Foto – Shutterstock

3 stratēģijas, kā introvertiem un kautrīgiem cilvēkiem pateikt “nē” 1

Ja tuvinieks lūdz palīdzību, vienmēr ir grūti atteikt. Divkārt grūti, ja pēc dabas esi introverts vai kautrīgs. Koučs, oratora mākslas pasniedzējs Prestons Ni stāsta, kā pateikt “nē” un nevienu neaizvainot.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Daudzi mēģina izvairīties no vārda “nē”. Jau bērnībā mums iedvesa, ka nevajadzētu runāt pretī un iebilst vecākiem, radiem, skolotājiem un priekšniekiem. Daudzas kultūras, sociālās un korporatīvās tradīcijas liek mums nevis strīdēties, bet piekrist un izdabāt. Mūs ierobežo bailes no noraidījuma, vēlme izvairīties no konfliktiem un bailes aizvainot sarunu biedra jūtas.

Kautrīgs cilvēks ne vienmēr ir introverts, un introverts ne vienmēr ir kautrīgs, taču bailes no vārda “nē” īpaši nomāc – viņiem nepatīk, ja uz viņiem izdara spiedienu, un viņi apjūk, ja spiesti reaģēt ātri. Viņiem vispirms viss rūpīgi jāpārdomā, tāpēc dažreiz viņi apklust, nevis atbild uz jautājumu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Sarunu biedri bieži kļūdaini interpretē klusēšanu un uztver to kā piekrišanu, sava viedokļa trūkuma, pašpārliecinātības trūkumu vai noslēgtību.

Daži padomi, kas palīdzēs pārdomāt atbildi, pieņemt lēmumu un noformulēt atbildi tā, lai jūsu starpā nerastos pārpratumi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.