Veselam
Mīlestība

Baudas kods atver durvis. Papardes zieda meklēšanas noslēpumi0


Elīna Zvirbule: “Sievietei, lai gūtu baudu, nepieciešamas vismaz 2000 kustības, bet vīrietim nereti pietiek ar 10 reizes mazāku skaitu. Vai tavs vīrietis to zina?”
Elīna Zvirbule: “Sievietei, lai gūtu baudu, nepieciešamas vismaz 2000 kustības, bet vīrietim nereti pietiek ar 10 reizes mazāku skaitu. Vai tavs vīrietis to zina?”
Foto: no privātā arhīva

“Darbojoties mūsu ģimenes viesu namā, varu satikt ļoti laimīgus pārus. Kāds vīrs un sieva ir kopā jau 50 gadus. Bērni uzdāvina viņiem iespēju romantiskai atpūtai un kopīgām pirts baudām.

Es redzu, kā viņi viens par otru rūpējas, kā acis mirdz. Par seksualitātes tēmu mēs nerunājam, bet var just, ka šis nervs starp viņiem ir aktīvs un pulsējošs,” stāsta pirtniece un Rasa SPA īpašniece Elīna Zvirbule. Nesen Elīna izdevusi grāmatu “Sievietes seksualitātes” noslēpumi, kas izraisa interesi arī vīriešu auditorijā.

Zināju, ka Elīna ar vīru Mārtiņu pirms daudziem gadiem no Rīgas pārcēlās uz Bauskas pusi, izveidoja viesu namu jeb atpūtas vietu Rasa SPA. Abi darbojas kā pirtnieki un masieri, veic aromterapiju.

Par Elīnas grāmatu uzzināju nejauši. Vēlējos uzzināt, kas jaunu sievieti, divu bērnu mammu mudina rakstīt par sieviešu seksualitāti, ko jaunu viņa vēlas pavēstīt lasītājām.

Cik zinu, bija ļaudis, kuri tevi sirsnīgi mēģināja atrunāt no šādas grāmatas izdošanas. Kāpēc tā?

Viņi uzskatīja, ka mani nesapratīs, jo Latvijā seksuālā labsajūta ir tabu tēma, par to nerunā atklāti un godīgi. Joprojām nerunā. Publiskā vidē par seksu parasti stāsta medicīnas pārstāvji vai psihologi, viņi pārsvarā runā par patoloģijām vai ko citu negatīvu. Tas ir līdzīgi kā policists – ja viņam visu laiku jāsaskaras ar negācijām, visa pasaule rādās šādās krāsās.

Pēc otrā kursa es gadu pavadīju studijās Amerikā, ieguvu stipendiju Vermontas universitātē. Šis laiks pavēra plašāku redzesloku it visā, arī seksualitātes jomā. Biju pārsteigta, ka Amerikā par to runā tik brīvi, viegli un vienkārši. Jubilejā tev var uzdāvināt vibratoru. Draugi satiekas un dalās atklājumos par savu seksuālo dzīvi. Tas ļāva saprast, ka var būt citādi.

Mūsu ģimenēs nav pieņemts runāt par seksualitāti, vecākiem ir grūti sākt šādu sarunu.

Tāpēc pusaudži un jaunieši vāc zināšanas pa mazumiņam: pagalmā, skolā, kompānijās, internetā. Tur tiešām var atrast visu, tikai jāzina, ko meklēt. Un jāprot izfiltrēt, vai informācija ir adekvāta, jo šī tēma nepareizās rokās var kļūt visai divdomīga.
Man bija vēlme izveidot savu stāstu par seksu – lai tas būtu patīkams, pozitīvs, dabisks.

Vai speciāli studēji šo jomu?

Man nav medicīniskās izglītības, bet es dalos iegūtajās zināšanās, ko esmu pārbaudījusi. Nav taču tādas grāmatas Mana seksualitāte, kas spētu atbildēt uz maniem daudzajiem jautājumiem. Informāciju vācu pa kripatai. Caur SPA jomu, kur darbojos ar masāžu, aromterapiju un pirtiņu, caur sarunām ar cilvēkiem. Lasīju daudzas grāmatas, apguvu dažādas prasmes, piemēram, tantras mācības pamatus. Man šķita svarīgi uzrakstīt tā, lai citām sievietēm vairs nebūtu jātērē laiks, meklējot informāciju, kas palīdzētu saprast savu seksualitāti un seksuālās attiecības pārī.

Foto: Shutterstock

Vispirms šo grāmatu uzrakstīju angļu valodā, izliku to internetā. Pirms tam man jau bija virtuāla grāmata par jogu. Sešus gadus mācījos hatha un krija jogu, arī tagad turpinu skoloties. Kādā brīdī zināšanas, ko saņēmu no saviem skolotājiem, sāku nodot citiem, virtuāli apmācīju cilvēkus visā pasaulē. Mācību materiālus ietvēru jogas grāmatiņās, ko tirgo interneta veikals Amazon.

Un tomēr – kāpēc rakstīji grāmatu par seksualitāti, turklāt angliski?

Latviski neuzdrošinājos jau minētās tabu tēmas dēļ. Vispirms gan aizsūtīju vēstules pāris uzņēmumiem, kuru līdzekļus labākam seksam lietoju savā ģimenē un kuri man patika. Vaicāju, vai viņi būtu ar mieru, ka šos līdzekļus aprakstu. Un notika pārsteidzošais – man pienāca paciņas no Tokijas, Amsterdamas un Londonas. Viņi uzticējās man – pilnīgi nepazīstamam cilvēkam no svešas valsts!

Sūtījumos bija daži lubrikanti, vibrators un vēl šis tas. Nekas cits neatlika kā rakstīt grāmatu.

Seksa grāmatai angļu valodā ir labi panākumi. Ik pa laikam saņemu pozitīvas atsauksmes ne tikai no sievietēm, bet arī vīriešiem. Ko viņi raksta? Paldies, ka beidzot to visu uzzinājām. Tas mani iedrošināja lēkt nezināmajā – radīt grāmatas latvisko versiju. Tā ir daudz pilnīgāka, jo pievienoju dažādu ekspertu ieteikumus un pārdomas, praktiskus vingrinājumus.

Šo grāmatu veltu nobriedušai sievietei, kurai jau ir ģimene un bērni. Par rozā briļļu periodu nav daudz ko rakstīt, tur viss skaidrs, kaisle sit augstu vilni. Bet tad ģimenē ienāk bērni, ir darbs un mājas pienākumi, nogurums. Un tad sākas neliela rutīna. Kā būt tālāk? Iespējams, pārim vajag kādu vidutāju, lai citādi paskatītos uz to pašu. Tādēļ vadu nodarbības sievietēm. Tās notiek attālināti internetā, jo meitenēm nav viegli uzdot tiešu jautājumu klātienē. Izveidoju tiešsaistes tīkla lietotnes whatsapp grupiņu, kurā katra var jautāt anonīmi. Savukārt es atbildu tā, ka izlasīt var visas.

Ko jaunās sievietes grib zināt?

Piemēram, to, cik bieži vajadzētu mīlēties, bažījas, ka viņu pārim tas notiek pārāk reti. Vaicā par vīrieša psiholoģiju, kā viņš uztver dažādus seksuālus signālus. Kāpēc, izkāpjot no gultas, pāra pieskārieni izgaist. Par īpašiem paņēmieniem, kā vīrietim sagādāt baudu. Par seksa rotaļlietām, kā ar tām labāk rīkoties. Daudzas sievietes pārdzīvo, ka nejūt seksuālo baudu.

Jauni vīrieši, kuri vēl tikai gūst pieredzi intīmajās attiecībās, bieži nav gatavi parūpēties par sievieti.

Viņi ir tālu no tantriskās tradīcijas ieteikuma: tikai tad, kad sieviete sasniegusi savu baudu vai ir tuvu finiša līnijai, pienāk vīrieša kārta.

Arī sieviete nereti ir sevī uzbūvējusi tik milzīgu aizsargmūri, ka vīrietis nemaz netiek tuvāk. Ja viņa pati sevi neizprot, kā lai mīļotais cilvēks to spētu?!
Mēs tēlojam, jo negribam aizvainot mīļoto, gribam, lai viņš jūtas kā karalis. Bet vīrietis jūt, ka nesniedz sievietei pilna spektra baudu. Pat ja viņa tēlo, ja labi tēlo… Ar laiku viņš, visticamāk, meklēs kādu, ar ko pilnībā piepildīt šo kāroto sajūtu.

Foto: Shutterstock

Vīrietis ir veidots tā, ka viņam viss sākas ar seksuālo valdzinājumu. Pirmais impulss tomēr ir zem jostasvietas, lai arī daudzas jaunas sievietes tam negrib piekrist, spurojas pretī. Sievietes erotiskākā zona ir viņas smadzenes. Tikai tad, kad pārvarēts šis ugunsmūris, vīrietis saņem piekļuvi citu zonu jutekliskumam.

Sievietei ir vajadzīga uzticība un sajūtas, vispirms viņa vēlas parunāties, lai būtu interesanti un patīkami, tikai tad sāk atvērties.

Protams, ir atsevišķi dzīves brīži, kad sieviete ir izsalkusi pēc tuvības, sen nekas nav bijis, tad var uzreiz iekrist vīrieša skavās. Jā, šādi viņa likvidēs fizioloģisko ugunsgrēku, tomēr pēcsajūta diez vai būs lieliska.

Grāmatā atklāti stāsti par sevi, kā ilgus gadus nejuti orgasmu.

Ar vīru iepazinos pirms 20 gadiem, apprecējāmies. Mums piedzima pirmais bērns, pēc tam ģimenē ienāca otrais bērns. Šāds laiks nevienam pārim nav viegls, tas ir pārbaudījums intīmajām attiecībām.

Man bija pozitīva attieksme pret seksu, bet jutu, ka kaut kas nedarbojas īsti pareizi, salīdzinot ar to, kā visu iztēlojos. Protams, man bija labi blakus savam vīram, jutos samīļota, par mani rūpējās, bet pietrūka tās uh! sajūtas. Es nejutu tik daudz, kā vēlējos. Arī viņš vēlējās, lai man būtu labi, bet abi nezinājām, kā to panākt.

Man gan nebija drosmes pateikt vīram, ka orgasmu neizjūtu.

Bailes no atraidījuma ir kā nāvējošs vīruss, kas draud pārņemt ikvienu ķermeņa šūniņu. Jāteic, mans aizsargmūris brīžiem bija ļoti augsts. Pamazām mana iekšējā balss kļuva arvien uzstājīgāka, apgalvojot, ka piederu klusējošo grupai, kur nonāk visas tās nelaimīgās, kas vienkārši nav spējīgas sasniegt daudzviet tik lieliski aprakstīto orgasmu.

Foto: pixabay

Es noticēju, ka tas vienkārši nav domāts man. Līdz 25 gadu vecumam orgasms man asociējās ar kaut ko mazliet sirreālu. Nopietni! Jo man nebija zināšanu. Tolaik es sapratu vienu – vai nu mēs šo uzdevumu mēģinām atrisināt, vai arī mums nāksies iet katram savu ceļu.

Kas notika tālāk? Vai jūs kaut ko darījāt?

Katrs meklēja no savas puses, un kaut kur satikāmies. Mums palaimējās, ka abi mācījāmies masāžu. Tā gan nav saistīta ar intīmo sfēru, bet deva saprašanu, ka vispirms ir jāatslābst. Ja sieviete visu laiku ir uzvilkta, kas mūsdienu pasaulē nav retums, izjust patiesu baudu ir gandrīz neiespējami. Tāpēc arī grāmatā aprakstu dažādas tehnikas, kas palīdz atslābināties. Rādu tos mazos celiņus, pa kādiem jādodas, lai nonāktu pie kopsaucēja.

Man palaimējās. Pirmais spēcīgais orgasms man atnāca miegā. Drīz pēc tam to piedzīvoju ar mīļoto vīru.

Mani mocīja ziņkāre, kāpēc notika tieši tā. Analizēju notikušo un atskārtu, ka visam pamatā ir pavisam vienkāršas lietas. Ja cītīgi piestrādāsi pie savas seksualitātes, ātri pamanīsi izmaiņas tajā, kā jūties attiecībās ar sevi un partneri.

Mūsu attiecībās tas bija milzīgs pagrieziena punkts. Es nesaku, ka pēc tam mums nebija problēmu, tomēr daudz kas mainījās. Tieši tādēļ esmu gatava stāstīt citām sievietēm savu pieredzi. Iespējams, kādai noder. Par to rakstu grāmatā.

Foto: Shutterstock

Daudzi mēdz lepni postulēt, ka dienā izbauda vairākus orgasmus. Orgasms ir nenormāli energoietilpīgs process, to nemaz nevajag baudīt katru dienu. Tas no cilvēka paņem daudz ko, arī to, ko negribi atdot, līdzīgi kā bērns no sievietes, kura viņu iznēsā. Daba tajā ielikusi vērtīgu materiālu, kas tik ātri neatjaunojas.

Grāmatā tu izmanto daudziem neierastu terminoloģiju. Vīrietim ir lingams, sievietei – joni.

Bieži literatūrā izmanto vārdus vagina un dzimumloceklis jeb penis, bet man tas izklausās pārlieku zinātniski, auksti un sveši. Šie tantriskie apzīmējumi “lingams” un “joni” skan skaisti. Uz žogiem tos neraksta, neizmanto kā lamuvārdus, tie nav sadzīviski aptraipīti. Man ar šiem tantras apzīmējumiem bija vieglāk runāt arī ar savu mīļoto cilvēku.

Katrs pāris laika gaitā atrod savu terminoloģiju, lai viegli sarunātos par šo tēmu.

Tas ir kā slepenais kods, ko saprot viņi vien, līdzīgi mīļvārdiņiem.

Ja vīrietis savu dzimumzonu ir labi izpētījis, ir draudzīgās attiecībās ar to, tad sievietei nereti pašas ķermenis ir svešs, tāda kā aizliegtā zona. To redzu pirtiņā. Meitene instagramā var mierīgi izlikt bildi, kur tērpusies tikai bikini, bet pirtiņā kautrējas nākt kaila. Tā ir nedrošība un nepārliecinātība par savu ķermeni.

Grāmatā ir sadaļa par iepirkšanos erotisko preču veikalā. Vai seksa rotaļlietas nerada atkarību, vai mākslīgais var aizstāt dabīgo?

Šādas rotaļlietas jau neizmanto katrā reizē, tās der dažādošanai. Ar tām vīrietis var pievērst papildu uzmanību sievietei vai otrādi. Mums ar vīru tas ir aptuveni viens pret desmit, tātad liekam lietā retumis, ja sagribas ko citādu.

Modernās seksa rotaļlietas ir pat viedas – salāgotas ar viedtelefona aplikācijām.

Piemēram, vibrators, kura izliekumus iespējams personalizēt, tātad izlocīt pēc savas patikas, tādējādi labāk saprotot savas vēlmes un jutīgākās vietas. Turklāt tas savienojams ar aplikāciju telefonā, ļaujot mainīt darbošanās ritmu. Mīļotais cilvēks var caur internetu pieslēgties šai seksa mantiņai un parūpēties par savas sievietes baudu, regulēt vibratora ritmu. Tas īpaši noder pāriem, kuriem ir attālinātas attiecības, dzīve rit dažādās valstīs.

Foto: PN/ SCANPIX/ LETA

Nereti, attiecībām attīstoties, jāmeklē jauni veidi, kā vienam otru iepriecināt. Lubrikanti un geli, piemēram, noder ilgākai un intīmākai masāžai, kā arī izmēģinot seksa rotaļlietas.

Nekas gan neaizstāj dzīvo saskarsmi, bet ir iespējams uzlabot seksa kvalitāti kādā konkrētā brīdī. Katrai sievietei ir savi tīkamākie pieskārieni, kas viņu maigi atbrīvo. Ja tos zini, ir vērts, lai tos apgūst arī tavs mīļotais cilvēks.

Sekss nav kāda no pārējās dzīves atdalīta joma. Jo labāk to pārzini, jo lieliskāk vari justies, tā, ka katra šūniņa gavilē priekā no seksā gūtām sajūtām!

Vingrini intīmo muskulatūru

Regulāri intīmās muskulatūras treniņi (iesākumā to dara pa 10 minūtēm 3–5 dienas nedēļā) atmodina sajūtas. Tie ļauj paspilgtināt orgasmu, arī palēnina novecošanas procesus. Vispirms vajag saprast, kuri ir šie muskuļi, sajust savu iegurņa muskulatūru – tualetes apmeklējuma laikā pamēģini apturēt urīna plūsmu.

Viens vingrinājums ir šāds: apgulies uz muguras, ceļi saliekti, pēdas uz grīdas, rokas gar sāniem. Atcel gurnus no zemes, balsties uz pleciem un pēdām, kakls brīvs. Sasprindzini iegurņa muskulatūru uz 5 sekundēm, tad to atbrīvo un nolaid iegurni. Atkārto 5–10 reizes. Kā palīglīdzekli vari izmantot vaginālās bumbiņas vai tā dēvētās nefrīta olas.

Vēl viens noderīgs vingrinājums ir Mirkšķināšana. To var izpildīt arī stāvus vai sēdus. Sasprindzini un atbrīvo iegurņa muskulatūru, it kā signalizētu ar Morzes kodu. Vispirms lai visi signāli ir vienāda garuma. Tad maini signālus – sasprindzini, noturi, atbrīvo. Pēc tam lai ir trīs gari signāli (ilgāk sasprindzini) un trīs īsi. Un tad vari radīt pati savu signālu sistēmu. Tā var kļūt par tavu slepeno intīmo valodu, ko ierādi arī savam mīļotajam. Un, iespējams, viņš tev arī atbildēs!

Kvēlākam noskaņojumam

• Ja ir grūtības atbrīvoties un ļauties, var palīdzēt aromāts, smarža. Tā var būt ēteriskā eļļa, ko izvēlies pēc savas ožas un intuīcijas. Ēteriskajām eļļām ir savs baudas kods, daudzas stimulē libido.

• Svarīgi, lai tava smarža allaž ir pa tvērienam. Aizver acis un to ieelpo, velti visu uzmanību, piepildi sevi ar šo sajūtu.

Saistītie raksti

• Ja pēc lieliska seksa izmantosi pilienu sava eļļas maisījuma, mīļotais cilvēks jau pēc kādām 10 reizēm to atpazīs. Ja piepeši viņš nav savā seksīgākajā noskaņojumā vai tev sagribas pavadīt īpašus brīžus ar mīļoto, bet ir pagrūti viņu motivēt, izmanto šo aromātu. Tāda maza un nevainīga viltībiņa.

• Pēc maniem novērojumiem, nevienu neatstāj vienaldzīgu šāds maisījums:

2 ēdamkarotes aukstā spieduma kokosriekstu eļļas, 2 ēdamkarotes brūnā vai baltā cukura, 4 pilieni laima ēteriskās eļļas (der arī smalki sarīvēta laima zaļā miziņa) un sēkliņas no vaniļas pāksts. Šo maisījumu var izmantot kā skrubīti vai masku – vannā ejot vai pirtiņā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Covid-19 atgriezies Daugavpilī, bet sešos novados visi slimnieki izārstējušies
1 diena
LE
LETA
Veselam
Kopā ar Covid-19 slimnieku autobusā kopā braukuši 109 pasažieri
1 diena
LE
LETA
Veselam
Izveseļojušies 88% sasirgušo; viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
1 diena

Lasītākie

LL
Lato Lapsa
Latvijā
Kā VID izbeidz no sabiedrības acīm slēpto kriminālprocesu pret “savu” degvielas zagli 4
5 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
“Tas ir liels skandāls, un es nezinu, kāpēc viņi klusē!” Kā apzaga Eiroparlamenta deputātu darba kabinetus
10 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 izplatība: deviņi izveseļojušies pacienti reģistrēti novadā, kurā ir otrs augstākais inficēto skaits valstī
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Pārdaugavā deg šautuve. Evakuējušies seši cilvēki
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Nepilngadīgais, dzērumā, ar zagtu auto – avārija Mērsragā
5 stundas