cilvēki, kuriem, nu, vidējais dienas ritms ir virs 90 reizēm minūtē. Ja tam apakšā nav nekādas saslimšanas, ja pacients neizjūt nekādas sūdzības, tad tas uzreiz nenozīmē kaut ko sliktu. Iespējams, vienkārši paaugstināta šī simpātiskā nervu sistēma,” skaidroja Grīnberga.
Grīnberga norāda, ka svarīgi ir ne tikai tas, kāds ir pulss, bet arī – kā jūtas pats cilvēks. Ja sirdsdarbības ritms ikdienā netraucē, tā var būt vienkārši individuāla īpatnība, kas neprasa ārstēšanu.
Taču situācija mainās, ja sirdsdarbības ātrums rada diskomfortu: “Taču, ja pacientam ir sūdzības un traucē ātrā sirdsdarbība, kas ļoti ātri pieaug, tad, protams, jāapskatās sīkāk.”
Ārstēšana var būt gan ar medikamentiem, gan, vispirms, ar izmaiņām dzīvesveidā. Grīnberga norāda, ka svarīgākie soļi ir miega kvalitāte, pietiekama ūdens uzņemšana un stresa mazināšana.