Adēnija gaida pavasari 0

“Interneta vietnē “eBay” iegādājos augu, kura latīniskais nosaukums ir Adenium obesum, angliski tas saucas “desert rose”, latviski – tuksneša roze. Pēc pusgada audzēšanas diemžēl jāatzīst, ka nekas dižs nav sanācis, manuprāt, tuksneša roze vienkārši nīkuļo, jo nekad nav ziedējusi. Pašlaik augs ir nometis arī visas lapas, to jau tāpat bija maz!”” 
Baiba N.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144
Lasīt citas ziņas

Adēnija jeb tuksneša roze (Adenium obesum) pieder pie oleandru dzimtas. Pa daļai tas ir sukulents ar paresninātiem stumbriem un ādainām lapām, ar lieliem un krāšņiem ziediem. Dažkārt uzzied divreiz gadā (no aprīļa līdz jūlijam un atkārtoti – no septembra līdz oktobrim). Lapas veidojas stumbra augšējā daļā, saglabājas tikai vienu sezonu, bet, iestājoties miera periodam (oktobrī), nobirst. Uz savām saknēm adēnija aug ļoti lēni, tādēļ to uzpotē uz oleandra – tas ir spēcīgi augošs, izturīgs potcelms, kas paātrina augšanu un nodrošina ziedēšanu.

Adēnijām nepieciešams daudz saules gaismas un siltuma. Vasarā tās ieteicams turēt ārā, no vējiem pasargātā, saulainā vietā. Tām patiks arī saules pielietā lodžijā, tur var palikt līdz rudenim. No pavasara līdz rudenim šiem augiem optimālā temperatūra ir +20…+24 °C, vasarā bagātīgi jālaista, bet pēc katras laistīšanas reizes augsnes virskārtai jāļauj krietni apžūt. Laistīšanai izmanto nostādinātu vai lietus ūdeni. Jau septembra sākumā vai vidū samazina laistīšanu, bet miera periodā ziemā augu gandrīz vai iekaltē – aplaista vien tik daudz, lai neietu bojā saknes. Ziemā augi vislabāk jūtas vēsā, gaišā telpā, kur temperatūra ir ap +12 °C (ne zemāka par +10 °C).

CITI ŠOBRĪD LASA

Pavasarī pirmie parādās ziedi, pēc tam – lapas. Kad manāmas pirmās augšanas pazīmes, laista vairāk un martā vai aprīlī atsāk mēslošanu. Līdz septembrim reizi mēnesī mēslo ar kādu kaktusiem paredzētu mēslojumu. Pie loga adēnija laiku pa laikam jāpagroza, lai neaugtu tikai uz vienu pusi. Jānogriež arī potcelma (oleandra) sāndzinumi.

Ja nepieciešams pārstādīt, to dara vasarā starp pirmo un otro ziedēšanas laiku. Stāda auglīgā, ūdens caurlaidīgā, viegli skābā augsnē (pH 5,5 – 6), vislabāk – lapu zemes, kūdras un smilšu maisījumā, der arī veikalos nopērkamā kaktusu augsne.

Pavairo ar sēklām vai spraudeņiem pavasarī. Lielu kaitējumu šiem augiem var nodarīt laikus nepamanītas bruņutis.

 

SVARĪGI

Adēnijām ir indīga šūnsula, tāpēc, augus kopjot, jābūt ļoti uzmanīgiem un pēc saskares ar sulu vienmēr rūpīgi jānomazgā rokas. Ja mājās ir mazi bērni vai dzīvnieki, labāk no šiem augiem atteikties.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.