Foto – LETA

Bezmaksas vizīte tiem, kas gadu un ilgāk nav vērsušies pie ārsta 1

Pacientiem, kuri gadu vai ilgāk nav vērsušies pie sava ģimenes ārsta, pienākas bezmaksas profilaktiskā apskate, ko nosaka Ministru kabineta noteikumi par veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Daudzas slimības attīstās bez redzamiem simptomiem, tāpēc regulāras profilaktiskās apskates ir svarīgas ikvienam neatkarīgi no vecuma un veselības stāvokļa.

Profilaktiskās apskates laikā ģimenes ārsts izvērtē pacienta veselības stāvokli un, ja nepieciešams, veic dažādas pārbaudes: izmēra asinsspiedienu, nosaka pulsu, izklausās sirdsdarbību un plaušas, iztausta vēderu un limfmezglus, apskata mutes dobumu, pārbauda redzes, dzirdes, jušanas un kustību funkcijas utt. Ja papildus nepieciešami laboratoriskie vai diagnostiskie izmeklējumi vai speciālista konsultācija, ģimenes ārsts var izsniegt nosūtījumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

50–74 gadus veci pacienti gan profilaktiskās apskates, gan plānotās vizītes laikā var saņemt bezmaksas testa komplektu zarnu vēža profilaktiskajai pārbaudei, lai noteiktu, vai fēcēs nav slēpto asiņu. Šis izmeklējums ļauj agrīni konstatēt saslimšanas pazīmes un laikus sākt ārstēšanu.

Lai veiktu bezmaksas profilaktisko apskati, jāsazinās ar sava ģimenes ārsta praksi un jāvienojas par vizītes dienu un laiku. Informācija par ģimenes ārsta pieņemšanas laikiem pieejama interneta vietnē www.rindapiearsta.lv.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.