Ārsts Pēteris Apinis un kardiologs Andrejs Ērglis.
Ārsts Pēteris Apinis un kardiologs Andrejs Ērglis.
Foto: Leta un Valts Kleins

Apinis un Ērglis apvieno spēkus pret Covid-19 ierobežojumiem 5

Ārsti Pēteris Apinis un Andrejs Ērglis vērsušies pie Valsts prezidenta Egila Levita, Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces, premjerministra Artūra Krišjāņa Kariņa un Veselības ministres Ilzes Viņķeles ar iniciatīvu atvieglot noteiktos Covid–19 ierobežojumus.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Lasīt citas ziņas

„Bērniem jāatgriežas sportā un treniņos. Pirmais solis nozīmē atgriezties treniņos un sacensībās brīvā dabā, nodrošinot distancēšanos vienam no otra 2 vai pat 4 metru attālumā un stingri ievērojot sanitārijas, higiēnas un epidemioloģijas normas”, savā iniciatīvā norāda P. Apinis un A. Ērglis.

Viņi uzsver, ka globāli nav neviena pierādījuma, ka bērni labi organizētās sporta nodarbībās un sacensībās (obligāti startējot no individuāla starta, nevis visiem kopā) varētu viens otram nodot SARS CoV 2 vīrusu un paplašināt Covid-19 pandēmiju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nekur pasaulē nevienā pētījumā uz nevienas lielas vai mazas bumbas, raketes, lodes vai šķēpa nav atrasts pietiekami liels dzīvotspējīgu un inficēšanos ierosinātspējīgu vīrusu skaits iepretim lifta pogām, sabiedriskā transporta sēdekļiem un pieturēšanās stieņiem, benzīna sūkņiem vai bankomātiem, kur bīstamus vīrusus var sastapt daudz. Toties šajās jomās ierobežojumi ir daudz vājāki nekā ierobežojumi bērniem sportot.

Ārsti lūdz Slimību profilakses un kontroles centru iespējami ātri izstrādāt normatīvus sporta zālēm un baseiniem – cik bērnu drīkst vienlaikus trenēties, cik bērnu drīkst vienlaikus uzturēties baseinā (nepalielinot iespējamo vīrusu slodzi), vai ir nepieciešams pastiprināt baseinu ūdens sanitārijas normas, kādi ir noteikumi telpu ventilācijai, bērnu blīvumam ģērbtuvēs, noteikt dušu lietošanu pēc treniņa tikai mājās u.tml., lai iespējami ātri ļautu bērniem atsākt treniņus arī sporta zālēs un baseinos.

Ārsti Pēteris Apinis un Andrejs Ērglis norāda, ka zāles nedrīkst būt bīstamākas par slimību. Latvijā, kur ar adipozitāti mazkustības dēļ slimo vairāk par 30% bērnu, nepieciešams atgriezties pie bērnu sporta nodarbībām. Vēl ilgāka bērnu sporta ierobežošana radīs lielas sabiedrības veselības problēmas nākotnē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.