Foto: Andris Tiļļa

Ar pātadziņu rokā! Students savu vaļasprieku radis “Drag Queens” subkultūrā 31

Andris Tiļļa, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
“Satraucošas ziņas, drīz tas sāks ietekmēt arī Latviju…” Sārts publicē potenciālo “darbības plānu”
“Vīruss izplatās kā ugunsgrēks!” Britos pieaug bailes par savu veselību
“Man drebēja ceļi, mute bija sausa!” Ceļotājus, dodoties uz Klaipēdu, Baltijas jūrā vajā Krievijas zemūdene
Lasīt citas ziņas

Rīgā Lastādijas skicēšanas performancē sastapu divdesmitgadīgu studentu, kurš savu vaļasprieku radis “Drag Queens” subkultūrā.

Viņš bija iejuties bargās skolotājas tēlā. Tēma aktuāla – uz sliekšņa jaunais mācību gads, lai nu negadās pedagogs ar pātadziņu rokās – dresūrai mūsdienu audzināšanā nav vietas.
“Vecāki un mana draudzene šo vaļasprieku pieņem, pat palīdz tēla izveidē. Studēju ķīmiju, lai pēcāk rastu darbu kosmētikas nozarē. Interesē arī parfimērija.”

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto: Andris Tiļļa

Kāda ir “drag” performanču būtība – izpildītājs iedzīvojas pretējā dzimuma tēlā un uzstājas izklaides priekšnesumos (dragkingi visbiežāk ir sieviešu atveidoti vīriešu tēli, akcentējot maskulinitāti, savukārt dragkvīnas – vīriešu atveidoti sieviešu tēli). Šādi viņi lauž stereotipu, ka vīrietis vai sieviete drīkst izskatīties un izturēties tikai kā ierasti, nevis kā citādi.

Foto: Andris Tiļļa

Cilvēki “drag” veidolā šos uzskatus kariķē, apšauba, parodē, pārspīlē. Spēja jo­kot un veselīga pašironija ir svarīgas īpašības paš­izaugsmei un sabiedrības kopējai attīstībai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.