Dizaineres Floransas Žofreinas (Florence Jaffrain) radītais dīvāns – gliemežvāks Belly Love izskatās kā dzīvs, pateicoties auduma kustīgajam uzkārsumam un izstarotajai gaismai.
Dizaineres Floransas Žofreinas (Florence Jaffrain) radītais dīvāns – gliemežvāks Belly Love izskatās kā dzīvs, pateicoties auduma kustīgajam uzkārsumam un izstarotajai gaismai.
Foto : Homedosh

Aizkari no betona, palagi, kas izstrādā C vitamīnu, dīvāni, kas tumsā spīd: Gudrie audumi ienāk interjerā! 0

Aizkari no betona, palagi, kas izstrādā C vitamīnu, dīvāni un krēsli, kas izturīgi pret mitrumu un tumsā spīd. Zinātnes sasniegumi tekstila jomā pamazām ienāk arī interjerā, un tajā izmantotie audumi vairs nav tikai audumi vien…Kādas ir gudro audumu jaunās īpašības?

Reklāma
Reklāma

Neburzās

VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Lasīt citas ziņas

21.gs zinātnieku sasniegumi radījuši aizkaru audumus ar intelektu – tie paši izgludinās. Aizkarus iespējams kārtot dažādās ielocēs un krokās, un tie paši pieņems tādu kārtojumu, kādu tiem piešķirsiet, bet, mainot to, izgludināsies paši.

Nesamirkst

Dīvānu LC3 sofa (Cassina, diz. Corbusier Le, Pierre Jeanneret, Perriand Charlotte) ūdensizturīgā pārvalka dēļ var droši izmantot arī ārtelpās.
Foto: Cassina
CITI ŠOBRĪD LASA

Mēbeļu audumi tagad pieejami līdzīgi kā telts materiāls – tie kļuvuši ūdens necaurlaidīgi. Tos plaši lieto dārza mēbeļu polsterējumā, bet var izmantot arī iekštelpu mīkstajām mēbelēm, īpaši, ja mājās ir mazi bērni vai dzīvnieki.

Attīra gaisu no nepatīkamiem aromātiem

Gandrīz vai neticami, bet pārdošanā jau parādījušie pirmie aizkari, kas attīra gaisu no cigarešu dūmiem. Audums, kā ierasts, nepievelkas ar smaku, bet, tieši otrādi, attīra gaisu telpā.

Kalpo kā gaismas objekti

Dizaineres Floransas Žofreinas (Florence Jaffrain) radītais dīvāns – gliemežvāks Belly Love izskatās kā dzīvs, pateicoties auduma kustīgajam uzkārsumam un izstarotajai gaismai.
Foto : Homedosh
Audumus no Kethy Schicker kolekcijas Glow izmanto tekstila tapetēs. Tās tumšajā diennakts laikā izdala gaismu.
Foto: Bitrebels

Fosforizējošie audumi dienā uzkrāj dienasgaismu, bet vakarā, kad sāk krēslot, to izstaro. Šo sasniegumu aizvien vairāk sāk izmantot paklāju rūpniecībā – paklājs kā gaismas celiņš gaitenī vai paklājs, uz kura raksts parādās tikai tumsā. Ir pat dīvāni un krēsli, kas kalpo par pilnvērtīgiem gaismas ķermeņiem – naktslampiņām.

Ārstē

Ārstniecisko matraču pārvalki tiek izgatavoti no tehnoloģiskajiem audumiem, kas ražoti no īpašu sveķu mikrokapsulām. Tās satur vitamīnu (C,E, B12 – atkarībā no zīmola un modeļa veida) ekstraktus. Audumi ir karstumizturīgi, bet miega laikā pie nelielas berzes vitamīni izdalās nelielās devās un iesūcas cilvēka ādā, tādējādi atveseļojot un bagātinot cilvēka organismu. Matrača derīguma ilgums paredzēts līdz trim gadiem.

Kombinēti ar neierastiem materiāliem

No betona
Vīnes dizaineri izdomājuši aizkarus, kas lieliski saglabā formu sava smaguma dēļ. Tie izgatavoti no betona elementiem, ko kopā satur ģeotekstila tīkls. Aizkari ļoti labi aiztur spilgtu sauli, tos var izmantot arī telpas zonēšanai kā starpsienu. Turklāt, betona elementi interesanti šķeļ saules gaismu, radot gaismas spēles, bet, vēdinot telpu, dzirdama melodiska zvanīšana, vējam pieskaroties plāksnītēm.

Reklāma
Reklāma

No keramikas
Lai izmantotu tik neierastu materiālu auduma radīšanai, kaolīns un alumīnija oksīds tiek kausēti 2000°C temperatūrā, bet pēc tam iegūto masu izpūš kā diegus, no kuriem auž audumu. Keramiskie diegi ļoti labi tur siltumu, tāpēc šos audumus paredzēts izmantot galdautu ražošanā – uz tādiem galdautiem bez bažām varēs likt arī karstu katliņu vai tējkannu, nebaidoties apskādēt galda virsmu. Tieši otrādi – trauka saturs uz šī galdauta saglabāsies silts ilgāku laiku.

Nano tehnoloģiju audumi

Krēslā Serpentine no ligne roset (diz. Eleonore Nalet) izmantots nano tehnoloģiju audums
Foto: Ligne roset

Audumiem, kas ražoti pēc šīm tehnoloģijām, piemīt pavisam jaunas īpašības – ilgmūžība, vieglums, tie neizbalo, neburzās, nenodilst utt. Ja agrāk šīs īpašības centās panākt, uzklājot jau gatavam audumam kādu aizsargkārtu, kas īsā laikā izzuda, tad tagad šīs īpašības būs iestrādātas jau pašā audumā.