Foto: Helen Rose Gabriel/Shutterstock

Četrkājainais mīlulis devies uz citiem medību laukiem: kur drīkst apglabāt mājdzīvnieku? 0

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Lasīt citas ziņas

Kur un ar kādiem nosacījumiem drīkst apglabāt mirušu mīļdzīvnieku? Vai drīkst aprakt valsts mežā?

Savā privātteritorijā

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka lolojumdzīvniekus ir atļauts aprakt teritorijā, kurā tie atradušies jeb dzīvojuši, ja dzīvnieka īpašnieks ir aprakšanas vietas zemes īpašnieks, vieta ir norobežota un nav publiski pieejama. Tā nedrīkst būt lauksaimniecībā izmantojamā zeme, kā arī daudzdzīvokļu ēkām piegulošā teritorija. Mājdzīvnieku nav atļauts apglabāt pie upes, strauta, ezera un citiem virszemes ūdens objektiem, applūstošā vietā vai teritorijā, kā arī virszemes ūdens objektu un pazemes ūdeņu ieguves vietu aizsargjoslās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saimniekam, aprokot mirušo kustoni, jārūpējas, lai līķis neradītu smaku un ūdens, gaisa vai augsnes piesārņojuma apdraudējumu. Lai apraktajam nevarētu piekļūt gaļēdāji vai visēdāji dzīvnieki, bedrei jāuzber vismaz metru bieza zemes kārta, kā arī apbedījuma vietā aizliegts uzlikt pieminekli.

Ja miris suns, kam obligāti jābūt reģistrētam Lauksaimniecības datu centra (LDC) reģistrā, dzīvnieka īpašniekam piecu darbdienu laikā par nāves gadījumu jāpaziņo šim centram, kura reģistrā tiks veikta attiecīga atzīme. To var izdarīt, izmantojot vietni www.latvija.lv. Citos gadījumos dzīvnieku līķus drīkst aprakt tikai PVD reģistrētās dzīvnieku kapsētās.

Mežos un pļavās nedrīkst

“Ja nav iespējams beigto dzīvnieku apglabāt kādā no trim Latvijā reģistrētajām dzīvnieku kapsētām, ko ierīkojušas firmas SIA 1960 (kapsēta Citi medību lauki), Kurzemes gaļsaimnieks un Cēsu novada pašvaldība, mirušo var kremēt,” informē PVD pārstāve Ilze Meistere. Šādu pakalpojumu nodrošina divi uzņēmumi – Cremo un Flammax. Abi minētie uzņēmumi, kā arī firmas Sanarius un A piedāvā dzīvnieku mirstīgo atlieku savākšanas, transportēšanas un uzglabāšanas pakalpojumus. Ar līķu savākšanu un transportēšanu vēl nodarbojas SIA Dr. Beinerts.

“Pļavās un mežos dzīvnieku līķus aprakt nedrīkst, jo šādās vietās apbedījumiem viegli var piekļūt meža dzīvnieki, kuri tos var atrakt, izvazāt pa mežu, radot piesārņojuma un slimību risku gan apkārtējai videi, gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem,” skaidro Ilze Meistere. Pārkāpjot šos noteiktumus, var tikt piemērots administratīvais sods naudas izteiksmē.

Uzziņai:

Lolojumdzīvnieks – mājas (istabas) dzīvnieks: suns, kaķis, mājas sesks vai cits dzīvnieks, ko cilvēks tur savam priekam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.