Foto: Pexels

3 senlatviešu ticējumi, ko nedrīkst darīt saulrietā un saulainās dienās 0

Pētniece un folkloritste Aīda Rancāne pastāstījusi, kādi ir latviešu mitoloģijas ticējumi, kas saistīti gan ar sauli, gan saullēktu, saulrietu un saulainām dienām. Tā kā tuvojas pavasaris un saule spīdēs spožāk, noskaidrosim, kādas zināšanas varam aizgūt no saviem senčiem.

Reklāma
Reklāma
Noslēgusies telefonsaruna starp Krievijas diktatoru un ASV prezidentu. Putins paziņojis, ka…
RAKSTA REDAKTORS
“Vesela rinda skolēnu pat ar izciliem eksāmenu rādītājiem nevienā skolā nav tikuši” – konkurss uz Rīgas skolu 10. klasēm kā “Bada spēles”
“Bet ko var gaidīt no privātās iestādes endoskopista, kurš nekad neko nav vadījis, neko vairāk par ārsta sertifikātu nav ieguvis?” Sīviņš asi vēršas pret Abu Meri
Lasīt citas ziņas

Lūk, ko ieteicams darīt vai pretēji – nedarīt saulainās dienās, saullēktā un saulrietā:

1. Ikviens saullēkts gada garumā ir skaists un spēcinošs, taču pavasarī saules stari ir īpaši enerģētiski un dziedinoši. Šajā laikā gaisma ir uzvarējusi tumsu un Saule modina zemes spēkus, liekot straujāk riņķot dzīvības sulām. Saules ietekmē atraisās arī mūsu iekšējās enerģijas. Pieceļoties un sagaidot Saulīti, var palūgt viņai spēku un veiksmi, izjust, kā ķermenis pielīst ar rīta saules zeltu.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Nozīmīgs ir arī saulrieta laiks – krēslas jeb sirmā stunda. Tad nevajag darīt nekādus darbus, lai saulīte neraud. Saules rieta ceļš ir arī mītiskais dvēseļu ceļš uz viņsauli, tāpēc īpašs.

3. Saulainā dienā tautas gudrība māca neklāt logiem priekšā aizkarus, jo tad saule sadusmojoties un visu dienu vairs nespīdot!

Sagatavots pēc “Latvijas Mediji” tematiskās avīzes “Liktenis” materiāliem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.